Tuesday, March 5, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Najdziwniejsze zwyczaje ślubne

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne

Co kraj, to obyczaj! A że Śluby bierze się praktycznie w każdym kraju, tradycji ślubnych (a także przed- i poślubnych) mamy bez liku. Niektóre z nich są raczej zaskakujące

9 najdziwniejszych zagranicznych zwyczajów ślubnych

9 najdziwniejszych zagranicznych zwyczajów ślubnych / fot. fotolia

Co kraj, to obyczaj! A że Śluby bierze się praktycznie w każdym kraju, tradycji ślubnych (a także przed- i poślubnych) mamy bez liku. Niektóre z nich są raczej zaskakujące…

9 najdziwniejszych zagranicznych zwyczajów ślubnych

9 najdziwniejszych zagranicznych zwyczajów ślubnych / fot. fotolia

1. W Czechach zamiast ryżem Młodą Parę obsypuje się… zielonym groszkiem.

2. W Kenii mężczyzna przez pierwszy miesiąc po Ślubie musi nosić kobiece ubrania – ma mu to uświadomić, jak trudno jest być kobietą.

3. W Indiach uważa się, że nad niektórymi kobietami ciąży fatum – ich mąż umrze młodo. Dlatego zanim poślubią mężczyznę, muszą wziąć Ślub… z drzewem! Drzewo następnie jest uroczyście niszczone – w ten sposób zły czar pryska.

4. W niektórych afrykańskich wioskach noc poślubna nie jest zbyt kameralną imprezą. Parze Młodej cały czas towarzyszy starsza kobieta, zwykle matka Panny Młodej. Panowie – noc poślubna pod czujnym okiem teściowej, co Wy na to?

5. W Korei po weselu przyjaciele Pana Młodego zdejmują mu skarpetki, krępują stopy sznurkiem, a następnie uderzają w podeszwy stóp suszoną rybą. Ten rytuał ma uchronić młodego mężczyznę przed porażką w czasie nocy poślubnej.

6. W Malezji Para Młoda 3 dni i 3 noce przed Ślubem nie może korzystać z toalety. Zakaz jest bezwzględny – jego złamanie przynosi pecha.

7. W Rosji w dniu Ślubu rodzina Pana Młodego składa wizytę w domu Panny Młodej, żeby za nią zapłacić. Jeśli kwota nie jest satysfakcjonująca, Pan Młody może się spodziewać, że zamiast swojej Ukochanej dostanie… przebranego w damskie ciuszki faceta!

8. W Chinach przyszli Państwo Młodzi wróżą sobie z wnętrzności kurczaczka (konkretnie: z wątroby), którego wcześniej własnoręcznie zabili… Jak romantycznie!

9. W Rumunii Narzeczona ma w jedną noc uszyć koszulę ślubną dla swojego wybranka. Po weselu zarówno ta koszula jak i reszta stroju ślubnego Młodej Pary jest starannie składana i odkładana w bezpieczne miejsce. Posłuży im jeszcze raz – w trumnie…

Gabriela Iwasyk, Białe Inspiracje

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ