Wednesday, March 26, 2025
Home / PARTNER MK  / Akcja depilacja: co potrafi laser do depilacji Vectus?

Akcja depilacja: co potrafi laser do depilacji Vectus?

Jeśli depilować, to raz na zawsze

Depilacja bikini

Już dziś warto pomyśleć o depilacji, wiosną może być za późno / fot. Pexels

Depilacja laserowa to jedyna trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia na ciele. Istnieje co najmniej kilka skutecznych laserów do depilacji. Jednym z nich jest Vectus, polecany przez specjalistów z katowickiej Kliniki Miracki. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu, zanim wybierzemy się na zabieg?

 

Czym się wyróżnia laser do depilacji Vectus?

Laser do depilacji Vectus charakteryzuje się innowacyjną technologią, opracowaną przez naukowców z Harvard University. Jego bezpieczeństwo i skuteczność poparte są certyfikatem FDA, który stanowi najwyższą gwarancję jakości. Vectus to laser diodowy, który emituje wiązkę światła o długości fali 810 nm. Dzięki takim parametrom jest w stanie skutecznie i trwale zniszczyć żywą część włosa – jego macierz. Jak podkreślają specjaliści z katowickiej Kliniki Miracki, za wysoką efektywnością lasera do depilacji Vectus stoi inteligentny czytnik SkinTel™, bezbłędnie odczytujący poziom melaniny w skórze i pozwalający na precyzyjne dopasowanie siły  lasera do indywidualnych potrzeb. Urządzenie wyposażone zostało również w unikatowy system luster Photon Recycling™, który umożliwia powtórne wykorzystanie energii wiązki laserowej poprzez jej odbicie.

 

Aby podwyższyć komfort i bezpieczeństwo zabiegu laserem do depilacji Vectus zastosowano system chłodzący Advanced Contact Cooling, który na bieżąco koi obszary skóry poddawane zabiegowi. Jednak bolesność podczas depilacji laserowej jest kwestią subiektywną, zależy od indywidualnego progu bólu oraz wrażliwości depilowanego obszaru ciała. Vectus doskonale sprawdza się zarówno w depilacji laserowej nóg, bikini i pleców, jak i mniejszych obszarów, takich jak wąsik czy uszy. Zabieg jest bezpieczny dla każdego typu karnacji i rodzaju owłosienia, jednak rekomenduje się go do usuwania ciemnego owłosienia u osób o jasnej cerze.

Na czym polega depilacja laserowa?

Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa, dzięki czemu mieszek wraz z cebulką ulega termicznej destrukcji. Zachodzi zjawisko selektywnej fototermolizy. Macierz włosa wraz z otaczającymi ją drobnymi naczyniami krwionośnymi zostaje podgrzana, natomiast tkanki otaczające pozostają nienaruszone.

Podczas jednego zabiegu laser do depilacji usuwa wszystkie włosy, będące w fazie wzrostu (anagenu), czyli około 30% z danego obszaru. Ulegają one nieodwracalnemu zniszczeniu. Aby usunąć wszystkie włosy, znajdujące się w danym miejscu, zabieg trzeba powtórzyć kilkukrotnie w odpowiednich odstępach czasowych. Ostateczna decyzja o liczbie wymaganych zabiegów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji, m.in. od obfitości i grubości owłosienia, gospodarki hormonalnej, tempa wzrostu włosów. Podczas pierwszej konsultacji kosmetolog ocenia grubość oraz kolor włosa i na tej podstawie ustala plan depilacji. Zwykle wykonuje się serię 6-8 zabiegów.

Co daje laserowe usuwanie owłosienia?

Laser do depilacji nie tylko usuwa trwale owłosienie, ale też wpływa korzystnie na stan skóry. Niweluje problem wrastających włosków oraz zmniejsza ryzyko zapalenia mieszków włosowych. Depilacja laserowa pozwala na skuteczną walkę z objawami hirsutyzmu, czyli nadmiernego owłosienia typu męskiego u kobiet. Panie dotknięte tym krępującym problemem, dzięki laserowej depilacji, odzyskują kobiecy wygląd i pewność siebie.

 

Warto wiedzieć, że zabieg laserowego usuwania owłosienia można wykonywać przez cały rok, także wiosną i latem. Trzeba jednak pamiętać, że w miesiącach, gdy promieniowanie słoneczne jest najsilniejsze, należy unikać eksponowania skóry na słońce i stosować kremy z filtrem SPF 50. Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna podczas laseroterapii i przez kilka tygodni po jej zakończeniu zapobiega powstawaniu podrażnień i przebarwień posłonecznych.

 

Jeśli masz więcej pytań, dotyczących laserowej depilacji, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ