Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / Andrzej Rogalski: Odkrywanie Ameryki

Andrzej Rogalski: Odkrywanie Ameryki

Chcesz lepiej poznać Stany Zjednoczone?

Andrzej Rogalski „Odkrywanie Ameryki” / fot. materiały prasowe

18 stanów, 52 artykuły, ponad 250 zdjęć i grafik. Najważniejsze miasta, Parki Narodowe, problemy, zabawne sytuacje, historia oraz współczesność Stanów Zjednoczonych w jednym zbiorze.
„Odkrywanie Ameryki” jest reportażem i przewodnikiem dla podróżnych, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć Stany Zjednoczone

Andrzej Rogalski „Odkrywanie Ameryki” / fot. materiały prasowe

Andrzej Rogalski „Odkrywanie Ameryki” / fot. materiały prasowe

– Ciekawość połączona z chęcią przeżycia przygody. Pragnienie oderwania się od codzienności każe nam często znosić niewygody, udręki związane ze zmianami miejsca, a nawet niebezpieczeństwa, które pozwalają lepiej i pełniej żyć – tak Andrzej Rogalski tłumaczy powody, dla których podróżuje.
Swoje przeżycia, wrażenia z poznawania Stanów Zjednoczonych zawarł w książce „Odkrywanie Ameryki z zachodu na wschód”.  Pokazuje w niej Amerykę oczami nie tylko turysty ale i mieszkańca tego kraju. Ważne są dla niego krajobrazy ale jeszcze bardziej historia odwiedzanych miejsc i ludzi z nimi związanymi. Możemy poczytać o miejscach będących oczywistymi punktami w podróży po Stanach takich jak Grand Canyon ale i niszowych takich jak destylarnia Heaven Hill. Autor z równą uwagą pochyla się nad charakterystycznymi dla kultury Indian łapaczami snów jak i pielgrzymami do sanktuarium maryjnego w Doylestown.
Dla wielu czytelników ten zbór reportaży może być jak przewodnik, lekturą obowiązkową w przygotowaniach przed podróżą po USA. Książka jest też ciekawa dla osób, które po Stanach już podróżowały bo mogą ją skonfrontować z własnymi wspomnieniami, odczuciami i własnym odbiorem tego kraju. Bo jak mówi autor:
– Ameryka to kraj w którym można zobaczyć więcej (…) W końcu wszystko sprowadza się do ludzkiego losu”.

Zamów książkę, pisząc na maila info@ppchicago.com
Od jesieni 2017 książka dostępna będzie również w polskich księgarniach

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ