Wednesday, April 17, 2024
Home / Moda  / Design  / Akcesoria kuchenne: to one tworzą klimat

Akcesoria kuchenne: to one tworzą klimat

Kto powiedział, że kuchnia ma być tylko funkcjonalna? Zobacz, jak pięknie urządzić serce domu

Akcesoria kuchenne KOZIOŁ / fot. materiały prasowe

Kuchnia – miejsce, gdzie spotyka się cała rodzina. To ona najczęściej przychodzi nam na myśl, gdy wspominamy dom z dziecięcych lat. Z drugiej strony, w swym dorosłym życiu, często traktujemy ją jak miejsce, w którym przebywa się z konieczności, nie dla przyjemności. A przecież tak być nie musi…Jak we wszystkich sferach naszego życia, tak i w kuchni potrzebna jest przestrzeń, ład i maksymalny komfort. O czymś zapomnieliśmy? Przydałoby się, by każdy z przedmiotów, który nas otacza był estetyczny, zgodny z naszymi upodobaniami, a przy tym, jak to bywa w kuchni – łatwy w obsłudze i myciu, zdrowy lub co najmniej neutralny dla naszego organizmu

Akcesoria kuchenne KOZIOŁ / fot. materiały prasowe

Akcesoria kuchenne KOZIOŁ / fot. materiały prasowe

Organizacja przestrzeni

Pomieszczenie pełne światła, uporządkowane, bez zbędnych przedmiotów wprowadzających chaos to marzenie każdej gospodyni. Do takiej kuchni, aż chce się wejść i działać. Laboratoryjną wręcz czystość można osiągnąć zaopatrując się w różnego rozmiaru pojemniki do przechowywania żywności i bezładnie porozmieszczanych drobnych rzeczy. Dziś można kupić organizery ratujące porządek praktycznie w każdym zakątku kuchennym – pojemniki na przybory do zmywania, ociekacze do naczyń, torby, kosze, pojemniki wielofunkcyjne, stojaki do noży, czy uchwyty na papierowe ręcznik. To wszystko pomoże nam zachować ład i wolną przestrzeń, nawet przy intensywnym użytkowaniu kuchni.

Komfort użytkowania

Przyjazna kuchnia pozostawia nam do dyspozycji kilka urządzeń, które pozwalają oszczędzić czas i przygotowywać zdrowe posiłki. Wśród przedmiotów, w które warto zainwestować można wymienić:

– blender – przydatny zwłaszcza, gdy w domu są małe dzieci,

– robot kuchenny – umożliwia ubicie białek, przygotowanie ciasta, czy starcie warzyw lub owoców (najdogodniejszy robot nie zabiera wiele miejsca, jest oszczędny, łatwy w demontażu i myciu),

– wyciskarka do soków – soki pozwalają nam na przyswojenie większej ilości witamin, składników mineralnych i enzymów, niż przy zjedzeniu owocu lub warzywa w niezmienionej postaci (rzecz jasna, mowa o sokach świeżo wyciskanych, nie tych ze sklepowej półki),

– grill – przydatne urządzenie, które urozmaici potrawy, a dodatkowo wprowadzi nieco zdrowszych propozycji na nasze stoły.

Estetyka wykonania

Niektórzy pozostawiają urządzenia do przygotowywania posiłków na roboczym blacie. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy korzystamy z nich kilka razy dziennie. Jeśli przy tym mają ciekawą kolorystykę i cieszącą oko formę, mogą pełnić funkcję ozdoby. Takie właśnie urządzenia oraz akcesoria kuchenne – atrakcyjne wizualnie, w soczystych barwach, o uniwersalnej linii i przede wszystkim niezwykle funkcjonalne oferuje internetowy sklep Rossi.pl.

Vita wyciskarka do cytrusów / fot. materiały prasowe

Vita wyciskarka do cytrusów / fot. materiały prasowe

 

Casa Bugatti Diva Individual Swarovski ekspres ciśnieniowy z 431 kryształami / fot. materiały prasowe

Casa Bugatti Diva Individual Swarovski ekspres ciśnieniowy z 431 kryształami / fot. materiały prasowe

 

Nuance Denmark Tree młynek / fot. materiały prasowe

Nuance Denmark Tree młynek / fot. materiały prasowe

 

Dbałość o zdrowie

Najistotniejszą kwestia w kuchni są zawsze naczynia i garnki. Te zaś, dobrze jest wybierać tak, by zapewniały nam zachowanie najcenniejszych wartości odżywczych zawartych w posiłku. Garnki, które dzięki swej budowie skracają czas obróbki cieplnej, wykonane z materiałów niereagujących z produktami żywnościowymi, nie wydzielających toksycznych substancji, to podstawa zdrowej kuchni. Najbardziej doceniane są garnki ceramiczne i ze stali nierdzewnej. Dzięki nim oraz urządzeń, o których pisaliśmy wcześniej, można przyrządzić niezwykłe, pełne zdrowia dania. Ich nowoczesny design sprawi, że wygląd pomieszczenia zyska na estetyce, a kuchnia będzie do siebie przyciągać nawet tych, którzy od gotowania stronią.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ