Sunday, April 14, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Ambasadorka Kobiet Krakowa: Izabela Chyłek

Ambasadorka Kobiet Krakowa: Izabela Chyłek

Bardzo konkretnie i bardziej w punkt. Wywiad z Izą Chyłek

iza chyłek

Iza Chyłek w obiektywie Barbary Bogackiej

Na pytanie co uznaje za swój największy sukces, Iza Chyłek odpowiada bez dłuższego zastanowienia, że „wszystkie swoje projekty”. Poznajcie Izę, Ambasadorkę Kobiet Krakowa, animatorkę kultury, opiekunkę HEVRE, w którym często się z nami spotykacie

Czym się zajmujesz zawodowo?

Jestem krakowską animatorką kultury, trendsetterką, aktywistką w zakresie poprawy jakości życia kulturalno-społecznego mieszkańców Krakowa i konsultantką podczas tworzenia Programu Strategicznego Promocji Miasta Krakowa na lata 2016-2022. Współpracowałam z największymi imprezami kulturalnymi i festiwalami w Krakowie, z Krakowskim Biurem Festiwalowym, Agencją Live, Agencją Alter Art, a także wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wydziałem Promocji i Turystyki Miasta Krakowa i Departamentem Marki Małopolska.

Jestem też pomysłodawczynią dziewięciu stojaków rowerowych w Krakowie, inspirowanych pismem Stanisława Wyspiańskiego. A także współpomysłodawczynią i organizatorką Kiermashu. Obecnie natomiast menedżerką HEVRE na krakowskim Kazimierzu.

Skąd pomysł na biznes?

Można powiedzieć, że wszystkie moje dotychczasowe pomysły na biznes są odpowiedzią na zauważone potrzeby. Czy to otwarcie kawiarni Pauza In Garden, czy prowadzenie przestrzeni eventowej w Hevre, czy też współtworzenie targów mody niezależnej Kiermash, a także wszystkie mniejsze inicjatywy społeczne, przy których odgrywałam rolę konsultantki.

Jakie są twoje super moce?

Zdecydowanie łatwość nawiązywania i utrzymywania wszelakich kontaktów międzyludzkich. Mam łatwość w łączeniu ludzi, których poznaję na swojej drodze, a także w sprawnym komunikowaniu się z nimi w związku z wszelakimi zadaniami i pomysłami.

Co uznajesz za swój największy sukces zawodowy?

Wszystkie swoje projekty i inicjatywy.

Kto cię inspiruje?

Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie, bo nie mam tu konkretnego nazwiska. Inspirują mnie silne, pewne siebie, dążące do celu osobowości, którym udaje się połączyć życie zawodowe z szeroko rozumianym życiem prywatnym, a ich wrażliwość na potrzeby innych, empatia, odpowiedzialność społeczna, a także świadome przeżywanie jest wysoko na liście ich cech charakteru.

kobiety krakowa

Iza Chyłek w obiektywie Barbary Bogackiej

Wydarzenia, które cię zmieniły?

Ludzie – nie wydarzenia.
Wiem, że wciąż czekają na mnie nowi ludzie, nowe miejsca kontaktów, nowe grupy, do których się można przyłączyć. Na świecie nie ma nieznajomych. Jest tylko całe mnóstwo znajomych, których jeszcze nie spotkałam.

Najlepsza rada biznesowa jaką otrzymałaś i przekazałabyś dalej?

Słuchaj SIEBIE. Słuchaj też innych, ale miej własne zdanie. Uważam, że szeroko rozumiana empatia i uważność są bardzo ważnymi cechami charakteru i że wszyscy dookoła, będąc tego świadomymi, powinni postępować w życiu i biznesie, mając je na uwadze.

Najgorsza rada, jaką w życiu dostałaś?

„Nie rób tego”. Ta rada potrafi podciąć skrzydła i ograniczyć. Pewnych rzeczy trzeba doświadczyć na własnej skórze, chociażby po to, żeby wiedzieć, czego się nie chce w życiu robić.

Najtrudniejsza decyzja biznesowa?

Zamknięcie Pauzy In Garden.

Ciemne strony biznesu?

Praca z niekompetentnymi ludźmi, którym się wydaje, że wiedzą lepiej. To potrafi zmęczyć do granic, a także odebrać jakąkolwiek wolę to podążania za własnymi celami i marzeniami.

Najbardziej absurdalna rzecz, jaka usłyszałaś na swój temat?

Ludzie lubią plotkować, ale ja nie lubię tego słuchać, ciężko mi więc odpowiedzieć na to pytanie. Ale nie było niczego, co byłoby wielkim zaskoczeniem, poza tzw. plotkami oczywistymi.

Jakie twoje cechy pomagają ci w biznesie i życiu, a jakie ci je utrudniają?

Bardzo pomaga mi systematyczne zorganizowanie, którego jestem wyznawczynią. Już dawno zorientowałam się, że odpowiednie zorganizowanie miejsca i pracy bardzo pomaga kreatywności i potrafi ją spotęgować. Jednak to samo zorganizowanie potrafi czasami stać na przeszkodzie, bo człowiekowi wydaje się, że może nieskończenie wiele.

Gdybyś miała taką możliwość, z kim zamieniłabyś się życiem na jeden dzień?

Zostałabym ze sobą.

Ulubione miejsca w Krakowie (np. do jedzenia/ spotkań/ na spacer)?

Oczywiście Hevre – nowoczesny myślą, tradycyjny duchem Dom Kultury. HEVRE łączy w sobie kilka przestrzeni – kawiarnię, restaurację, bar, klub muzyczny oraz miejsce pracy twórczej. Klub mieści się na 3 poziomach. Goszczą tu wydarzenia niekonwencjonalne – rozbrzmiewają dźwięki muzyki, specjaliści z różnych dziedzin dzielą się wiedzą, pomysły na rozwój osobisty i aktywność społeczną prezentują animatorzy i  trenerzy, do udziału w życiu kulturalnym zachęcają artyści i ludzie reprezentujący środowisko kulturalne. Kombinacja niezbędnych dla aktywnego mieszkańca Krakowa rozrywek sprawia, że HEVRE jest jednym z najbardziej cenionych miejsc w stolicy Małopolski.

portret

Iza Chyłek w obiektywie Barbary Bogackiej

Gdy nikt cię nie widzi to..?

Tańczę jak szalona na psytransowych festiwalach, pozwalając mojemu ciału na odpoczynek w nieustannym ruchu.

 

Zobacz też wywiad: Izabela Chyłek: aktywistka


Projekt #KobietyKrakowa

Fotografia: Barbara Bogacka

Makijaż: Beata M. Kamińska

Chcesz zostać #KobietąKrakowa? Kobiety Krakowa

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • gmail sign up 23 października, 2019

    I like your article very much, thanks for sharing the good information we have read.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ