Thursday, May 23, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Agata Naniewicz: Dosięgnąć gwiazd

Agata Naniewicz: Dosięgnąć gwiazd

22 maja ukaże się charytatywny album wizażowy Agaty Naniewicz "Dosięgnąć gwiazd", wydany na rzecz fundacji Herosi. Miasto kobiet objęło patronat nad projektem.

na stronę pod patronatemŻeby mieć pieniądze i czas na realizację tego projektu Agata Naniewicz sprzedała samochód i ograniczyła własną działalność zawodową. Przejechała ponad szesnaście tysięcy kilometrów spędzając kilkaset godzin w pociągach. Efektem jej ponad dwuletnich zmagań jest „Dosięgnąć gwiazd” pierwszy w Polsce charytatywny album wizażowy z udziałem gwiazd filmu, TV, sportu, mody i muzyki. 

okladka1

„Dosięgnąć gwiazd” Agata Nancewicz / fot.materiał prasowy

Album pokazuje współczesne trendy w makijażu i fotografii. Przede wszystkim jednak ma na celu pomoc podopiecznym Fundacji Herosi z Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka i zakup sprzętu medycznego.

ciachorowski-stemplewski-siwiec

Tomasz Ciachorowski, Maciej Stemplewski, Natalia Siwiec / fot. materiał prasowy

W albumie znalazły się zdjęcia ponad 50 znanych osób, aktorów, sportowców, muzyków, osobowości telewizyjnych i show biznesu m. in.: Dorota Wellman, Patricia Kazadi, Aleksandra Kwaśniewska, Anna Guzik, Natalia Siwiec, Katarzyna Skrzynecka, Małgorzata Ostrowska, Anna Wendzikowska, Monika Pyrek, Ilona Felicjańska, Natalia Lesz, Joanna Jabłczyńska, Honorata Skarbek Honey, Ramona Rey, Krystyna Mazurówna, Tomasz Ciachorowski, Dawid Kwiatkowski, Rafał Zawierucha, Monika Pyrek, Otylia Jędrzejczak, Małgorzata Glinka-Mogentale. Za obiektywem stanęli między innymi: Gregor Laubsch, Wiktor Franko, Arcadius Mauritz, Lidia Skuza, Marcin Gorgolewski, Anna Powierża, Sylwester Zacheja, Piotr Sztanka.

Agata Naniewicz o albumie:
O MAKIJAŻACH
Chciałam, żeby makijaże były zaskakujące, nietypowe, wykonane z produktów, których normalnie się nie używa do makijażu. Inspiracje przychodziły mi nawet w sklepie spożywczym na widok mąki, makaronu czy ryżu. Jednym z takich „spożywczych” makijazy jest ten wykonany Natalii Lesz gdzie do powiek przykleiłam kaszę bezglutenową i wiórki kokosowe, Ilonę Felicjańską obsypałam makiem, a Anię Wendzikowską – piórami.

Dorota-Wellman

Dorota Wellman / fot. materiał prasowy

O POWSTAWIANIU ALBUMU
Nie mówię, że było lekko. Sama organizowałam ekipę, miejsce, woziłam kufry z ubraniami i akcesoriami. Sesje odbywały w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu. Podczas trwania projektu bywałam wielu miastach, nawet w Berlinie. Czasami czułam się jak kloszard, gdy trzy dni spędzałam siedząc na walizkach, w pociągu. Z całego projektu najdotkliwiej pamiętam pociągi zimą, zamarzniętą wodę w ubikacji i mróz taki, że chuchałam we włosy, żeby ogrzać twarz.

Otylia-Jedrzejczak

Otylia Jędrzejczak / fot. materiał prasowy

O FUNDACJI HEROSI
Fundacja Herosi współpracuje z wieloma gwiazdami, szczególnie ze sportowcami. Spełnia marzenia dzieci, które chciałaby spotkać się ze znanymi osobami. Kiedy przyszedł mi do głowy pomysł, aby zrobić album z moimi makijażami, pomyślałam, że zyski z jego sprzedaży powinny zasilić konto tej fundacji.

O SOBIE I DETERMINACJI
Przez wiele lat byłam matką samotnie wychowującą dziecko. Z trudem zdobywałam środki do życia, jednak ja i mój syn jesteśmy zdrowi a to jest naprawdę ogromne szczęście. Kiedy ma się wrażenie, że los się na nas uwziął, można się poddać albo iść przed siebie, na przekór wszystkiemu i z podniesioną głową. Dałam radę, przetrwałam naprawdę trudne momenty. Album „Dosięgnąć Gwiazd” zrobiłam z nadzieją, że przysłuży się tym, którzy nie mieli tego, co mnie było dane – pełni zdrowia. Zrobiłam go również po to, by pokazać, że ja, Agata, wizażystka ze Szczecina, mogę dosięgnąć gwiazd – w przenośni i dosłownie. A skoro ja mogłam, może to zrobić każdy.

agatananiweiczprzypracy

Agata Naniewicz przy pracy / fot. materiał prasowy

Dochód ze sprzedaży charytatywnego albumu wizażowego „Dosięgnąć gwiazd” zostanie przekazany Fundacji Herosi na zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka.

agata-naniewicz

Agata Naniewicz /fot. materiał prasowy

Fundacja Herosi jest działającą od 2009 roku organizacją pożytku publicznego. Jej głównym celem jest szeroko rozumiana pomoc, w szczególności dzieciom z chorobami nowotworowymi. Działania organizacji skupiają się przede wszystkim na pozyskaniu funduszy na zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Fundacja Herosi aktywnie pomaga pacjentom z oddziału onkologii, spełnia ich marzenia, organizuje spotkania ze znanymi osobami oraz zajęcia plastyczne. Przygotowuje również sesje zdjęciowe i pokazy mody dla pacjentów, które przede wszystkim pokazują ich piękno, a nie chorobę. W działalność organizacji zaangażowani są znani sportowcy m.in. siatkarze, piłkarze ręczni, skoczkowie narciarscy, lekkoatleci, tenisiści, a także aktorzy, projektanci i muzycy.
Autorka albumu, Agata Naniewicz, wizażystka i pasjonatka, jest dowodem na to, że w małym ciele może być ukryty naprawdę wielki duch. W pracy stawia na perfekcję i indywidualizm. Tworzy makijaże do pracy i na ślub, na sesję zdjęciową i występ w telewizji, dla gwiazdy z pierwszych stron gazet i dla pani z sąsiedztwa. Współpracuje ze znanymi fotografami, agencjami fotograficznymi, reklamowymi i modelingowymi. Specjalizuje się też w makijażu biżuteryjnym, body paintingu, face paintingu i charakteryzacji, prowadzi szkolenia z wizażu. Kiedy się uprze, postawi na swoim. Żeby zrealizować sesje do albumu, sprzedała samochód i wielokrotnie wsiadała do pociągu, by wydeptać swoje własne ścieżki do gwiazd.

Więcej na: www.millionbells.eu, https://www.facebook.com/dosiegnacgwiazd
www.herosi.eu, www.facebook.pl/FundacjaHerosi

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ