Sunday, March 3, 2024
Home / Rozwój  / 9 wskazówek, które pobudzą twoje kreatywne myślenie

9 wskazówek, które pobudzą twoje kreatywne myślenie

A ty jak pobudzasz swój umysł?

9 wskazówek, które pobudzą twoje kreatywne myślenie

9 wskazówek, które pobudzą twoje kreatywne myślenie / fot. bruce mars / unsplash

Bez względu na to, jaki zawód wykonujesz, bycie bardziej kreatywnym może ułatwić ci życie. Można by pomyśleć, że tylko artyści potrzebują inspiracji. Kreatywne myślenie mogą z łatwością wyeliminować problemy, które trapią twoje życie. Aby rozwinąć kreatywność, musisz mieć otwarty umysł

Kreatywne myślenie – 9 lifehacków

1. Prowadź dziennik

Zawsze noś ze sobą dziennik lub notatnik, aby robić notatki. Zwykle masz dobre pomysły, ale marnujesz je, ponieważ łatwo możesz o nich zapomnieć. Zapisuj wszystkie pomysły jakie przychodzą ci do głowy. Wszystko, co może pobudzić twój umysł, jest świetne. W ten sposób, gdy będziesz potrzebować kreatywnych pomysłów, możesz sprawdzić swoje notatki i zainspirować się.

2. Zadbaj o to, by twoje otoczenie było czyste

To bardzo ważne. Prawdopodobnie nie możesz się skupić, jeśli obszar wokół ciebie jest zabałaganiony. Sama świadomość, że wokół ciebie jest bałagan może cię rozpraszać. Nie ma opcji, że skupisz się na tworzeniu czegoś, ponieważ będziesz się na nim skupiać.

3. Bądź czasem sama

Wyeliminuj czynniki rozpraszające, takie jak poczta e-mail, telefon, listy rzeczy do zrobienia i skup się na swojej twórczej pracy. Jeśli poświęcisz trochę czasu na nadejście twórczości, zobaczysz rezultaty.

4. Kwestionuj wszystko

Czy jest lepsze rozwiązanie? Zawsze zadawaj sobie pytanie, dlaczego i jak coś zrobić, przeanalizuj rutyny pracy i weź w niej udział. Nie bój się tego zrobić – powinnaś bać się zastosować niewłaściwe rozwiązanie.

5. Dyskutuj o swoich pomysłach

Wybierz osobę, na której możesz polegać i konsultuj z nią wszystkie swoje pomysły. Ktoś z kim czujesz się komfortowo, z kim możesz się dogadać, ale ktoś kto sprowadzi cię na ziemię, jeśli zajdzie taka potrzeba. W ten sposób będziesz mogła przeanalizować swoje pomysły z wielu punktów widzenia.

 

Przeczytaj: Utknęłaś? Bądź kreatywna na swoim i postaw na Design Thinking zanim wystartujesz ze swoim biznesem

 

6. Toleruj niepowodzenia

Nie bój się porażek. Dobry eksperyment przyniesie szereg nieuniknionych niepowodzeń. Zwróć uwagę na zachowanie dzieci, zawsze coś odkrywają i nie zrażają się niepowodzeniem. Zamiast tego zachęca ich to do podejmowania nowych działań, aby osiągnąć swoje cele. Znajdź to dziecko w sobie i zacznij tolerować niepowodzenia. Jeśli twój pomysł nie zmierza w dobrym kierunku, musisz dowiedzieć się więcej. I zacząć od nowa.

7. Pamiętaj o przerwie

Kiedy coś robisz, nie zapominaj, że nie jesteś robotem. Od czasu do czasu zatrzymaj się i zrób sobie przerwę w miejscu w którym utkniesz. Dzięki temu będziesz pracować z czystym umysłem, więc nie zmieniaj tego odpoczynku w wyrzuty sumienia. Pamiętaj, że zmęczony umysł nigdy nie będzie generował nowych pomysłów. Kreatywne myślenie nie jest takie proste.

8. Spróbuj medytacji

W czasach braku kreatywności joga może być twoim najlepszym przyjacielem. Stres, niewielka ilość czasu i brak ruchu to czynniki, które nie sprzyjają zachowaniu trzeźwości umysłu. Medytacja sprawi, że twój umysł stanie się czysty i zrównoważony, co znacznie pomoże twojej kreatywności.

9. Nie bój się ryzykować

Czy wiesz, że opuszczenie strefy komfortu to jeden z największych lęków i najwspanialszych uczuć na świecie? Jeśli zawsze będziesz postępować zgodnie z tymi samymi wskazówkami i działaniami, staniesz się monotonna i stracisz poczucie robienia czegoś. Nie bój się ryzykować, nigdy nie wiesz, kiedy możesz stworzyć coś naprawdę wspaniałego.

Zobacz też: Justyna Kokoszenko: Droga Artysty

 

Angelika Kaczyńska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ