Wednesday, July 24, 2024
Home / Kultura  / Spotkanie z legendą

Spotkanie z legendą

Książka „Al Pacino Rozmowy” jest w sprzedaży od 9-go września .

Książka „Al Pacino Rozmowy” jest w sprzedaży od 9-go września .

Al Pacino Rozmowy

Al Pacino urodził się w 1940 roku w Nowym Jorku, w rodzinie pochodzenia włoskiego./ fot. materiał prasowy

Poznajcie Ala

Książka Lawrence’ a Grobela to wyjątkowa możliwość spotkania z legendą kina, jaką jest Al Pacino. Aktor, stroniący od towarzyskich skandali, to prawdziwy mistrz kina. Książkę, kupisz na portalu www.gandalf.com.pl. Jest ona zapisem rozmów z lat 1979-2005. Nie traci ona jednak na aktualności, ponieważ została uzupełniona o nowy materiał i prywatne, niepublikowane dotąd zdjęcia aktora. Ponadto, atrakcyjnym dodatkiem dla fanów będzie kompletna filmografia, komentarze Lawrence’ a Grobela stanowiące uzupełnienie wywiadów i polska przedmowa, którą napisał Ernest Bryll.

Artysta, nie celebryta

Al Pacino to aktor, który w swojej sztuce osiągnął prawdziwe mistrzostwo. Co prawda, kilkakrotnie w karierze zdarzały mu się spadki formy, uhonorowane nawet Złotymi Malinami, ale kojarzymy go głównie z przełomowymi, fantastycznymi rolami, które na stałe wpisały się w historię kina. Pacino, za rolę Franka Slade’ a w przejmującym dramacie „Zapach kobiety” otrzymał Oscara, a scena, w której niewidomy oficer tańczy tango stała się jednym z najpopularniejszych motywów filmowych. Mówiąc o aktorze nie można zapomnieć o jego „mafijnej historii” – to on wykreował na ekranie postaci Michaela Corleone w trylogii „Ojciec Chrzestny” i Tony’ego Montany w „Człowieku z blizną”. Pacino to aktor, który swój zawód traktuje jak sztukę. Tworzy postaci wielowymiarowe, a co więcej – potrafi zagrać naprawdę wszystko, począwszy od twardzieli i mafiosów, przez ciepłych i kochających ojców, po umierających na AIDS homoseksualistów. Nie ma dla niego tematów tabu i tematów zbyt trudnych. Al Pacino urodził się w 1940 roku w Nowym Jorku, w rodzinie pochodzenia włoskiego. Warsztatu aktorskiego uczył się w Herbert Berghof Studio i w Actors Studio, które prowadził Lee Strasberg. Pierwsze sukcesy osiągnął w teatrze, a w 1969 roku zadebiutował na wielkim ekranie w filmie „Ja, Natalia”. Wśród wielu nagród jakie otrzymał Pacino w czasie swojej kariery znajduje się przede wszystkim wspomniany już Oscar, teatralna nagroda Tony, nagroda Amerykańskiego Instytutu Filmowego za całokształt kariery aktorskiej, czy Narodowy Medal Sztuki. Pacino nigdy się nie ożenił, ma troje dzieci. W przyszłym roku będziemy mogli go podziwiać w roli Króla Leara, w najnowszej ekranizacji utworu Szekspira. Na tym jednak filmowe plany Pacino się nie kończą.

Co nieco o autorze

Lawrence Grobel to pisarz, którego Joyce Carol Oates nazwała „Mozartem wywiadów”. Coś w tym musi być, ponieważ autor rozmawiał z największymi legendami kina, czy literatury. Marlon Brandon, Ava Gardner, czy Truman Capote to tylko kilka nazwisk otwierających długą listę rozmówców Grobela. Pisarz wydał także podręcznik zawierający szczegółowe wskazówki co do tego jak przeprowadzać wywiad, jak układać pytania, a wreszcie – jak poskromić najbardziej milczących i zagadkowych bohaterów. Na swoim koncie Grobel ma 22 książki a także publikacje w takich magazynach i czasopismach jak „Rolling Stone”, „New York Times”, „Cosmopolitan”, czy w polskim magazynie „Trendy”. Rozmowy z Alem Pacino to kolejna, wyjątkowa pozycja w twórczości Grobela, będąca prawdziwą gratką dla fanów samego aktora, ale także dla czytelników biografii i wspomnień.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ