Sunday, June 16, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Co każda kobieta powinna widzieć o mięśniach Kegla?

Co każda kobieta powinna widzieć o mięśniach Kegla?

W czasie akcji „Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla” przez 6 tygodni – bo tyle czasu potrzeba do wzmocnienia tych mięśni – opowiadam i pokazuję, jak wzmacniać mięśnie Kegla.

W czasie akcji „Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla” przez 6 tygodni – bo tyle czasu potrzeba do wzmocnienia tych mięśni – opowiadam i pokazuję, jak ćwiczyć mięśnie Kegla. Moich 6 filmików video to kompletny zestaw informacji dla każdej kobiety: czym są mięśnie Kegla, jak o nie dbać i jak z nich korzystać. Zachęcam kobiety w całym kraju do dbania o swoje zdrowie intymne i o swoją seksualność. Na oczach całej Polski sama stanę się kobietą z najlepiej wyćwiczonymi mięśniami Kegla! Start 15 lipca 2015. A na koniec akcji w sobotę 22 sierpnia – wspólny kobiecy trening w Warszawie.

A oto pierwszy z 6 filmików video, które dla was przygotowałem. Dzisiaj odcinek pt. „Co każda kobieta powinna widzieć nt mięśni Kegla”:

Kobiety mają prawo znać swoje ciało i wiedzieć, jak brać w swoje ręce sprawy związane ze zdrowiem intymnym i swoją seksualnością. A jednak dziwnym zbiegiem okoliczności to, co kobiece, traktuje się w naszym kraju jako mniej ważne lub wręcz niepoważne. Ile osób w Polsce wie, czym są mięśnie dna miednicy i dlaczego dbanie o tą część kobiecego ciała jest takie ważne? Bardzo mało. To sprawy poniżej pasa, o których „nie wypada” rozmawiać głośno. Matki, żony, kochanki pozostają same ze swoimi „małymi, wstydliwymi” sekretami. Kto by zawracał sobie głowę tym, że tak wiele kobiet w dojrzałym wieku ma problemy z popuszczaniem, a większość z nas w każdym wieku nie doświadcza regularnych orgazmów. A przecież kobiece ciało to fantastyczny mechanizm stworzony do tego, żeby odbudowywać się po ciąży i porodzie i żeby dostarczać przyjemnych, seksualnych doznań, do końca naszych dni, póki nie zabraknie nam tchu w piersiach.
Żeby cieszyć się zdrowiem intymnym i seksualnością, potrzeba nam wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje nasze kobiece ciało. I przekonania, że dbanie o siebie to coś ważnego, co zasługuje na naszą uwagę i doping ze strony naszych partnerów. Dlatego z dumą i radością ogłaszam rozpoczęcie mojej ogólnopolskiej akcji „Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla”. Bo to ważne, żeby dbać o swoje kobiece i intymne sprawy. A przy tym, w przypadku dbania o mięśnie Kegla, także bardzo przyjemne. Do dbania o mięśnie Kegla namawia Joanna Keszka z Barbarella.pl oraz patron imprezy: ApoLady.com.pl.

Wiedza to potęga, szczególnie wiedza o mięśniach dna miednicy


Dokładnie 10 lat temu urodziłam córkę. I po raz pierwszy usłyszałam o mięśniach Kegla. Świeżo po porodzie czułam się tak, jakby granat wystrzelił pomiędzy moimi nogami. Na sali razem z innymi świeżo upieczonymi mamami dostałyśmy „dobrą radę”, żeby „ściskać, tam na dole”, bo inaczej „nic nie będziemy czuły w czasie seksu. Ani my, ani nasz partner”. Wystraszone ściskałyśmy wszystko, tylko nie… mięśnie dna miednicy. Nikt nie powiedział nam, czym właściwie są te mięśnie Kegla, przez które mamy stać się po porodzie oziębłe, mamy osierocić nasze świeżo narodzone dzieci, bo czeka nas porzucenie przez naszych niezaspokojonych partnerów i przez które mamy być skazane na codzienne korzystanie z grubych podpasek do końca naszego życia. Wokół mięśni dna miednicy krąży sporo miejskich legend, które można między bajki włożyć. Kobietą wiedzą, że coś dzwoni, tylko trudno odgadnąć, w którym kościele.
Jestem wielką fanką ćwiczeń mięśni Kegla. W ciągu 6 tygodni, bo tyle potrzeba do wzmocnienia tych mięśni, opowiem wam, co każda kobieta powinna wiedzieć o mięśniach dna miednicy. O tym, jak o nie dbać. I jak cieszyć się ich siłą. Dla zdrowia i dla przyjemności wszystkich kobiet. Co tydzień będę dzielić się informacjami oraz relacją z moich treningów.
A na koniec akcji 22 sierpnia spotkamy się w Warszawie na wspólnych ćwiczeniach mięśni dna miednicy. Będzie moc!

Nagrody czekają
Ta akcja ma sens, jeśli zrobimy to razem. Będę regularnie umieszczać informacje i swoje historie związane z mięśniami dna miednicy. I będę czekać na wasze opowieści. Przysyłajcie relacje i zdjęcia ze swoich ćwiczeń naakcje@barbarella.pl. Podzielcie się tym, co według was jest najlepsze w tych ćwiczeniach, a co okazało się najtrudniejsze. Razem raźniej.
Oczywiście największą nagrodą za udział w naszej akcji jest siła i radość z wyćwiczonych mięśnie Kegla. Dodatkowo 5 najciekawszych naszym zdaniem relacji z treningów mięsni dna miednicy nagrodzimy kobiecymi zestawami: kulkami gejszy do ćwiczeń oraz suplementem diety z naturalnych składników ApoLady, który wspomaga kontrolę oddawania moczu u kobiet.
Swoje zdjęcia, historie, pytania, a także wątpliwości przysyłajcie na adres akcje@barbarella.pl. W dniu zakończenia akcji 22 sierpnia 2015 wyłonimy grono zwyciężczyń i ogłosimy na Barbarella.pl.

Po co ćwiczyć mięśnie Kegla u kobiet – korzyści 

Kiedy rozumiemy wielofunkcyjność mięśni znajdujących się w dole miednicy, wtedy możemy skutecznie zająć się pracą nad wzmocnieniem tego narządu.
Mięśnie dna miednicy stanowią spód miednicy – stąd ich nazwa. Tworzą pas ochronny dla wszystkich organów wewnątrz jamy brzusznej. To system połączonych ze sobą 14 różnych mięśni, które podtrzymują nasze narządy wewnętrzne, otaczają ujście pęcherza (cewkę moczową), pochwę i odbytnicę. Przypominają kształtem hamak, który biegnie od kości łonowej do kości ogonowej pełniąc na całej swojej długości różne, ważne funkcje:

1. Zapobiegają opuszczaniu się kobiecych narządów (obniżaniu się i wypadaniu macicy)
2. Zapobiegają wysiłkowemu nietrzymaniu moczu (objawia się m.in. popuszczaniem np. przy kichaniu czy głośnym śmiechu)
3. Zwiększają satysfakcję z seksu zarówno kobiet, jak i ich partnerów (są odpowiedzialne za napompowanie krwi do łechtaczki oraz rytmiczne skurcze pochwy w czasie seksu)
4. Ułatwiają poród
5. Przyspieszają powrót do formy i aktywności seksualnej po porodzie
6. Zmniejszają problemy związane z niewłaściwą postawą i osłabiają bóle pleców.

Na szczęście podobnie jak wykonując ćwiczenia można wzmocnić i rzeźbić bicepsy oraz mięśnie piersiowe, tak też można wpływać na mięśnie dna miednicy. Na skutek ćwiczeń i właściwej diety można ukształtować wyjątkowo sprawny narząd, co ma ogromne znaczenie zarówno dla zdrowia, jak i odczuwania przyjemności dla każdej kobiety.
A za tydzień, w mojej kolejnej relacji z akcji „Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla” pokażę, jak wziąć sprawy mięśni Kegla w swoje ręce, czyli: „Jak wzmocnić mięśnie dna miednicy w 5 krokach”. Zapraszam do następnego spotkania.

Do dbania o mięśnie Kegla zapraszają:
JOANNA KESZKA:
Autorka najodważniejszej polskiej książki o seksie pt. „Grzeczna to już byłam czyli kobiecy przewodnik po seksie”. Prowadzi program „Szkoła Seksu Joanny Keszka” na kanale Planete+. Ekspertka w dziedzinie kobiecej seksualności, pisarka scenariuszy erotycznych i nieustraszona testerka wibratorów, redaktorka naczelna Barbarella.pl – „Najseksowniejszy portal dla kobiet”, prowadzi butik LoveStore.Barbarella.pl – „Pierwszy w Polsce LoveStore dla kobiet i dla par”, ul. Hoża 57 lok 1B, Warszawa. „Wspieram kobiety w pozwalaniu sobie na więcej, w seksie i w życiu”.

APO Lady –  APO Lady to preparat o optymalnym składzie z kompletem naturalnych składników. Zawiera roślinne ekstrakty z dyni i soi standaryzowane na zawartość substancji aktywnych oraz witaminy B12, C i D. Wspomaga kontrolę oddawania moczu u kobiet, dostępny w aptekach w całej Polsce.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ