Wednesday, February 1, 2023
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Aga Dyk: sukces ma wielu Brathanków

Aga Dyk: sukces ma wielu Brathanków

O szansie na sukces, muzyce folk i pługach śnieżnych w Kakoninie opowiada Agnieszka Dyk, wokalistka Brathanków

Agnieszka Dyk z zespołem Brathanki

Jak pogodzić studia z koncertami - opowiada Agnieszka Dyk z zespołu Brathanki

Miasto Kobiet: Twój ulubiony utwór z płyty?
Aga Dyk: Gdybym musiała wybierać, byłyby to dwie kompozycje – „Juhas” o mocnym, rockowym brzmieniu i spokojna, melancholijna ballada „Nie widzę ciebie w swych marzeniach”.
Miasto Kobiet: Folk to optymistyczna muzyka?
Aga Dyk: Bardzo. A połączenie folku, rocka i popu daje nowe doznania muzyczne. Ja ich bardzo pragnęłam i kiedy się okazało, że wystąpię w „Szansie” z Brathankami, szał folkowy opanował mój dom – a od tego momentu minęło już sporo czasu.
Miasto Kobiet: Teraz znów pojawiłaś się w „Szansie”, tylko po drugiej stronie. Jakie to uczucie?
Aga Dyk: Wbrew pozorom wcale nie jest to takie hop, siup. Kiedy widziałam napięcie w oczach uczestników, automatycznie brałam ich emocje na siebie. Denerwowałam się razem z nimi. Próbowałam dodać im otuchy. Doskonale wiedziałam, co przeżywają, przecież kilka lat temu stałam w tym samym miejscu. Poza tym niełatwo jest być jurorem i wybrać najlepszego tak, by nie skrzywdzić kogoś swoją oceną.
Miasto Kobiet: A nie miałaś poczucia, że to może kolejny casting na wokalistkę Brathanków?
Aga Dyk: Nie. Z Brathankami znalazłam wspólny język, energię, świetnie się uzupełniamy i nawet przez myśl mi nie przeszło, że to może być casting. Mamy pełne ręce roboty. Przygotowujemy materiał świąteczny. Chcemy też w niedługim czasie nagrać płytę z własnymi kompozycjami.
Miasto Kobiet: Studiujesz także na Uniwersytecie Jagiellońskim… dziennikarstwo! Jakie pytanie zadałabyś sobie jako dziennikarka?
Aga Dyk: Sobie? To dopiero jest wyzwanie. Czy dobrze się dzisiaj czuję? Czy jestem wyspana? Dobrze się czuję, mogłabym trochę bardziej pospać, ale cóż, kto rano wstaje temu Pan Bóg daje.
Rozmawiała Dorota Paciorek

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ