Thursday, June 20, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Adele: nowy singiel „Easy on me” z albumu „30”

Adele: nowy singiel „Easy on me” z albumu „30”

„Easy on me” z płyty „30”, to pierwszy singiel Adele od 6 lat

Adele i album 30

Adele i jej wielka metamorfoza. Fot. Simon Emmett / Sony Music

W ciągu niespełna doby zdobył ponad 20 milionów wyświetleń. To oznacza, że fani bardzo czekali na nowy singiel Adele „Easy on me”. Wokalistka wraca nim po 6-letniej przerwie

 

Dzisiaj ruszyła przedsprzedaż płyty „30”, która pojawi się na sklepowych półkach 19 listopada. O wielkim powrocie Adele i jej transformacji pisaliśmy kilka dni temu.

 

Zobacz koniecznie: Adele 2021: nowy album „30” i wielka metamorfoza

Easy On Me

Adele powraca z nowym singlem i klipem do „Easy On Me”. To zapowiedź planowanej na 19 listopada premiery krążka o nazwie „30”. Już na początku tygodnia Adele podzieliła się z fanami w swoich mediach społecznościowych wiadomością o nadchodzącej płycie i inspirującym listem. Napisała w nim: „Wreszcie jestem gotowa wydać ten album”.
Wideo do „Easy On Me” zostało nagrane miesiąc temu w Quebec. To kolejna współpraca ze zwycięzcą Grand Prix w Cannes – Xavierem Dolanem („Mama”, „To tylko koniec świata”).

„Szczerze miałem nadzieję, że ponownie uda się nam współpracować” – mówi o sesji nagraniowej Dolan. „Dla mnie nie ma silniejszych doznań, niż spotkanie dwóch artystów po latach przerwy. Ja się zmieniłem. Adele się zmieniła. To jest okazja, by celebrować to, jak się rozwinęliśmy, a zarazem pozostaliśmy wierni swoim marzeniom. Wszystko jest takie samo, ale jednak inne”. Wideo zaczyna się w tym samym domu, w którym wspólnie kręcili klip do „Hello” w 2015 roku.

Album 30

„30” to pierwsza nowa muzyka Adele od wydania trzeciego albumu studyjnego „25” w listopadzie 2015 roku. Za produkcję  na płycie odpowiadali wcześniejsi współpracownicy Adele: Greg Kurstin, Max Martin, Shellback i Tobias Jesso Jr., a także nowi: Inflo i Ludwig Göransson. „30” jest już dostępne w przedsprzedaży na całym świecie. Nowa kompozycja Adele zostanie wydana na CD, dwóch płytach winylowych, a także w specjalnej winylowej edycji limitowanej dostępnej tylko w Empiku.

 

Zobacz też: Adele schudła 45 kilogramów

 

Adele o swoje nowej płycie:

„Z pewnością nie byłam nawet blisko miejsca, w którym chciałam się znaleźć, gdy zaczynałam trzy lata temu. Właściwie byłam zupełnie gdzie indziej. Polegałam na rutynie i konsekwencji w swoich działaniach, by czuć się bezpiecznie, zawsze tak robiłam. A jednak świadomie, a nawet z pełną premedytacją rzucam się w labirynt absolutnego bałaganu i wewnętrznego zamętu.
W trakcie tej drogi poznałam wiele trudnych prawd o sobie. Porzuciłam wiele warstw, ale także otoczyłam się nowymi. Odkryłam naprawdę przydatne i pełnowartościowe sposoby myślenia, którymi się kieruję i czuję, że wreszcie znalazłam swoje uczucia. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że nigdy w życiu nie czułam się tak spokojna.
I dlatego jestem wreszcie gotowa wydać ten album.

wokalistka Adele

Adele wraca z singlem Easy on me / fot. materiały prasowe Sony Music

To był mój nieodłączny towarzysz przez najbardziej burzliwy czas mojego życia. Kiedy pisałam, ta płyta była mi przyjacielem, który odwiedzał mnie z butelką wina i jedzeniem by mnie pocieszyć. Moim roztropnym przyjacielem, który zawsze dawał mi najlepsze rady. Nie zapominam też o jego szalonej stronie, która mówiła „To powrót Twojego Saturna, pieprz to, żyjesz tylko raz.” Był przyjacielem, który nie spał całą noc i trzymał mnie za rękę, kiedy ja, nie wiedząc czemu, nie mogłam powstrzymać płaczu. Ten motywujący przyjaciel, który nie zastanawiał się, tylko zabierał gdzieś, gdzie mówiłam, że nie chciałam iść, ale porywał mnie, żebym złapała trochę witaminy D. Przyjaciel, który zakradał się i zostawiał magazyn z maseczką na twarz i solą do kąpieli, bym czuła się kochana, ale też przypominając mi jaki mamy miesiąc i że powinnam trochę bardziej pomyśleć o sobie!
I w końcu ten przyjaciel, który nie ważne co się działo, sprawdzał co u mnie, mimo że ja nie sprawdzałam co u niego, bo byłam tak skupiona na moim własnym żalu. Od czasu gdy zaczęłam go pisać, drobiazgowo przearanżowałam swój dom i swoje serce, a on jest narratorem tej historii.
Dom jest tam, gdzie Twoje serce x”

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ