Friday, April 19, 2024
Home / Uroda  / AKCJA Czerniak! Bezpłatne badania znamion skórnych

AKCJA Czerniak! Bezpłatne badania znamion skórnych

Pamiętaj, że nowotwór skóry odpowiednio wcześnie wykryty ma dużą szansę na całkowite wyleczenie

Męskie plecy z licznymi piegami i znamionami jako ilustracja tekstu o profilaktyce o nowotworach skórnych

Pamiętaj, że nowotwór skóry odpowiednio wcześnie wykryty ma dużą szansę na całkowite wyleczenie / fot. Dumlao / Unsplash

Nowotwory skóry są najłatwiej wykrywalnymi ze wszystkich nowotworów. Można zaobserwować je gołym okiem, dlatego mogą być zdiagnozowane odpowiednio wcześnie. ESME Clinic organizuje akcję bezpłatnych badań znamion skórnych. Już 24 listopada 2018 zapraszamy na Lwowską 1 w Krakowie 

Profilaktyka nowotworów skóry

Nie mamy wpływu na predyspozycje genetyczne, które zwiększają ryzyko zachorowania na czerniaka, takie jak jasna karnacja, duża ilość znamion, występowanie czerniaka u członków najbliższej rodziny. Jednak ryzyko wystąpienia czerniaka może być istotnie zredukowane poprzez przestrzeganie prostych zasad.
Noszenie ubrań ochronnych, unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce w godzinach 11.00-15.00 w okresie letnim (kiedy działanie UV jest najsilniejsze), przebywanie w zacienionych miejscach i regularne stosowanie kosmetyków przeciwsłonecznych są podstawowymi elementami profilaktyki. Należy unikać nagłej, intensywnej i bezpośredniej ekspozycji na słońce.
Najważniejsza zasada to zapobiegać oparzeniom słonecznym. Najniebezpieczniejsze są oparzenia słoneczne z pęcherzami i bólem trwające ponad 48 godzin. Specjalną uwagę powinno się zwracać na dzieci, u których nadmierna ekspozycja na słońce w dzieciństwie znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów skóry w przyszłości.
Osoby z jasnymi oczami, blond lub rudymi włosami, z piegami, z tendencją do oparzeń słonecznych, których skóra nie wytwarza barwnika (co objawia się brakiem ładnej opalenizny), są w grupie ryzyka nowotworów skóry.
Profilaktyka wtórna nowotworów skóry polega na ich rozpoznaniu i wykryciu we wczesnym stadium.

Wiąże się to z:

 • regularnym samobadaniem skóry,
 • znajomością czynników ryzyka,
 • regularnymi wizytami u dermatologa w celu zbadania skóry!

Bezpłatne badania nowotworów skóry

Dlatego też ESME Clinic organizuje akcję bezpłatnych badań znamion skórnych. Już 24 listopada zapraszamy do ESME aby się przebadać!

Lekarz dermatolog potrzebuje od ciebie informacji o podejrzanej zmianie aby postawić właściwą diagnozę. Przed wizytą przygotuj informacje, które pomogą lekarzowi w szybkiej diagnozie. Warto zabrać wszelkie materiały np. zdjęcia pokazujące podejrzane znamię i jego zmiany w czasie.
Pomyśl o odpowiedziach na poniższe pytania:

 • Czy znamię pojawiło się nagle, czy rozwinęło się w obrębie istniejącej zmiany?
 • Czy znamię boli, swędzi, krwawi lub sączy się?
 • Co spowodowało, że uznałeś je za podejrzane?
 • Czy w przeszłości byłeś poddany nadmiernej ekspozycji na słońce?
 • Czy w dzieciństwie doznałeś poparzeń słonecznych lub jako dorosły spędzałeś dużo czasu na słońcu w wolnym czasie lub w pracy?

 

Pamiętaj, że nowotwór skóry odpowiednio wcześnie wykryty ma dużą szansę na całkowite wyleczenie. Jeśli podjęcie leczenia opóźnia się, rokowania są gorsze i może dojść do wielu powikłań. Nie pozwól aby opóźniona diagnoza zmniejszyła szanse na całkowite wyleczenie! Zadzwoń i umów się na bezpłatne badanie, tel. 668508004, ESME Clinic, ul. Lwowska 1, Kraków.

CO: Bezpłatne badania znamion skórnych

GDZIE: EMSE Clinic, ul. Lwowska 1, Kraków

KIEDY: 24 listopada 2018

Partnerami naszej akcji są La Roche Posay i Miasto Kobiet

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • gosc l 13 listopada, 2018

  moja teściowa miała raka ( może ma) …… pozbyła się go na 10 lat ….. i wrócił ze zdwojoną siłą przed świętami w 2017 r. I lekarze powiedzieli ze nie są w stanie już jej pomóc w Poznaniu> Pozostaje wiara ze może Warszawa… Wszyscy modliliśmy się( to ukoiło nam ból) był płacz i zgrzytanie zębów , podjęła leczenie w Warszawie .Jest zdrowa !!!!! Czuje się bdb .Nie brała chemii bo na tego bydlaka chemia ponoć nie działa .Tylko lampy , chirurgia i olej CBD 5% essenz 3 buteleczki w miejscu .. kupiliśmy w Sklepie konopnym na ul . Ratajczaka w Poznaniu … niechciałbym robić reklamy ale jak ma to komuś pomoc to wysyłają szukajcie na http://www.konopiafarmacja.pl

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ