Sunday, January 19, 2025
Home / POLECAMY  / 9 porad jak składać życzenia. Życz, ale piękniej!

9 porad jak składać życzenia. Życz, ale piękniej!

Twoje życzenia mogą być piękne

Kobieta trzyma tort i zastanawia się jak składać życzenia, aby były najpiękniejsze.

Czas, który poświęciłaś na tworzenie spersonalizowanych treści jest cenniejszy od setki skopiowanych słów. / fot. Canva

Przed nami kolejne święta. Boże Narodzenie, Wielkanoc, następne urodziny przyjaciółki, Dzień Mamy, Dzień Dziecka, Nowy Rok i wesele pary młodej. Niezaprzeczalnie nasze życie składa się z cudownych momentów – wyjątkowych chwil. Jak składać życzenia? Można życzyć szczerze i wyjątkowo albo po prostu byleby było, byle jak. Miasto Kobiet inspiruje i zachęca do kreatywności niezależnie od okazji. A fantazja kobiet jest nieograniczona

 

Jak składać życzenia? Poznaj najczęściej spotykane błędy:

Dla niektórych życzenia to życzenia i tu nie ma możliwości na pomyłki, bo niby jakie? Liczy się pamięć, ale czy na pewno tylko tyle?

  • Najkrócej, jak się da – Wesołych Świąt, Rodzinnego Bożego Narodzenia, Wszystkiego Najlepszego, Sto lat, Alleluja… jedno, no może dwa wyrazy. Czasami wystarczy dodatkowe, spontaniczne zdanie, aby słowa nabrały na wartości. Krótkie hasełka są pozbawione emocji. 
  • Pomyłka w podpisie – ktoś przesłał nam WYJĄTKOWE życzenia na Święta Wielkanocne, życzenia na Boże Narodzenie? Dlatego chcemy przekazać treść dalej. Zapominamy o jednym – zmianie podpisu. W ten sposób Karolina z rodziną może stać się Agnieszką i Damianem z Warszawy. Nawet pisząc życzenia, próbuj podejmować najlepsze decyzje.
  • To się zdziwi – kolejny przykład, gdzie zdarzają się pomyłki, to wysyłanie tej samej wiadomości, którą otrzymało się od odbiorcy. Nigdy nie zapomnę sytuacji, gdy popełniłam taki błąd. W roli nadawco-odbiorcy mój pracodawca. Zaśmiałam się do szefowej, że jej życzenia były tak piękne, że marzyłam, aby przeczytała je ponownie.  Niby na twarzy uśmiech, ale w duszy czułam wstyd.

 

Kobieta przesyła takie same życzenia wielu osobom.

. Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i ogólnikowe życzenia w konsekwencji nie zadowolą nikogo. / fot. Canva

 

Jak NIE składać życzeń?

  • To nie ten dzień – najczęstszy błąd przy składaniu życzeń imieninowych. Asia ma imieniny dziesięć razy w roku. Patrzysz w kalendarz, widzisz Joanna, wysyłasz pięknego SMS-a, a Asia odpisuje: „dziękuję, chociaż imieniny mam za 5 miesięcy”.
  • Negatywne życzenia – znasz takie? Proste przykłady: „żebyście w końcu mieli dzieci” – mimo że nie możecie mieć dzieci albo „abyś była lepszym człowiekiem” – a co, teraz jesteś złym? Życzenia powinny cechować się jako piękne i pozytywne, a nie wątpliwe w odbiorze.
  • Błędy w błędach – częstym błędem podczas pisania życzeń jest pośpiech i zamieszczanie w tekście licznych niezrozumiałych wyrazów. Oczywiście, gafy zdarzają się każdemu. Jeśli jednak wiemy, że mamy problemy z pisownią, warto sprawdzić swój tekst np. kopiując do programów poprawiających błędy.
  • Nawzajem! – nawzajem  albo jeszcze gorzej – emotka z uśmiechniętą buźką. To najprostsza i zdecydowanie najbardziej nietaktowna forma składania życzeń. Świadczy o niechęci i podkreśla brak zainteresowania.

 

Przeczytaj także:

Dzień Babci i Dzień Dziadka: pomysły na prezenty, życzenia i wierszyki

 

Dowiedz się, jak składać życzenia naturalnie i pięknie

1. Liczy się szczerość – szczerość gwarantuje sukces życzeń. Nawet popełniając powyższe błędy, a kierując się naturalnością i uczuciami, nasze życzenia będą jedyne w swoim rodzaju. Emocje czuje się w tekstach i słowach. Tam, gdzie życzenia emanują szczerością, pozytywnie oddziałują na odbiorcę.

2. Daj się ponieść chwili – bywają momenty, że mamy przypływ weny. Może to być nawet tydzień przed uroczystością. Polecamy spontaniczne przelanie uczuć na papier. Jeżeli czujesz, że właśnie teraz wiesz, co chciałabyś życzyć bliskim w Święta Wielkanocne, czy Boże Narodzenie, to daj się ponieść wyobraźni. W ten sposób najpiękniej złożysz życzenia.

3. Czas gra rolę – skup się na tym, co ważne. Staraj się, aby Twoje życzenia nie zanudziły drugiego człowieka. Często zdarzają się sytuacje, gdy do jednej osoby z życzeniami ustawia się kolejka chętnych. W tych i w innych uzasadnionych przypadkach przekaż słowa, które mogą sprawić najwięcej radości. Unikaj zbędnych zdań. Dodaj do nich swoją serdeczność i szczerość, a sukces życzeń – gwarantowany.

4. Zadaj sobie trud – co jest istotne w składaniu życzeń? Trud, przez który pokażemy, że druga osoba jest warta chwili uwagi. Tym różnią się cudowne wierszyki z Internetu od własnych życzeń, w których zawarte są szczere zdania, że drugie mają moc czynienia osoby wyjątkowej. Czas, który poświęciłaś na tworzenie spersonalizowanych treści, jest cenniejszy od setki skopiowanych słów.

 

Tworzenie życzeń płynących z serca.

Życzenia płynące z serca mają podwójną siłę. / fot. Canva

 

Kolejne wskazówki, aby podarować najcenniejsze życzenia

5. Życzenia spersonalizowane – wiesz, jakie życzenia znajdują się w TOP najpiękniejszych życzeń skierowanych do naszych bliskich? Te niebanalne, OSOBISTE. Jeżeli pragniesz najpiękniej składać życzenia, to skup się na konkretnej osobie, a nie wszystkich znajomych. Życząc, pamiętaj o zainteresowaniach adresata. Skoncentruj się na jego marzeniach, czy też życiowej sytuacji. Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i ogólnikowe życzenia w konsekwencji nie zadowolą nikogo.

6. Spontaniczność – jesteśmy na nie! Spontaniczne życzenia są ryzykowne. Z jednej strony mogą być najpiękniejsze, a z drugiej i chyba częściej spotykanej, zamieniają się w lakoniczne „dukanie”. Jeżeli wiesz, że wkrótce będziesz miała tę cudowną okazję, aby komuś złożyć życzenia, to wcześniej zaplanuj ich wyjątkowość.

7. Uniwersalne życzenia – zdrowia, szczęścia, miłości, spełnienia marzeń… banalne? Ktoś powie, że tak i że: „jak masz zamiar takie życzenia urodzinowe składać, to lepiej sobie daruj”. Jednak większość osób czuje wdzięczność, bo to najcenniejsze wartości…

8. Magia ostatniego zdania – to właśnie ostatnie zdanie może zostać najdłużej w pamięci Twojego adresata. Dobrze, aby te słowa stały się wisienką na torcie całego przemówienia. Spróbuj trafić prosto w serce bliskiej osoby. To wyjątkowy moment, który ponownie przydarzy się dopiero za rok. Podkreśl wyjątkowość waszej relacji.

9. Spotkajcie się! – niech telefon będzie ostatecznością. Jeżeli tylko masz taką możliwość spotkać się z osobami, którym zazwyczaj składasz życzenia przez telefon, wykorzystaj szansę. Nic nie działa w sposób tak pozytywny, jak szczery uśmiech, spontaniczne przytulenie i czułe spojrzenie. Bliskość potęguję moc życzeń.

Życzę Ci ….3,2,1, niech się spełni!

SEO copywriterka, dla której pisanie to nie tylko sposób na życie, ale i największa pasja. Prywatnie pozytywnie zakręcona mama dwóch córeczek i owczarka niemieckiego. Kocha? Góry. Boi się? Gryzoni. Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych i uparcie dąży do celów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ