Friday, June 21, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Przygotowane specjalnie dla Ciebie

Przygotowane specjalnie dla Ciebie

Targi Zdrowia i Urody w Kielcach to doskonała okazja do nauczenia się robienia własnych, naturalnych kosmetyków. Pożegnaj kremy z sieciówek!

Active&Beauty Fit Weekend: . kwietniowe święto sportu, zdrowia i urody.

Domowe kosmetyki pod czujnym okiem Pauliny Czarszki podczas Targów Active&Beauty

Paulina_Czarszka

Paulina Czarszka specjalizuje się w domowych recepturach kosmetycznych i naturalnej pielęgnacji / for. archiwum prywatne

Przygotowania do Targów Zdrowia i Urody Active&Beauty idą pełną parą. Kwietniowe święto sportu, zdrowia i urody, jakim zapowiada się FIT Weekend, będzie okazją, by w atmosferze sportowej rywalizacji znaleźć chwilę i pomyśleć o zmianie swojego dotychczasowego trybu życia… na zdrowszy.

Strefa Active&Beauty to miejsce, gdzie zdrowie i uroda stoją na pierwszym miejscu. Masaże, treningi fitness, pokazy gotowania… a pośród nich WARSZTATY z produkcji domowych kosmetyków prowadzone przez Paulinę Czarszkę – znaną blogerkę, specjalizującą się w domowych recepturach kosmetycznych i naturalnej pielęgnacji

Warsztaty odbędą się 24 kwietnia w Targach Kielce.

Koszt to 20 zł (wraz z biletem na FIT Weekend)

By jeszcze bardziej zachęcić tych wahających się lub poszukujących inspiracji do wzięcia udziału w warsztatach, porozmawialiśmy z Pauliną Czarszką.

Skąd pomysł na domową produkcję kosmetyków?

Paulina Czarszka: W moim przypadku to była kwestia bardziej przymusu niż wyboru, ze względu na szczególnie wrażliwą skórę. Nie mogłam używać żadnych kosmetyków kupionych w drogerii. I tak zaczęłam robić kosmetyki sama, dla siebie. Z czasem zaczęło się to przeradzać w coraz bardziej zaawansowane receptury. Wreszcie dotarło do mnie, że takich osób jak ja, które nie mogą korzystać z produktów sprzedawanych w drogeriach i potrzebują czegoś zdrowszego, jest więcej. Więc może warto podzielić się tym, co robię na blogu albo w krótkich filmach. I tak urosło to do etapu, w którym naturalne receptury to już moja praca i ważna część życia.

Jakie są zalety takich kosmetyków, zrobionych w domowych zaciszu?

Paulina Czarszka: Po pierwsze – dokładnie wiemy jaki jest skład kosmetyku: ile i czego jest w środku. Możemy wyeliminować dokładnie te produkty, które nas uczulają, bądź których nie chcemy stosować. Tak np. jak weganie, którzy nie chcą stosować produktów odzwierzęcych, mogą zrobić kosmetyki, które ich nie będą zawierały.

Robiąc swój własny kosmetyk mamy świadomość, że jest on zrobiony tylko dla mnie i dostosowany do moich potrzeb. Nie muszę decydować się na coś, co oferuje sieciówka. Mogę usiąść i pomyśleć, np. potrzebuję serum, które robi to, to i jeszcze to. Gdybym chciała kupić dokładnie taki kosmetyk w sklepie – musiałabym pewnie kupić ze trzy różne. A tak mogę opracować recepturę, która będzie odpowiadać idealnie moim wymaganiom.

Najczęściej dwie rzeczy sprawiają, że boimy się spróbować czegoś nowego – to czas i pieniądze. Jak kosztowne i czasochłonne jest zrobienie domowego kosmetyku?

Paulina Czarszka: Zdecydowanie w przypadku zrobienia domowych kosmetyków ani czas, ani pieniądze nie powinny być przeszkodą. Domowy kosmetyk, to nie musi być kwestia kilku godzin. Nie trzeba zagłębiać się w skomplikowane receptury. Wystarczy zmieszać dwa, trzy składniki w odpowiedniej ilości i w kilka minut mamy gotowy krem, serum czy maseczkę. Często domowy kosmetyk będzie tańszy niż ten z drogerii. Jeśli ktoś ma alergię, to lepiej zainwestować te kilkanaście złotych na surowce i zrobić coś samodzielnie, niż szukać i próbować, a nuż któryś kosmetyk w końcu będzie dla mnie dobry.

Targi Zdrowia i Urody Active&Beauty: 23-24 kwietnia w Kielcach

Targi Zdrowia i Urody Active&Beauty: 23-24 kwietnia w Kielcach/ fot. materiały prasowe

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach, które już 24 kwietnia odbędą się w Targach Kielce?

Paulina Czarszka: Powiedziałabym, że są trzy powody, dla których warto spróbować domowych kosmetyków.

–Jeśli jesteście już zmęczeni wiecznym poszukiwaniem i trudnością w znalezieniu odpowiadających Wam produktów, dowiecie się, jak zrobić coś, co będzie idealnie dla was.

– Jeśli macie ochotę na dobrą zabawę – kiedy raz się spróbuje, to potem trudno przestać .

– Jeśli dbacie o siebie, zdrowo się odżywiacie, ćwiczycie – warto dowiedzieć się, jak zadbać o siebie od zewnątrz i mieć świadomość, co nakładamy na skórę. Minęły już czasy, kiedy wchodziło się do sklepu i brało pierwszy z brzegu kosmetyk. Warto być bardziej świadomym w tej materii.

Dziękujemy za rozmowę. Pozostaje tylko dodać: 23 – 24 kwietnia: Targi Zdrowia i Urody Active&Beauty!

Active&Beauty Fit Weekend: . kwietniowe święto sportu, zdrowia i urody.

Active&Beauty Fit Weekend: kwietniowe święto sportu, zdrowia i urody.

Chcesz być na bieżąco? Śledź na Facebooku – FIT Weekend.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ