Sunday, April 14, 2024
Home / POLECAMY  / 8 błahostek, które sprawiają, że NIE czujesz się szczęśliwa

8 błahostek, które sprawiają, że NIE czujesz się szczęśliwa

Dlaczego nie czuję się szczęśliwa?

dlaczego nie czuje sie szczesliwa

8 rzeczy, które na zawsze zmienią twoje życie / fot. Bruno Adam / unsplash

Zasługujesz na dobre życie, dlatego zmień pozornie błahe rzeczy, a twoje życie i samopoczucie staną się lepsze. Czasami nie potrzeba wiele, jedna zmiana może wystarczyć, aby całkowicie zmienić swoje życie. Pamiętaj, że na zmianę nigdy nie jest za późno

Dlaczego nie czujesz się szczęśliwa?

1. Pijesz za mało wody

Wiele badań potwierdziło, że woda może poprawić nastrój. W ciągu dnia prawie nikt nie pamięta o piciu wody. Odwodnienie i picie wyłącznie słodkich napojów może powodować dyskomfort i złą kondycję fizyczną. Bez względu na to, dokąd się wybierasz, pamiętaj o zabraniu ze sobą butelki wody. W ten sposób możesz pić zawsze i wszędzie. Najlepiej mieć butelkę filtrującą, którą w razie potrzeby można uzupełnić. Picie wody może łatwo stać się nawykiem, a to poprawi twoje życie.

Pij wodę.

Pij wodę / fot. Joanna Kosinska / unsplash

2. Podjadasz słodycze

Przestań podjadać czekoladę i inne niezdrowe przekąski, kiedy tylko poczujesz głód. Możesz zastąpić je orzechami lub suszonymi owocami. Odrobina słodkości to nic złego, ale uzależnienie od słodyczy już tak. Bez odpowiedniego odżywiania organizm jest bardziej podatny na choroby, a energia w ciągu dnia gwałtownie spada bez uprzedzenia. Zacznij zwracać uwagę na to, co jesz, a szybko zauważysz zmianę.

Zmień dietę.

Zmień dietę / fot. Brooke Lark / unsplash

Może też cię zainteresuje:
„Kiedyś marzyłam o dorosłości, dziś chcę cofnąć czas.” Czy to już kryzys wieku młodego?

3. Nie wysypiasz się

Postaraj się iść spać godzinę wcześniej i zobacz, co się stanie. Brak snu może spowodować stres i irytację. Oznacza to, że małe rzeczy, które zwykle nie powodują problemów, sprawiają, że jesteś nieszczęśliwa. Jeśli zaśniesz wcześniej, obudzisz się wcześniej, co oznacza, że będziesz bardziej produktywna. Łatwiej będzie ci się skoncentrować, a twoje obowiązki nie będą tak przerażające jak wcześniej.

Połóż się wcześniej spać / fot. Maddi Bazzocco / unsplash

4. Masz za mało ruchu

Oprócz pozytywnego wpływu na wygląd zewnętrzny, uprawianie sportu ma ogromny potencjał, aby poprawić nasze samopoczucie. Może mieć wpływ na zdrowie psychiczne, pomóc złagodzić stres, poprawić jakość snu i zmniejszyć niepokój. Nawet dziesięciominutowy spacer może sprawić, że poczujesz się zrelaksowana, a twoja energia poszybuje na wyższy poziom. Spróbuj nie traktować ćwiczeń jako przykrego obowiązku. Nadal możesz mieć zły dzień i możesz nie chcieć wykonywać żadnych ćwiczeń fizycznych.

Uprawiaj sport / fot. Alex McCarthy / unsplash

5. Nie masz hobby

Hobby jest niezbędne w naszym życiu, może sprawić, że poczujesz się szczęśliwsza, spokojna i bardziej zrelaksowana. Bycie pasjonatką jest pomocne w rozwijaniu nowych umiejętności. Jeśli skupisz się na tym, co lubisz, szybko się zrelaksujesz i zmienisz swoje postrzeganie siebie. Posiadanie hobby czyni cię niezwykłą osobą. Dostarcza ci wiedzy i historii, którymi możesz łatwo podzielić się z innymi. Hobby to coś, czym możesz cieszyć się z innymi. A relacje międzyludzkie w obecnej chwili są bardzo ważne.

Zdobądź hobby / fot. Sarah Brown / unsplash

6. Nie masz celu

Jeśli nie będziesz mieć czegoś, czego nie możesz się doczekać szybko możesz ugrzęznąć w miejscu. Nie myl tego z dążeniem do celu po trupach. Warto jest mieć coś na co się czeka, czy to czekanie na wakacje, czy odkładanie pieniędzy na coś wymarzonego. Wyznaczenie celu może pomóc w utrzymaniu równowagi i pomoże ci uniknąć popadnięcia w rutynę. Wyznaczając sobie cele, możesz wyznaczyć konkretny punkt końcowy i możesz o niego walczyć i być tym podekscytowana.

Miej cel / fot. Estée Janssens

7. Małe rzeczy nie cieszą

Łatwo jest skupić się na negatywnych czynnikach w życiu, prawda? Wdzięczność jest potężna. Poczucie tej emocji może pomóc ci nauczyć cieszyć się chwilą i optymistycznie patrzeć na życie. Kiedy robi się ciężko, ważne jest, aby podziękować wszystkim małym rzeczom, które nas spotykają lub ludziom, których spotykamy. Wdzięczność za małe rzeczy wyeliminuje negatywne emocje w życiu – emocje, które mogą zrujnować twoje szczęście. Na przykład: nie możesz być jednocześnie zazdrosna i wdzięczna. Będąc wdzięczną, nie powinnaś być zazdrosna, że ktoś ma coś, czego ty nie masz. Zacznij cieszyć się z małych rzeczy, a zobaczysz jak szybko zmieni się twoje życie.

Bądź wdzięczna za małe rzeczy / fot. Priscilla Du Preez / unsplash

8. Nie kochasz siebie

Ostatni krok jest właściwie najważniejszy. Kochaj siebie, nikt nie może zrobić tego lepiej niż ty. Oznacza to, że nikt nie zadba o ciebie lepiej niż ty sama. Jeśli nie kochasz siebie, żaden z powyższych kroków nie będzie miał znaczenia. Pamiętaj, że to, że kochasz siebie, nie oznacza, że jesteś samolubna lub myślisz, że jesteś lepsza od innych. Aby żyć pełnią życia, musisz poznać siebie i zaakceptować siebie. Zacznij od drobiazgów i uśmiechaj się do osoby, którą widzisz w lustrze każdego ranka, a następnie rozszerz ten uśmiech na innych.

Przeczytaj też:
14 wskazówek na to, jak nacisnąć hamulec i odzyskać swój dobrostan

Pokochaj siebie / fot. bruce mars / unsplash

 

Angelika Kaczyńska

Często przyczyna złego samopoczucia tkwi głębiej. Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ