Wednesday, July 24, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Andrzej Seweryn jako drag queen. Czy Netflix przypadkowo wybrał taką datę premiery?

Andrzej Seweryn jako drag queen. Czy Netflix przypadkowo wybrał taką datę premiery?

Andrzej Seweryn w nowej produkcji Netfliksa wciela się w podwójną rolę. Co za metamorfoza!

andrzej seweryn jako drag queen

Andrzej Seweryn wcieli się w role Sylwestra i Loretty w nowym polskim serialu Netfliksa „Królowa" / fot. materiały prasowe

Miniserial „Królowa” to historia o emerytowanym krawcu spełniającym się jako drag queen w klubach Paryża. W roli głównej Andrzej Seweryn. Na ekranie będą mu towarzyszyć Maria Peszek oraz Julia Chętnicka. Gdzie obejrzeć? Premiera serialu zaplanowana jest w Dniu Ojca, 23 czerwca 2022!

 

„Królowa” Netflix

„Królowa” to czteroodcinkowa opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. To opowieść Sylwestra – emerytowanego krawca i drag queen, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Andrzej Seweryn (@andrzejseweryn_official)

 

Twórcy „Królowej”

Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”, „Rojst’97”) jako Sylwester – emerytowany krawiec, który wieczorami przeistacza się w drag queen – Lorettę.
Maria Peszek („Lista Schindlera”, „Nina”) jako Wioletta – córka Sylwestra, który nigdy nie poznała swojego ojca. Prowadzi zajęcia dla dzieci w jednym z górniczych miasteczek. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Pewnego dnia dostaje diagnozę o chorobie, która wymaga przeszczepu nerki.
Julia Chętnicka („Zjednoczone stany miłości”, „Erotica 2022”) jako Izabella – osiemnastoletnia córka Wioletty. Ta szczera do bólu i urocza dziewczyna pracuje w górniczej stołówce, ale marzy o pracy kosmetyczki w salonie piękności.

Miniserial reżyseruje Łukasz Kośmicki, według konceptu Arniego Asgeirssona, scenariusz Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki.
Produkcja Opus TV.
Premiera: Netflix 23.06.2022.

Andzrej Seweryn jako Sylwester w serialu ĺKrólowa”

Andrzej Seweryn jako Sylwester w serialu „Królowa” / fot. materiały prasowe Netfliksa

 Zobacz również:
Seriale z seksem – dziesięć doskonałych pozycji na wieczór

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ