Thursday, June 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Absolwentki „biol-chemu” po latach

Absolwentki „biol-chemu” po latach

Dziś będzie o bio-rewitalizacji JALUPRO® HMW. Na zabieg ten wybrałam się do dr Izabeli Załęskiej w Podgórskim Domu Urody

bio-rewitalizacja JALUPRO® HMW

bio-rewitalizacja JALUPRO® HMW / fot. materiały prasowe

O tym, że genetyka w starzeniu odgrywa rolę kluczową, nikogo już nie trzeba przekonywać. Jeśli twoja mama i babcia starzały się ładnie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że i z tobą czas będzie się obchodził delikatnie. I nawet jeżeli przyjmiemy, że na pierwszy rzut oka, czas nie płynie dla wszystkich jednakowo to zazwyczaj jest to wynik rozwoju kosmetologii estetycznej

 

Co kilka lat spotykam się z absolwentkami swojej licealnej, biologiczno-chemicznej klasy. Nie trudno się domyślić, że po takim profilu większość z nich skończyła medyczne i około medyczne studia. Siadamy sobie w knajpce, przegryzamy pizzę, popijamy winko, gadamy i ukradkiem obserwujemy „co która sobie zrobiła”. Grupa kobiet w komfortowej sytuacji. Te które mają wiedzę medyczna, mogą się nią wymienić, a przy okazji podzielić z tymi, które wybrały inne dziedziny. Ja jako „praktyczka- recenzentka” mogę podzielić się swoimi doświadczeniami, zweryfikować zasadność różnych uprzedzeń, a przy okazji się leciutko dokształcić. Łatwiej mi potem wybierać odpowiednie zabiegi, łatwiej mi o nich pisać.

 

Przygotowanie do zabiegu w Podgórskim Domu Urody

Przygotowanie do zabiegu w Podgórskim Domu Urody / fot. materiały prasowe

Dziś będzie o bio-rewitalizacji JALUPRO® HMW. Na zabieg ten wybrałam się do dr Izabeli Załęskiej w Podgórskim Domu Urody. Zabieg jest polecany dla skóry z oznakami starzenia i fotostarzenia, odwodnionej, źle odżywionej, poszarzałej, mało napiętej i mało elastycznej. Dla osób pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach, przy sztucznym oświetleniu i przy ekranach komputerowych. A co dla mnie najważniejsze – w profilaktyce starzenia. Bo jak wiadomo profilaktyka zawsze lepsza niż leczenie.

 

Opakowanie środka JaluPro

JaluPro / fot. materiały prasowe

Istotą JALUPRO® HMW  jest kompilacją aminokwasów (glicyna, I-lizyna, I-leucyna) z wysokocząsteczkowym kwasem hialuronowym. Preparat ten podaje się iniekcyjnie do odpowiedniej warstwy skóry. Kwas hialuronowy o zwiększonej lepkości daje długotrwałe nawilżenie i początkowy efekt wypełnienia. Aminokwasy mają za zadanie odżywić fibroblasty i pobudzić je do regeneracji dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna, gęsta i napięta, a zmarszczki i fałdy stają się mniej widoczne. Leucyna zawarta w JALUPRO® HMW – będąca jednym z głównych składników kolagenu – dodatkowo odbudowuje jego strukturę dzięki czemu skóra odzyskuje odpowiednią gęstość i sprężystość.

 

zabieg bio-rewitalizacji JALUPRO® HMW

Zabieg bio-rewitalizacji JALUPRO® HMW / fot. materiały prasowe

Jak to w przypadku zabiegów z ostrzykiwaniem bywa, najpierw moja twarz została znieczulona żelem z lidokainą.. Mam dość wysoki próg bólu, więc zabieg nie był dla mnie bolesny, choć nie zaliczyłabym go do kojących ani relaksacyjnych. Ważne, że po iniekcjach nie powstały choćby najmniejsze siniaczki. Po zabiegu trzeba uważać , żeby nie zainfekować skóry, więc do wieczora nie mogłam nałożyć makijażu ani przytulać się ze zwierzakami. Nie mogłam również zaangażować się w porządki domowe ani ogrodowe. Mogłam za to odpocząć i poczuć się jak super szef delegujący wszystkie zadania domownikom. To taki bonusik podnoszący efekty zabiegu.

Na następne spotkanie klasowe pójdę jak zwykle z przyjemnością. Są w tej grupie „dziewczyny” wyglądające lepiej i bez zazdrości im gratuluję, ale ja też wyglądam nieźle! Mam świadomość, że w dużej mierze zawdzięczam to swoim przodkom, ale nie chcę się zastanawiać jakbym wyglądała, gdybym nie korzystała ze zdobyczy medycyny estetyczne. Na szczęście nie muszę.

Renata Stós-Pacut

 

Podgórski Dom Urody
ul. Limanowskiego 11,
30–551 Kraków, Polska

 

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ