Tuesday, June 18, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / 8 pomysłów na europejski city break. Poznaj aktualne zasady podróżowania

8 pomysłów na europejski city break. Poznaj aktualne zasady podróżowania

Wyobraź sobie, że świat wrócił do normy. Które miasto wybrałabyś na swój city break?

8 pomysłów na europejski city break

8 pomysłów na europejski city break / fot. STIL / unsplash

Spróbuj przenieść się do momentu, kiedy podróże będą swobodne. Kiedy będziesz mogła spakować się do ulubionej walizki i cieszyć się krótkim urlopem bez żadnych ograniczeń. Ten czas nadejdzie, dlatego zastanów się nad pierwszym miejscem, które wybierzesz na swój city break

 

W tym roku wszyscy powinniśmy gdzieś pojechać i chwilowo zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości. Planowanie wydaje się trudne, dlatego wybraliśmy dla ciebie osiem miast na europejski city break i przedstawiliśmy aktualne przepisy dotyczące podróży.

1. Amsterdam, Holandia

8 pomysłów na europejski city break. Amsterdam, Holandia

Amsterdam, Holandia / fot. Ethan Hu / unsplash

Amsterdam, z domami pełnymi życia po obu stronach kanałów, połączonych urokliwymi mostkami, jest jednym z najpiękniejszych miast Europy. Wiele osób podróżuje do Amsterdamu wiosną, podczas Festiwalu Tulipanów, ale jego uroki mogą ci służyć niezależnie od pory roku. Jeśli chcesz poczuć klimat miasta, możesz wypożyczyć rower i zatrzymać się, by poczuć zapach tulipanów na rynku kwiatowym. Nie przegap zachodu słońca – podziwiaj go nad kanałem.

 

Aktualnie obowiązujące zasady dotyczące podróży: test PCR wykonany do 72h przed podróżą lub antygenowy „szybki test” wykonany do 4h przed podróżą

2. Stambuł, Turcja

8 pomysłów na europejski city break. Stambuł, Turcja

Stambuł, Turcja / fot. Ante Samarzija / unsplash

Stambuł to jedyne miasto na świecie położone na dwóch kontynentach, z bogatą historią i kulturą, stanowiącą orientalną mieszankę Wschodu i Zachodu. Za kilka lir możesz się z Europy do Azji, przy okazji ciesząc się Bosforem. Stambuł jest zatłoczony, tętni życiem i pachnie jedzeniem. To raj dla smakoszy, koniecznie musisz spróbować tutejszej baklavy i wypić herbatę po turecku. Miasto słynie z orientalnych bazarów, najbardziej znany to Grand Bazar (Wielki Bazar, nazywany też Krytym Bazarem), z pachnącymi przyprawami, kolorowymi dywanami, biżuterią, lokalnymi pamiątkami i obowiązkowym targowaniem się. Krótki city break w Stambule sprawi, że będziesz chciała wrócić tam na dłużej.

 

Aktualnie obowiązujące zasady dotyczące podróży: negatywny test PCR

3. Rzym, Włochy

8 pomysłów na europejski city break. Rzym

Rzym, Włochy / fot. Caleb Miller / unsplash

Rzym to jedno z tych miast, których nie możesz przegapić. Bez wizyty w Rzymie podróż po Europie nigdy się nie zakończy. Bez względu na to, jak długo tam zostaniesz, zawsze będziesz chciała wrócić. Miasto pełne jest starożytnych ruin i historycznych miejsc, nie ma wątpliwości, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech. W Rzymie musisz znaleźć czas, aby zjeść najlepsze lody swojego życia, a znajdziesz je, spacerując po włoskich uliczkach. Aby zagwarantować sobie powrót do Rzymu, nie zapomnij wrzucić monety do Fontanny di Trevi.

 

Aktualnie obowiązujące zasady dotyczące podróży: negatywny wynik testu antygenowego wykonany 48h przed podróżą lub 14-dniowa kwarantanna

4. Paryż, Francja

8 pomysłów na europejski city break. Paryż, Francja

Paryż, Francja / fot. Pedro Lastra / unsplash

Paryż, piękną stolicę Francji, nazywają miastem miłości lub miastem świateł. Jednak bez względu na to, jak go nazwiesz, możesz być pewna, że jest to kolejne miasto, w którym się zakochasz. W Paryżu jest tyle rzeczy do zobaczenia i zrobienia, że decyzja co wybrać, a co pominąć, może wydawać się przytłaczająca. Oprócz podziwiania panoramy miasta z wieży Eiffla warto również spróbować zgubić się w jednej z dzielnic Paryża. A kiedy poczujesz zmęczenie, usiądź w jednej z kawiarni i po prostu ciesz się kawą w Paryżu. Nie ma nic piękniejszego niż zatrzymanie się i obserwowanie ludzi, którzy nieustannie gdzieś się śpieszą.

 

Aktualnie obowiązujące zasady dotyczące podróży: negatywny wynik testu PCR

5. Lizbona, Portugalia

8 pomysłów na europejski city break. Lizbona, Portugalia

Lizbona, Portugalia / fot. Robenson Gassant / unsplash

Lizbona to wspaniałe miasto na kilkudniowe podróże, często niedoceniane, ale możesz się w nim zakochać. Jeśli będzie to twoja pierwsza podróż po kwarantannie, prawdopodobnie zaczniesz przygotowania od razu po zakupie biletu lotniczego. Sprawdzisz, że obowiązkowym elementem wizyty w Lizbonie jest przejażdżka tramwajem 28, a wschód słońca należy obejrzeć z punktu widokowego Miradouro de Santa Luzia. Może być tak, że pokochasz Lizbonę jeszcze przed wizytą w niej. Nie martw się, to normalne.

 

Aktualnie obowiązujące zasady dotyczące podróży: negatywny wynik testu RT-PCR wykonany 72h przed podróżą

6. Budapeszt, Węgry

8 pomysłów na europejski city break. Budapeszt, Węgry

Budapeszt, Węgry / fot. Dan Freeman / unsplash

Budapeszt to jedno z miast, które najczęściej jest polecany na krótki city break. Nic dziwnego, bo to jedno z najpiękniejszych i najbardziej przystępnych cenowo miast w Europie. Zachwyca swoją historią i architekturą. Czy wiedziałaś, że Budapeszt to właściwie dwa miasta połączone w jedno? Kiedyś miasto po jednej stronie Dunaju nosiło nazwę Budy, a po drugiej Pesztu. Będąc w Budapeszcie, możesz wybrać się na wycieczkę łodzią po rzece i napić się drinka o zachodzie słońca, podziwiając malowniczy widok na miasto.

 

Aktualnie obowiązujące zasady dotyczące podróży: cudzoziemcy nie mogą wjechać na Węgry w celu pobytu

7. Berlin, Niemcy

8 pomysłów na europejski city break. Berlin, Niemcy

Berlin, Niemcy / Canva

Berlin jest pełny historii, pięknej architektury i pysznego jedzenia. Nie sposób go odwiedzić i się nudzić. Będąc w Berlinie, na pewno zobaczysz Bramę Brandenburską, jeden z najsłynniejszych zabytków Niemiec. Oprócz tego musisz zobaczyć najdłużej zachowaną część Muru Berlińskiego, czyli Galerie East Side, jest pokryta rysunkami i graffiti artystów z całego świata. Wiele osób lubi berlińskie jedzenie, więc wybierając to miasto, nie zapomnij się nim delektować.

 

Aktualnie obowiązujące zasady dotyczące podróży: każdy wjazd do Niemiec trzeba zgłosić, nie dotyczy m.in osób, które przejeżdżają przez Niemcy w tranzycie

8. Mediolan, Włochy

8 pomysłów na europejski city break. Mediolan, Włochy

Mediolan, Włochy / fot. Ouael Ben Salah / unsplash

Mediolan to jedno z ciekawszych miast Włoch, ale nie jest doceniane. Nie ma atmosfery Rzymu lub Wenecji, ale wciąż ma wiele do zaoferowania. Przed pandemią co roku Mediolan odwiedzało ponad 6 milionów turystów. Stolica mody we Włoszech ma wiele atrakcji pierwszej klasy, a twoja wizyta w mieście nie może się obyć bez odwiedzenia Katedry Narodzin św. Marii.

 

Aktualnie obowiązujące zasady dotyczące podróży: negatywny wynik testu antygenowego wykonany 48h przed podróżą lub 14-dniowa kwarantanna

Angelika Kaczyńska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ