Thursday, December 2, 2021
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Agnieszka Rawdańska Serena Williams: Wimbledon 2012

Agnieszka Rawdańska Serena Williams: Wimbledon 2012

Agnieszka Radwańska i Serena Williams zmierzą sie jutro w finale Wimbledonu! Zobacz co Agnieszka Radwańska powiedziała Miastu Kobiet

Agnieszka Radwańska - wimbledon

Agnieszka Radwańska i Serena Williams zmierzą sie jutro (7 lipca 2012) w finale Wimbledonu!

Agnieszka Radwańska i Serena Williams zmierzą sie jutro w finale Wimbledonu! Miasto Kobiet już w 2006 roku po tym jak Agnieszka Radwańska pokonała siostrę swojej rywalki Venus Williams pisało „To nazwisko trzeba zapamiętać”

Wiele się zmieniło od tamtego czasu, ale jedno nie ulega wątpliwości – nasze przewidywania się sprawdziły i Agnieszka Radwańska to najbardziej dziś rozpoznawalna marka polskiego sportu. Zobacz, co Agnieszka Radwańska powiedziała Miastu Kobiet.

Agnieszka Radwańska - wimbledon

Agnieszka Radwańska i Serena Williams zmierzą się jutro (7 lipca 2012) w finale Wimbledonu, fot. Agencja Gazeta

 

– To co najpierw było zabawą, a potem hobby i pasją, teraz stało się sposobem na życie i pracą – mówi dla Miasta Kobiet Agnieszka Radwańska.
Debiutowała w imprezach zawodowych w 2004 roku, a już w 2005 roku zwyciężyła Wimbledon w kategorii juniorek. W 2006 roku ponownie wygrała juniorski turniej wielkoszlemowy – French Open. W tym samym roku odniosła zwycięstwa nad czołowymi zawodniczkami świata; uległy jej: Anastazja Myskina, Jelena Dementiewa i Venus Williams. Kolejne lata to ćwierćfinały i półfinały turniejów wielkoszlemowych, aż wreszcie przyszedł czas na walkę o nawyższe trofeum. Przed nią do finału Wimbledonu dotarła tylko jedna Polka – Jadwiga Jędrzejowska (przed wojną)

POCZĄTKI
Zaczęła grać, kiedy miała 5 lat. Od samego początku jej trenerem był ojciec Robert Piotr Radwański (dopiero niedawno to się zmieniło). Sport w jej rodzinie zawsze zajmował bardzo ważne miejsce, dziadek był hokeistą Cracovii, ojciec tenisistą, ale uprawiał także łyżwiarstwo figurowe. W tenisa gra także młodsza siostra Urszula Radwańska.

Między turniejami Agnieszka Radwańska musiała pogodzić szkołę, korty i dom. Treningi miała dwa razy dziennie. Kiedy rozmawialiśmy z Agnieszką po raz pierwszy była kilka miesięcy przed maturą. Uczyła się w szkole sportowej w klasie biologiczno-chemicznej i już wtedy mówiła – O studiach na razie nie myślę, może zrobię sobie roczną przerwę w nauce.

DZIŚ
Dziś Polacy najbardziej interesują się tym, ile zarabia Agnieszka Radwańska i…  jakie ma paznokcie. Niewątpliwie należy do najbogatszych tenisistek na świecie, a po jutrzejszym meczu na jej koncie przybędą kolejne 3 miliony (jeśli przegra) lub 6 milionów (w przypadku zwycięstwa).

Czy sukces ją zmienia? – Zmienia się mój tryb życia, mam na wszystko mniej czasu, więcej jeżdżę po świecie, gram z najlepszymi. Ale nie ma to żadnego wpływu na bycie sobą – mówiła Agnieszka Radwańska Miastu Kobiet.
Tak było do dzisiaj. Ale jutrzejszy dzień może to wszystko odmienić.

Miasto Kobiet trzyma kciuki za naszą sportsmenkę!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach