Saturday, March 2, 2024
Home / Moda  / Design  / Akcesoria dekoracyjne, bo każda kobieta kocha dbać o swój dom!

Akcesoria dekoracyjne, bo każda kobieta kocha dbać o swój dom!

Każdy, kto kiedykolwiek remontował lub urządzał wnętrze od podstaw wie, że warto zainwestować w odpowiednio dobrany karnisz. Jest on nie tylko elementem praktycznym, ale i dekoracyjnym.

Akcesoria niezbędne w każdym domu

Akcesoria niezbędne w każdym domu / fot. shutterstock

Akcesoria niezbędne w każdym domu

Każdy, kto kiedykolwiek remontował lub urządzał wnętrze od podstaw wie, że warto zainwestować w odpowiednio dobrany karnisz. Jest on nie tylko elementem praktycznym, ale i dekoracyjnym. Powinniśmy wziąć pod uwagę m.in. to, z czego został wykonany. Nie róbmy zakupów pochopnie, ponieważ trudno byłoby o częste jego zmiany. W niektórych przypadkach niemożliwe jest założenie karnisza, choćby dzieje się tak wtedy, gdy odległość pomiędzy oknem a sufitem jest bardzo niewielka. Dla wszystkich zainteresowanych zakupem karniszy i szyn sufitowych sklep www.nexterio.pl przygotował szeroką ofertę wysokiej jakości produktów.

 Akcesoria niezbędne w każdym domu

Akcesoria niezbędne w każdym domu / fot. shutterstock

Czym się kierować w trakcie zakupów?

Osoby niezorientowane w temacie karniszy mogą mieć na początku trochę problemów i dylematów. Pamiętajmy, że karnisze dobieramy do konkretnych pomieszczeń. Nie muszą być w każdym takie same. Z pewnością mogą różnić się długością pręta. Nie należy kupować zbyt długiego, ponieważ na obu końcach mogą zostać umieszczone dodatkowe ozdobniki. Są także karnisze z dwoma równolegle leżącymi prętami (jeden przeznaczony na firankę, drugi na zasłonę).

Gdy długość mamy już za sobą, przyszedł czas na grubość pręta. Ta zależeć będzie od tego, co planujemy na karniszu zawiesić. Cieńsze profile mające około 16 mm nadają się do małych okien i krótkich firan. Grubość ta także jest odpowiednia do krótszych prętów o długości nie większej niż 150 cm. Największy wybór zakończeń i kolorów posiadają pręty o grubości 19 mm i długości 220 cm. Najgrubsze profile mają 25 mm i świetnie sprawdzają się przy długich prętach.

Jeśli nadal nie wiemy, jaką podjąć decyzję, skontaktujmy się z doradcą sklepu www.nexterio.pl, który odpowie na wszystkie pytania i pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru.

Który typ karnisza będzie najlepszy?

Jeśli mamy już za sobą wybór długości i grubości karnisza, przyszedł czas na zdecydowanie o tym, jaki model wybrać. Wybierać możemy spośród następujących typów:

– Karnisze drążkowe – posiadają tradycyjną zawieszkę z żabką, sprawdzają się idealnie w przypadku krótszych karniszy montowanych na dwóch wspornikach, karniszy dłuższych o przeznaczeniu głównie dekoracyjnym. Suwalność odbywa się jedynie między wspornikami.

– Karnisze szynowe – to karnisze przede wszystkim funkcjonalne, zachowujące jednocześnie wszystkie cechy estetyczne. Suwalność jest możliwa na całej długości karnisza.

– Karnisze drążkowo – szynowe – mamy możliwość połączenia obu systemów.

Różnorodne kolory

Przy doborze odpowiedniej barwy karnisza ważny jest styl naszego wnętrza. Karnisz możemy potraktować jako element dekoracyjny. Do wyboru mamy:

– Mosiądz antyczny i satyna – nikiel – to najbardziej uniwersalne kolory, komponują się niemal w każdym wnętrzu. Stosowane mogą być zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach;

– Inox – przeznaczony szczególnie do wnętrz nowoczesnych i rustykalnych. Komponują się z takimi materiałami jak granit, średnie i ciemne drewno oraz szkło. Idealne także do przestrzeni kuchennych i łazienek;

– Antracyt – łączy tradycję i nowoczesność, jest ciepłym i mocnym kolorem, nadaje karniszom niepowtarzalny wygląd. Współgra z odcieniami brązu, może stanowić idealny kontrast dla jasnych pomieszczeń;

– Biel, czerń i okleiny drewniane – mogą stanowić zarówno element klasycznej aranżacji, a także być delikatnym nawiązaniem do tradycji w nowoczesnych wnętrzach.

Sklep www.nexterio.pl oferuje tysiące produktów najwyższej jakości. Każdy klient z pewnością będzie zadowolony z zakupów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ