Wednesday, July 24, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Bocelli zagra w Krakowie

Bocelli zagra w Krakowie

20 lat światowej kariery i ponad 80 milionów sprzedanych albumów czyni z włoskiego tenora prawdziwą legendę.

Andrea Bocelli wystąpi w Krakowie

Andrea Bocelli wystąpi w Krakowie / fot. materiał prasowy

Już 30 sierpnia o godz. 20:00 na Stadionie Cracovii, z towarzyszeniem Chóru i Orkiestry Filharmonii Krakowskiej, wystąpi jeden z najbardziej znanych solistów wszechczasów – Andrea Bocelli! Jego głos, czasem melancholijny, czasem mocny i dostojny, jest bezkonkurencyjny w ekspresji, a barwa rozpoznawalna niczym podpis. 20 lat światowej kariery i ponad 80 milionów sprzedanych albumów czyni z włoskiego tenora prawdziwą legendę. Współorganizatorem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Andrea Bocelli wystąpi w Krakowie

Andrea Bocelli wystąpi w Krakowie / fot. materiał prasowy

Gdyby Bóg śpiewał, brzmiałby jak Andrea Bocelli – te słowa Celine Dion doskonale określają talent włoskiego tenora. Podczas koncertu w Krakowie, artysta zaprezentuje swoje największe przeboje oraz interpretacje pięknych miłosnych piosenek, które znalazły się na jego najnowszej płycie Passione. Znajdują się na niej ulubione piosenki artysty o miłości, ale w przeciwieństwie do albumu Amore, nawiązujące do różnych gatunków muzycznych, w tym takie hity jak: Love Me Tender, czy Girl From Ipanema.

Sukcesu Andrei Bocellego nie da się porównać z żadnym innym artystą klasycznym. Skradł serca słuchaczy, zarówno muzyki rozrywkowej jak i poważnej na całym świecie. Bocelli jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród (np. Złoty Glob), jego płyty biją wszelkie rekordy pod względem sprzedaży (znalazły one już ponad 80 milionów nabywców), czy obecności na listach przebojów (Sacred Arias przez 3,5 roku na pierwszym miejscu listy muzyki poważnej). Jego nazwisko pojawiło się nawet w Księdze Rekordów Guinessa.

Andrea Bocelli występował przed papieżem, królami, książętami, prezydentami. O duety z tym znakomitym tenorem zabiegają największe nazwiska świata muzyki. Solowych koncertów daje zaledwie kilkanaście w roku, dlatego każdy jego występ to wielkie wydarzenie i prawdziwa gradka dla muzycznych koneserów.

To będzie wielopokoleniowy koncert – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. I dodaje – 80 milionów sprzedanych płyt – to mówi samo za siebie. Koncert Andrei Bocellego w Krakowie już w sierpniu, na Stadionie Cracovii. Zapraszam.

Bilety można kupić za pośrednictwem stron: www.eBilet.pl i www.eventim.pl, na których znajduje się także wykaz punktów sprzedaży. Rezerwacja biletów grupowych(powyżej 10 sztuk) jest możliwa poprzez maila: rezerwacje@makroconcert.com. (źródło: materiał prasowy)

Zapraszamy!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ