Saturday, April 13, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Agata Piotrowska: Jesień z charakterem

Agata Piotrowska: Jesień z charakterem

Poznaj 10 trendów tej jesieni i bądź

Kolekcja jesień/zima 2016/2017 inspirowana twórczością Woody’ego Allena / fot. materiały prasowe

Moda jest spektaklem, styl jest ostoją prostoty, piękna i elegancji – mówi Agata Piotrowska, doradca wizerunku, i podkreśla, że tej jesieni najważniejsza jest nasza osobowość, naturalność i bezpretensjonalność. Z właścicielką butiku Patrizia Aryton rozmawiamy o tym, które ubrania stanowią formę wyrazu współczesnej kobiety

Agata Piotrowska, doradca wizerunku Patryzia Aryton / fot. Robert Jędrygas

Agata Piotrowska, doradca wizerunku Patryzia Aryton ul. Szpitalna 34 / fot. Robert Jędrygas

Agna Karasińska: Prezentacje jesiennych kolekcji sprawiają, że skupiamy się na poszukiwaniu nowości. Czasem kurczowe trzymanie się przepisów, jak być modną, prowadzi do tego, że ulice wyglądają, jakby przeżywały atak klonów; wyglądamy na przebrane. Jesteśmy na usługach mody z sieciówek?

Agata Piotrowska: W modzie, którą ja doceniam i praktykuję, postawiono mocny akcent na styl życia kobiet, które poświęcają swój czas, by dzieląc życie zawodowe z prywatnym, móc odnaleźć w sobie siłę, naturalność i piękno. Coraz świadomiej dokonujemy wyboru tego, czym się odżywiamy, jak spędzamy swój wolny czas, co jest dla nas ważne i co chcemy osiągnąć. To my, kobiety, dyktujemy modzie, czego oczekujemy.

Czego oczekujemy?

Agata Piotrowska: Oczekujemy, że moda nie będzie nas ograniczać. Modne jest to, co jest eleganckie i proste. Ubrania mają stanowić tło dla naszej osobowości. Umiejętność noszenia się polega na selekcji, umiarze, łączeniu w całość różnych elementów. Nie musimy zadowalać się masowością i bylejakością.

Jak realizować misję „mniej znaczy więcej” tak, by nie było nudno?

Agata Piotrowska: W klasycznych rzeczach nigdy nie będziemy wyglądały dwa razy tak samo, ponieważ z łatwością można do nich dobierać pasujące do okoliczności dodatki. Dokładnie taka jest najnowsza kolekcja marki Patrizia Aryton, która subtelnie nawiązuje do klimatu lat 70. Zauważymy w niej wpływ filmów Woody’ego Allena, który przejawia się w tym, że stylizacje są wiarygodne i naturalne. Linia jesień/zima 2016-2017 stawia na jakość i perfekcję wykonania, o czym świadczą miękkie, otulające płaszcze z cudownych tkanin: suri-alpaki, baby alpaki, wełny wielbłądziej czy połączenia wełny dziewiczej z wełną kaszmirową.

Kolekcja jesień/zima 2016/2017 inspirowana twórczością Woody’ego Allena / fot. materiały prasowe

Kolekcja jesień/zima 2016/2017 inspirowana twórczością Woody’ego Allena / fot. materiały prasowe

Płaszcz ma nam zwykle służyć przez lata. Jak wybrać ten idealny?

Agata Piotrowska: Od wielu lat podkreślam, że kupienie perfekcyjnego płaszcza może oczywiście być postrzegane jako ekskluzywna ekstrawagancja, ale wystarczy wiedzieć, w jaki sposób taka rzecz została wytworzona, aby zaakceptować jej cenę oraz zrozumieć jakość. Mówi się, że najprostsze rzeczy wysokiej jakości mają zdolność długiego życia i pięknej starości. Idealny płaszcz docenimy zmysłami wzroku i dotyku. Warto zatem wybrać połączenie szlachetności tkanin z genialną harmonią kolorów. Pierwsze akordy jesieni to pastelowe, świetliste róże, pudrowe wrzosy, ciepłe beże i miękkie strukturalne szarości. Kolory dojrzałej jesieni to koral, atramentowy granat czy szmaragdowa zieleń.
Jaki jest top 10 trendów w nadchodzącym sezonie wg Agaty Piotrowskiej?

1. Harmonia
2. Prostota
3. Elegancja
4. Odwaga
5. Poczucie humoru
6. Naturalny wdzięk
7. Inteligencja
8. Bezpretensjonalność
9. Minimalizm
10. Luz
Takie cechy powinny wyrażać ubrania, tworząc współczesną ikonę stylu, którą tym razem jest ktoś zdefiniowany, prawdziwy i wiarygodny.

Modne jest to, co jest eleganckie i proste. Na luzie / fot. materiały prasowe

Modne jest to, co jest eleganckie i proste. Na luzie / fot. materiały prasowe

Agna Karasińska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ