Sunday, May 19, 2024
Home / PARTNER MK  / ABC sztucznych rzęs

ABC sztucznych rzęs

Zachwycasz się nimi oglądając zdjęcia blogerek, ale boisz się zaryzykować? Niepotrzebnie!

Sztuczne rzęsy to idealne dopełnienie wieczorowego makijażu / fot. Fotolia

Szukając inspiracji makijażowych na pewno nie raz przeglądałaś zdjęcia blogerek kosmetycznych, których idealne rzęsy pięknie podkreślały wykonany makijaż. Jeśli Ty też marzysz o takich rzęsach, nic straconego – wszystkie poczytne blogerki korzystają ze sztucznych rzęs. Podpowiadamy, na jaki model się zdecydować, jak używać i przechowywać, by służyły nam na długo.

Sztuczne rzęsy to idealne dopełnienie wieczorowego makijażu / fot. Fotolia

Sztuczne rzęsy to idealne dopełnienie wieczorowego makijażu / fot. Fotolia


Kiedy warto się zdecydować na sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to ten szczegół, który może zmienić cały makijaż – kto raz ich spróbował wie, że żaden makijaż bez nich nie będzie taki sam! Choć na co dzień noszenie sztucznych rzęs, zwłaszcza całych, jest rzadko spotykane, to takie okoliczności jak wesele czy sylwester wręcz wymagają dopełnienia mocnego makijażu oka. Jeśli więc przed nami okazja, która wymaga makijażu wieczorowego lub glamour, koniecznie zdecydujmy się na doczepienie pasków lub połówek. Oferta jest jednak bardzo duża – co więc warto wybrać?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są rzęsy z włosia naturalnego, ludzkiego. Nie tylko wyglądają naturalnie w przeciwieństwie do plastikowych, ale też są etycznie akceptowane przez wszystkich, w odróżnieniu od rzęs z włosia norek. Wśród dostępnych w Polsce marek kosmetycznych takie wymogi spełnia tylko kilka, w tym m.in. firma Ardell. Ulubione rzęsy vlogerek kosmetycznych, takich jak Katosu i Maxineczka, to model Demi wispies – do nabycia m.in. w sklepie cocolita.pl. Godne polecenia są też połówki Accent 318, które prezentują się równie estetycznie dzięki specyficznemu ułożeniu włosia.

Instrukcja obsługi krok po kroku

Rzęsy przykleja się na już wykonany makijaż oka, dopasowując je wcześniej do naszej linii rzęs. Jeśli pasek jest za długi przycinamy go zaczynając od zewnętrznego kącika. Możemy również z jednej pary zrobić dwie – np. wspomniany model Demi Wispies świetnie się do tego nadaje – rzęsy pierwotnie przeznaczone do wewnętrznego kącika wyglądają bardziej naturalnie, zostawione zewnętrzne kąciki nadadzą nam bardziej dramatyczny look. Po dopasowaniu nakładamy na wierzch dłoni odrobinę kleju, zanurzamy w nim delikatnie pasek i odczekujemy około 30 sekund, by zaczął zsychać.

Czy sztuczne rzęsy są jednorazowe?

Jeżeli prawidłowo „obsługujesz” swoje sztuczne rzęsy, mogą Ci posłużyć nawet kilkanaście razy! Pamiętaj jednak o tym, by o nie dbać, czyścić po każdym użyciu i prawidłowo przechowywać. Po ściągnięciu – delikatnym pociągnięciu od kącika zewnętrznego – umyj je polewając płynem micelarnym i delikatnie pocierając w palcach tak, by zmyć resztki tuszu i kleju. Następnie przemyj wodą, osusz i włóż do oryginalnego pudełka, co pozwoli im zachować pierwotny kształt. Jeśli będziesz się z nimi obchodziła delikatnie, wystarczą Ci na długo.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ