Friday, July 19, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / PRZYŁĄCZ SIĘ Z NAMI DO AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

PRZYŁĄCZ SIĘ Z NAMI DO AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

W Polsce tysiące dzieci jest dołowanych przez swoje otoczenie. Nie radzą sobie w szkole, zaliczając porażkę za porażkę. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomaga właśnie takim dzieciom – dzieciom w potrzebie.

Tomasz Majewski

Myślę, że to ważne, by dzieciaki mogly spotykać się z osobami, które coś w życiu osiągnęły i mogły same podążyć dobrą drogą - mówi Tomasz Majewski, fot. materiały prasowe

Majewski, nie rokujesz!

Kilka dni temu Polskę obiegła wiadomość, że Szymon Majewski rzuca showbiznes. Okazało się, że chodzi o rzucenie… kołem ratunkowym – na pomoc dzieciom z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Właśnie ruszyła kolejna akcja KUP INDEKS, zachęcająca do wsparcia dzieci, które nie radzą sobie w szkole.

Akcję reklamuje spot, w którym wystąpił Szymon Majewski. W rolę specjalistki od dołowania wcielił się Jan Peszek!

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=6FioZwz9Coo&feature=player_embedded]

Takie kampanie są potrzebne

W Polsce tysiące dzieci jest dołowanych przez swoje otoczenie. Nie radzą sobie w szkole, zaliczając porażkę za porażkę. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomaga właśnie takim dzieciom – dzieciom w potrzebie. Dzieciom, które mimo młodego wieku, mają za sobą trudną historię. Dzieciom, które potrzebują nie tyle rzeczy, co człowieka.

Z czasem dzieci zaczynają wierzyć, że do niczego się nie nadają i niczego w życiu nie osiągną. Problemem tych dzieci są nie tylko słabe oceny czy brak pieniędzy na dodatkowe zajęcia, ale niska samoocena i brak wiary w siebie – mówi Agata Kołomyjska, ze Stowarzyszenia WIOSNA.

Porażki, jakie odnosi dziecko w szkole, są dla nas sygnałem, że dzieje się z nim coś złego. To wezwanie do tego, by poznać i zrozumieć dziecko.

W tym roku szkolnym dotarliśmy do 1420 dzieci. Poznaliśmy ich historie. Brak perspektyw. Otoczenie, które zamiast motywować do zmiany, utwierdza w beznadziei.

Akademia pomaga im uwierzyć w siebie. Dzięki opiece wolontariusza-tutora, dzieci dowiadują się, że są ważne, że są wyjątkowe, że każde z nich może stać się KIMŚ!

Dla nas każde dziecko rokuje!

Mali studenci AKADEMII PRZYSZŁOŚCI to właśnie takie dzieci. Tu dostają szansę na zmianę. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI stworzyła system motywatorów zmiany – to unikatowa metodologia pracy z dzieckiem, nakierowana na przemianę myślenia dziecka o sobie samym. Nasz system działa! Dzięki Akademii 96% dzieci zaczęło dostrzegać swoje mocne strony, 91% lepiej współpracuje w grupie, a 88% chce się uczyć.

Podczas tegorocznej akcji KUP INDEKS mówimy stop dołowaniu dzieci i prowadzimy wielką kampanię na rzecz pozytywnego motywowania.

Twarzą i ambasadorem kampanii jest Szymon Majewski. Zdecydował się wesprzeć kampanię, bo sam kiedyś nie radził sobie w szkole i nie raz słyszał od innych, że nie rokuje. Mimo to nie ugiął się pod presją otoczenia, zachował swoją indywidualność i dzięki temu osiągnął sukces. – W szkole do wszystkich ciekawych zadań wybiera się prymusów, bo wiadomo, że oni nie schrzanią żadnej roboty. I nie ma nikogo, kto by pomyślał: dobra, słuchaj, Stefan, widzę w tobie potencjał, może pokaż mi, co rysujesz, jaki masz pomysł… Mam wrażenie, że tysiące talentów gdzieś tam przepada po drodze. Te dzieci nie mają siły przebicia – mówi Szymon Majewski. W ten sposób Szymon dołączył do grona blisko 20 gwiazd, które pomagają AKADEMII od lat.

Szymon Majewski

Szymon też przyłączył się do Akademii, fot. aparatki.pl

W tym roku szkolnym AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI obejmie pomocą aż 1420 dzieci z 23 miast Polski. Żeby AKADEMIA mogła funkcjonować, każdemu dziecku musimy znaleźć sponsora, który ufunduje dla niego INDEKS SUKCESÓW i zostanie jego „opiekunem”. Sam może wybrać dziecko, któremu chce pomóc, poprzez wyszukiwarkę na stronie www.kupindeks.pl

Oni też pomagają

Wspieram Akademię przyszłości, bo to taka „inna pomoc” – mówi Tomasz Majewski, lekkoatleta i zdobywca złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w Londynie – To szansa, by pomóc komuś w trudnym momencie, by nakierować kogoś na dobrą drogę. To mała rzecz, która pozwala wyjść ludziom na prostą. (…) Gdy mam czas, to jeżdżę po szkołach, spotykam się z dzieciakami, opowiadam im o sobie. Myślę, że to ważne, by dzieciaki mogły spotykać się z osobami, które coś w życiu osiągnęły i mogły same podążyć dobrą drogą.

Tomasz Majewski

Myślę, że to ważne, by dzieciaki mogły spotykać się z osobami, które coś w życiu osiągnęły i mogły same podążyć dobrą drogą – mówi Tomasz Majewski, fot. materiały prasowe

Paweł, któremu kupiłam indeks, jest coraz lepszym uczniem –chwali się Daria Widawska, aktorka, która pomaga AKADEMII od lat. -Poprawił się z przedmiotów, z których był zagrożony. Napawa mnie to dumą. Chce być coraz lepszy. Jemu sprawia to coraz większą radość. I wiem, że to, że ktoś w niego uwierzył, sprawia że potrafił się podciągnąć. Poprawił się na czwórki. On jest dumny z siebie. Ja jestem bardzo dumna z Pawła i z każdego dziecka – podopiecznego Stowarzyszenia.

Daria Widawska

Daria Widawska to kolejna znana osoba, która przyłączyła się do kampanii, fot. materiały prasowe

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest wyjątkowa, bo kupując indeks dobroczyńca buduje bezpośrednią relację z wolontariuszem i wybranym dzieckiem. Sam decyduje, kogo otoczy opieką: małego strażaka, bizneswoman czy weterynarza. Każdemu dziecku dobieramy wolontariusza, który pomaga mu w odkrywaniu jego mocnych stron i pokonywaniu trudności w szkole. Na każdych zajęciach do INDEKSU SUKCESÓW wolontariusz wpisuje osiągnięcie swojego ucznia. Tak rozpoczyna się droga do sukcesu!

Więcej informacji na:
www.kupindeks.pl
www.wiosna.org

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ