Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Amla w dobrym towarzystwie, czyli jaka mieszanka olejków do jakich włosów?

Amla w dobrym towarzystwie, czyli jaka mieszanka olejków do jakich włosów?

Zapewnij swoim włosom jak najlepszą pielęgnację.

Olejek z amli do włosów nigdy nie jest wyciągiem tylko i jedynie z owoców agrestu indyjskiego. Aby przybrał tłustą, oleistą formę amla musi być zmieszana z innymi olejkami naturalnymi. To sprawia, że mimo iż sam wyciąg z amli odnajdzie się na każdym rodzaju włosów- obecność innych olejków sprawi, że należy odpowiednio dobierać go do konkretnego rodzaju włosów.

olejeknawlosyart

To stwarza dodatkowe korzyści w pielęgnacji włosów. Towarzyszący, odpowiednio dobrany olejek do włosów spotęguje działanie amli.

O ile jednak amla odnajdzie się na każdych włosach, o tyle inne olejki muszą być odpowiednio dobrane do porowatości włosów.

Porowatość włosów to specyficzne kryterium, klasyfikujące stan zdrowia włosa. Charakteryzuje ono przede wszystkim stopień rozchylenia jego łusek. Im bardziej rozchylone są łuski, tym bardziej zniszczony jest włos. Najwyższy procent kobiet ma włosy o średniej porowatości, czyli ani przesadnie zdrowe, ani ekstremalnie zniszczone.

Do włosów o różnej porowatości pasują różne olejki. Z tego względu olej amla można dodać do różnych olejów po to, aby zapewnić włosom jak najlepszą pielęgnację.

1. Amla w zestawieniu z olejkami: arachidowym, kokosowym, monoi, babassu– okaże się mieszanką idealną do włosów o niskiej porowatości. Wyżej wymienione olejki mają bardzo małe cząsteczki, w związku z czym wnikną między ściśle przylegające do siebie łuski włosów niskoporowatych.

2. Amla w zestawieniu z olejkiem migdałowym, arganowym, makadamia lub oliwą z oliwek będzie świetną kuracją dla włosów o średniej porowatości. Takie włosy mają odstające łuski włosów, ale nie są ekstremalnie rozchylone. Olej kokosowy mógłby je napuszyć, olej lniany nieco obciążyć.

3. Amla w zestawieniu z olejkiem z winogron, słonecznikowym, kukurydzianym, z dyni lub czarnuszki– stanie się mieszanką olejków idealną dla wyjątkowo zniszczonych, łamliwych i rachitycznych włosów, których łuski są bardzo rozchylone.

Ponieważ wyciąg z owoców amli działa rewelacyjnie na porost włosów i skórę głowy- warto zestawiać go z innymi olejkami i wykorzystać do olejowania włosów.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 카지노사이트 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More to that Topic: miastokobiet.pl/amla-w-dobrym-towarzystwie/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ