Friday, July 12, 2024
Home / Kultura  / Golfem w raka

Golfem w raka

Spotkania golfowe dla kobiet , które niestrudzenie walczą z rakiem. Zajęcia nauki gry w golfa są bezpłatne, potrzebna jest tylko chęć i okazało się, że wiele kobiet ją ma!

W Olympic Golf Club w Warszawie zorganizowano pierwsze z trzynastu, spotkanie golfowe dla kobiet, które  walczą z rakiem.  Zajęcia nauki gry w golfa są bezpłatne, potrzebna jest tylko chęć, okazało się, że wiele kobiet ją ma!

Pomysłodawczynią akademii golfa dla kobiet dotkniętych chorobą nowotworową „Golfem w raka” jest Maria Bednarczyk, u której w grudniu 2010 roku wykryto złośliwego chłoniaka. Otrzymała ona 6 agresywnych kursów chemioterapii oraz 17 radioterapii.

Wiem co przeżywa kobieta, która w wyniku choroby traci urodę i chęć do jakiejkolwiek aktywności. Udało mi się pokonać raka! Nie było to łatwe ale możliwe.

Badania wskazują, że u osób aktywnych fizycznie nawrotów nowotworów jest mniej niż u innych pacjentów cierpiących na tą samą chorobę, stąd jej pomysł zorganizowania zajęć z nauki gry w golfa.

Razem z mężem Markiem Bednarczykiem, prowadzą od 4 lat strzelnicę golfową. Z golfem są związani zawodowo od 14 lat. Ich driving range (strzelnica golfowa) OLYMPIC GOLF CLUB znajduje się na terenie Klubu Sportowego Spójnia w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2, w sąsiedztwie Centrum Olimpijskiego.

Organizatorzy planują 3 kolejne spotkania, na których prócz nauki gry w golfa odbędą się losowania voucherow na weekendowe pobyty w Hotelu Europejskim w Krakowie.
Miasto Kobiet jest patronem medialnym akcji 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ