Wednesday, May 22, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Akcesoria do odkurzaczy – jakie warto wybrać?

Akcesoria do odkurzaczy – jakie warto wybrać?

Jedna szczotka do odkurzacza to przeżytek. Przekonaj się, jakie końcówki może mieć nowoczesny odkurzacz i jakie to daje możliwości

akcesoria-do-odkurzaczy-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Akcesoria do odkurzacza to istotne elementy urządzenia, które ułatwią ci sprzątanie. Wiele oczywiście zależy też od filtrów, mocy urządzenia, siły ssania, klasy energetycznej. Jeśli jednak nie ma akcesoriów, które umożliwią ci dotarcie do wszystkich zakamarków, cały wysiłek na nic

Jakiego rodzaju akcesoria do odkurzaczy trzeba mieć?

Wybierając odkurzacz, koniecznie zwróć uwagę na rodzaje końcówek dołączonych do niego. Chodzi przede wszystkim o ssawki, pozwalające ci skutecznie odkurzać meble i tapicerkę. Innej końcówki będziesz potrzebować do odkurzania kanapy, a innej do usunięcia kurzu z rogów regału. Ważne są szczególnie wąskie ssawki, które umożliwią dotarcie do najtrudniej dostępnych zakamarków, szczelin przy urządzeniach AGD i RTV, szafkach kuchennych. Doskonałym rozwiązaniem jest także ssawka teleskopowa. Dzięki niej możesz zebrać kurz na ścianach, dotrzeć do przestrzeni przy karniszach czy przy samym suficie. Długa elastyczna ssawka przyda się przy odkurzaniu przestrzeni za kanapą albo biurkiem. Jeśli masz samochód, pomyśl koniecznie o zestawie końcówek przeznaczonych do sprzątania auta. Więcej o akcesoriach do odkurzania samochodu przeczytasz na https://domwporzadku.pl/.

Kluczowa jest dobra szczotka

Najważniejszą częścią odkurzacza jest podstawowa szczotka, dołączona do urządzenia. Jeśli zależy ci na skutecznym sprzątaniu, pomyśl o modelu z turboszczotką lub elektroszczotką. Te akcesoria wyposażone są w specjalny, stale obracający się wałek z mniejszymi szczotkami. Dzięki temu rozwiązaniu szczotka wyjątkowo skutecznie zbiera z powierzchni każdy rodzaj zanieczyszczeń. Szczególnie cenią je sobie właściciele zwierząt domowych, ponieważ zarówno turboszczotka, jak i elektroszczotka świetnie radzą sobie z usuwaniem sierści nie tylko z twardych podłóg, lecz także dywanów, wykładzin i tapicerki.

Różnica między turboszczotką i elektroszczotką dotyczy właściwie wyłącznie zasady napędu tego akcesorium. Turboszczotka jest napędzana siłą ssącą odkurzacza. Oznacza to, że pracuje cały czas, nie da się zahamować działania wałka. To także sprawia, że skuteczność turboszczotki maleje wraz z zapełnianiem się pojemnika lub worka. Elektroszczotka to akcesorium nieco droższe, ale nowocześniejsze i skuteczniejsze. Elektroszczotka zasilana jest energią elektryczną, więc w każdej chwili można ją włączyć. Służy do tego osobny przycisk. Używasz jej więc tylko wtedy, kiedy potrzebujesz.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ