Sunday, April 14, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 8. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Uwolnij zmysły

8. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Uwolnij zmysły

Podczas 8. spotkania Klubu Miasta Kobiet więcej rozmawiałyśmy o poczuciu radości i akceptacji, niż o samym seksie. Gościem specjalnym była Marta Niedźwiecka, instruktorka seksu

fot. Barbara Bogacka

Podczas 8. spotkania Klubu Miasta Kobiet więcej rozmawiałyśmy o poczuciu radości i akceptacji, niż o samym seksie. Ale to ten jest podstawą szczęścia. Gościem specjalnym spotkania była Marta Niedźwiecka, sex coach i autorka książki Slow sex – uwolnij miłość

(od lewej) Marta Niedźwiecka, Małgorzata Majewska, Aneta Pondo, Tomasz Basta / fot. Barbara Bogacka

Pod hasłem „Uwolnij zmysły” odbyło się ósme spotkanie Klubu Miasta Kobiet (17 marca 2016, Metaforma Cafe, Kraków). Dawno nie widzieliśmy tylu odważnych i otwartych kobiet w jednym miejscu. Panie przyszły dla jednej osoby – Marty Niedźwieckiej.

Marta przypomniała nam, czym jest jakościowy seks. Rozmawialiśmy o tym jak go tworzyć. Na luzie. Mówiliśmy o tym jak pielęgnować związki, które dają poczucie szczęścia, a nie nieszczęścia i o wielu detalach, o których na co dzień zazwyczaj nie pamiętamy. W „slow seksie” nie chodzi o tempo, ale o stworzenie stałego elementu codzienności, który nie szkodzi naszej psychice:

Boimy się seksu, bo mało o nim wiemy. Boimy się: oceny, odrzucenia, upokorzenia, które sami sobie fundujemy, braku miłości, związku i zobowiązań, ciąży braku ciąży.

fot. Barbara Bogacka

Przypomnijmy najciekawsze fragmenty rozmowy:

Marta Niedźwiecka: 24 miesiące trwa okres hormonalnego piku związanego z afektem zwanym zakochaniem. 24 miesiące będziecie patrzyły w wybranka swojego serca jak szpak w kanalizację miejską, a potem? To minie. Nieodwracalnie. Nie ma romantycznej miłości, ona nie istnieje. 24 miesiące „jazdy hormonalnej”, w czasie której albo stworzycie więzi, zrozumienie i albo zbudujecie fundamenty związku, albo do widzenia. Bo te 24 miesiące „hormonalnej jazdy” jest po to, by pokonać progi psychiczne w zbliżaniu się do drugiego człowieka. I one są straszne. Bo on jest naszym ojcem, matką, społeczeństwem, najbardziej nas wkurza na świecie. Macie 24 miesiące, by wyjść ze stanu zakochania i ocalić związek. I nie wierzcie, że po dwóch latach seks, intymność będą takie jak na początku. Jak chcecie mieć związek długotrwały, w którym być może pojawi się potomstwo (wychowywanie trwa dłużej niż dwa lata), to trzeba się będzie narobić.

Aneta Pondo: Czyli co trzeba przez te 24 miesiące robić?

Marta Niedźwiecka: Uprawiać tak dużo seksu jak się da, rozmawiać o tylu trudnych kwestiach ile da się i wyciągnąć na powierzchnię. Bo wtedy te rozmowy będą dużo łatwiejsze niż potem, bardzo dbać o swoje granice. Pracować nad zrozumieniem tego, gdzie ja się kończę, czego potrzebuję i gdzie kończy się drugi człowiek i jakie są jego potrzeby.

fot. Barbara Bogacka

Gościem KMK był także dr Tomasz Basta. Ginekolog wytłumaczył, jak ważne jest by nie zapominać o swojej seksualności. Współczesna medycyna daje kobietom wiele możliwości, z których warto korzystać dla poprawy komfortu życia intymnego. Przypomnijmy wywiad z lekarzem.

Małgorzata Majewska i dr Tomasz Basta / fot. Barbara Bogacka

Wisienką na torcie był pokaz nowoczesnych zabawek dla pań, które dwie uczestniczki zabrały do domu. Wibratory ufundował warszawski sklep dla dorosłych – Secret Place. Wśród mnóstwa atrakcji i konsultacji eksperckich, najwięcej emocji dostarczył nam pokaz przygotowany przez brafitterki z Vanilla Body Shop. Panie w bardzo obrazowy sposób przedstawiły proces zmiany biustu ze smutnego na uśmiechnięty.

Brafitterki z Vanilla Body Shop / fot. Barbara Bogacka

Nowa fryzura? Wygodna i seksowna bielizna? Torby z kosmetykami i oczywiście, dwa designerskie wibratory. Prezenty dla uczestniczek spotkania przygotowali nasi partnerzy: Akademia Stylizacji MP Babicz, The Secret Soap, Depil Concept, The Secret Place, BioLaven i Vanilla Body Shop. Jak zwykle nie zabrakło porad ekspertów.

Uczestniczki i partnerzy spotkania 8. KMK / fot. Barbara Bogacka

fot. Barbara Bogacka

fot. Barbara Bogacka

Spotkanie poprowadziły znane i lubiane: Aneta Pondo i Małgorzata Majewska.

Agna Karasińska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ