Wednesday, May 22, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / 9 najlepszych książek o seksie według dziewczyn z Pussy Project

9 najlepszych książek o seksie według dziewczyn z Pussy Project

Odkryj ranking najlepszych książek o sexie i seksualności wg Marty Niedźwieckiej

książki o sexie

9 najbardziej wartościowych książek o seksie / fot. elizabeth / Reshot

Ranking najlepszych książek o seksie przygotowała Marta Niedźwiecka – sex coach z Pussy Project – projektu edukacji i rozwoju seksualności dorosłych

Top 9 najlepszych książek o seksie

1. Deborah Sundahl, Kobieca ejakulacja i punkt G. Orgazmy, jakich nie przeżyła twoja babciakobieca-ejakulacja-i-punkt-g

Podstawowy podręcznik kobiecej seksualności. Powinien być obowiązkowy w starszych klasach liceum, zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Uczy rozumienia kobiet, szacunku dla nich, dla ciała i wielowiekowej tradycji świętej kobiecej seksualności. Daje też zupełnie proste i bardzo skuteczne rady, jak korzystać z darów natury. Książka ciekawa i bardzo nowoczesna mimo upływu lat.

 

2. Gloria Brame, William Brame, Inna rozkosz

inna-rozkosz

Świeżo przetłumaczony na polski bestseller – poradnik dla tych, których interesuje BDSM, czyli relacje oparte na dominacji i podległości. Zawiera wiele informacji na temat, który często obrasta w legendy. Rzeczowość i autentyzm to zdecydowanie walory tej pozycji.

 

3. Ian Kerner, Jej orgazm najpierw

Poradniki Jej orgazm najpierwPodstawowy podręcznik do nauki dobrego seksu dla mężczyzn. Do przeczytania we dwoje i przećwiczenia od razu po przeczytaniu.

 

4. Ian Kerner, Jego orgazm później

jego-orgazm-pozniej

Podstawowy podręcznik do nauki dobrego seksu dla kobiet. Jak wyżej.

 

5. Marty Klein, Inteligencja seksualna

inteligencja-seksualna

Książka obalająca liczne mity na temat seksu i seksualności, szczególnie w długoletnich związkach. Napisana przez terapeutę, który od kilku dekad zajmuje się terapią par i naprawdę wie, co mówi, a pisze lekko i ciekawie. Pod koniec książki dowiesz się, dlaczego romantyczna miłość nie istnieje, a także jak wziąć się do roboty i stworzyć naprawdę dobry związek.

 

6. Henry Miller, Sexus, Nexus, Plexus

nexus

Element kanonu europejskiej literatury, niechcący także bardzo erotyczny. Trzy opasłe tomy mówiące o świecie, którego już nie ma, językiem, jakiego już się nie spotka, i w sposób tak emocjonalny i plastyczny, że ciarki chodzą po ciele.

 

7. Eve Ensler, Monologi waginy

monologi-waginy

Książka ważna dla kobiet w każdym wieku, mówiąca o najważniejszych dla nas kwestiach – akceptacji i uznaniu swojej seksualności, wyzwaniach, radościach.

 

8. Pauline Reage, Historia O

historia-oGdyby autorka 50 twarzy Greya przeczytała historię O, zanim dała światu swoje wiekopomne i nieco kulawe dzieło, mielibyśmy może mniej wykrzywionych wyobrażeń o BDSM-ie. Przy historii O trylogia o Anastazji chowa się pod dywan i oblewa rumieńcem panieńskiego wstydu. Ostro, konkretnie, choć nie wulgarnie opowiedziana historia dziewczyny, która trafia w pewne miejsce i dowiaduje się więcej niż większość młodych dam w jej wieku.

 

9. Charotte Roche, Wilgotne miejsca

wilgotne-miejsca

Nowoczesna proza erotyczna pisana przez kobietę, co wcale nie oznacza, że będzie landrynkowo i sielsko. Dramaty, lęki, namiętności, rodzina, seks w wydaniu prawdziwym i głęboko przejmującym.

 

 

O autorce

 

marta niedźwiecka slow sex sex coach

Sex coach, za którą podążyła masa kobiet! / fot. Kamil Zacharski

 

Marta Niedźwieckapierwsza w Polsce certyfikowana sex coach – pracująca z seksualnością, ciałem, emocjami i relacjami intymnymi. Od 2010 do 2014 współtworzyła projekt edukacji seksualnej Pussy Project / Party. W 2016 wydała bestseller „Slow Sex – uwolnij miłość”. Autorka podcastu Niedźwiecka o zmierzchu.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • kajkon 19 kwietnia, 2019

    Patrzcie – livro.pl/kolejne-365-dni-lipinska-blanka-sku1223445843.html
    To dopiero przedsprzedaż, ale wiadomo, co będzie się działo.
    Jeśli treść będzie wyglądać podobnie, jak w pierwszej części, to znowu będzie bestseller. Może w jej książkach nie ma niczego odkrywczego, ale ich czytanie jest przyjemnością.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ