Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Alkaliczne zdrowie i uroda. Naturalna pielęgnacja od wewnątrz i na zewnątrz

Alkaliczne zdrowie i uroda. Naturalna pielęgnacja od wewnątrz i na zewnątrz

Dbasz o swoją kwasowo-zasadową równowagę?

dwie obejmujące się kobiety

Kobieco i zasadowo / fot. Canva

Kobiety to stworzenia wyjątkowe. Na ich szczególne piękno i zmysłowość składają się delikatna skóra, lśniące, mocne włosy i kobieca sylwetka. Do tego mają one wielką przewagę nad mężczyznami, ponieważ dzięki comiesięcznej menstruacji ich organizm może się oczyszczać i regenerować. Niestety, dzisiejsza przeważnie „kwaśna” dieta, stres, niedobór lub nadmiar aktywności fizycznej, a także wpływy środowiskowe bardzo często zaburzają ten „proces samooczyszczania” i często powodują zachwianie ważnej równowagi kwasowo-zasadowej także u kobiet

 

Naturalne piękno i zdrowie przez całe życie

Do momentu wystąpienia miesiączki kobiecy organizm gromadzi kwasy i szkodliwe substancje pojawiające się jako następstwo niezdrowego trybu życia. Okres pełni w związku z tym ważną funkcję wydalniczą, wspierając comiesięczne oczyszczenie i odciążenie organizmu. Jeśli jednak ilość szkodliwych substancji jest zbyt duża, by mogły być tymczasowo zmagazynowane i wydalone podczas menstruacji, może to skutkować w zależności od indywidualnego typu metabolicznego objawami takimi jak bóle menstruacyjne, migreny, problemy skórne, cellulit lub wahania nastroju. U wielu kobiet dochodzi jeszcze wieloletnie przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, które również sprzyja nadmiernemu zakwaszeniu organizmu. W czasie ciąży i po menopauzie „proces samooczyszczania” w ogóle nie zachodzi. Jeśli dodać do tego styl życia sprzyjający zakwaszeniu organizmu, szybko mogą pojawić się problemy zdrowotne.

Często występują takie objawy, jak:

  • przyrost masy ciała,
  • uderzenia gorąca,
  • depresja,
  • wypadanie włosów,
  • zmarszczki,
  • problemy z zębami.

Zasadowe oczyszczanie oraz zasadotwórcza regeneracja wg Petera Jentschura

Niezależnie od fazy życia – w przypadku nadmiernego zakwaszenia organizm wykorzystuje minerały pochodzące na przykład z włosów, zębów, paznokci, skóry, żył, chrząstek lub kości, aby zneutralizować kwasy. Najskuteczniejszym lekarstwem na wszystkie te problemy jest świadoma zmiana stylu życia. Ekspert w dziedzinie zdrowia, dr h. c. Peter Jentschura wie, że nadmiar kwasów w diecie, przyjmowanie zbyt małych ilości płynów, nadmierna konsumpcja używek, a także nawyki związane ze zbyt małą ilością ruchu, bądź wręcz przeciwnie – z nadmierną aktywnością fizyczną, prowadzą do tego, że kwaśny staje się nie tylko nastrój. Konsekwencją takiego stałego nadmiernego zakwaszenia jest powstawanie złogów, które są przyczyną wszystkich wyżej wspomnianych problemów. Jak wskazuje dr Jentschura, najlepszym sposobem na złogi są intensywne zasadowe oczyszczanie oraz zasadotwórcza regeneracja. Zrównoważona gospodarka kwasowo-zasadowa stanowi bowiem podstawę zdrowia i urody. W utrzymaniu tej równowagi pomagają dwa skuteczne i naturalne środki. Cytując dr. Jentschurę:

„Należy zacząć od własnego świadomego stylu życia i wykorzystania funkcji wydalniczej skóry do regularnego odkwaszania organizmu. Dzięki temu organizm jest optymalnie odciążony i może się sam regenerować. Zrównoważona i zasadotwórcza dieta jest drugim ważnym czynnikiem zapewniającym równowagę kwasowo-zasadową.”

Optymalnym sposobem na ponowne odzyskanie równowagi w organizmie jest kuracja oczyszczająca eliminująca złogi. Trzyetapowy program detoksykacji opracowany przez dr. Jentschurę to w pierwszym kroku rozpuszczenie szkodliwych substancji zalegających w tkankach za pomocą herbaty ziołowej. Następnie rozpuszczone kwasy są neutralizowane minerałami alkalicznymi i ostatecznie usuwane przez skórę za pomocą zasadowych kąpieli. Ponadto zaleca się stosowanie pudrów kosmetycznych z roślin pielęgnujących i chroniących skórę oraz minerałów zasadotwórczych, a także toniku z bogatym w energię tlenem i olejkami eterycznymi, który wykorzystuje regenerujące i odnawiające komórki działanie tlenu, aby wspomóc metabolizm skóry i przywrócić jej zdrowy wygląd.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://naturaph.pl/
 

Alkaliczna pielęgnacja ciała i zasadotwórcza dieta od dr P. Jentschury

Alkaliczna pielęgnacja ciała i zasadotwórcza dieta od dr P. Jentschury / fot. materiały prasowe Partnera MK

źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ