Saturday, June 22, 2024
Home / POLECAMY  / 7. WODECKI TWIST – taka chwila nie zdarza się co dzień! 7-9 czerwca

7. WODECKI TWIST – taka chwila nie zdarza się co dzień! 7-9 czerwca

Wodecki Twist Festiwal już w ten weekend!

Zbigniew Wodecki,

Zbigniew Wodecki, fot. Lech Ogrodnik

Siódma edycja uwielbianego przez publiczność krakowskiego festiwalu będzie kolorowa i radosna! Najlepiej chyba określa ją muzyczna podróż do ludzi i czasów najpiękniejszej polskiej piosenki. Będzie więc retransmitowany przez TVP koncert galowy wokół lat 70-tych z udziałem gwiazd, będą młodzi śpiewający Wodeckiego i niespodzianka od Mitch&Mitch, a do tego koncerty plenerowe oraz spotkania.

Wodecki Twist

Na WODECKI TWIST 2024 przyjedzie do Krakowa kilkudziesięciu wspaniałych artystów, aby wzruszyć i zainspirować. Tradycją są spotkania z zespołami chóralnymi w pierwszym dniu festiwalu.

W piątek, 7 czerwca, w samo południe na Rynku Głównym w Krakowie zaśpiewają chóry z całej Polski, mieszkańcy Krakowa, turyści, goście festiwalowi, rodzina i bliscy Zbigniewa Wodeckiego. Chóralną inaugurację festiwalu pod hasłem „Zacznij od Bacha” obserwują co roku w mediach społecznościowych dziesiątki tysięcy fanów.

A 7, 8 i 9 czerwca wyjątkowe koncerty festiwalowe.

Wodecki Festival

ZNAJDZIESZ MNIE ZNOWU, czyli wspaniałe lata 70.!

7 czerwca 2024, godz. 20
ICE Kraków

Żadnej skromności, zamiast tego cały ten błysk najlepszej polskiej piosenki!

Koncert galowy tegorocznego festiwalu poświęcony przede wszystkim muzycznej scenie lat 70., dekadzie, którą inspirował soul, funk i disco, a w której prezentowały się publiczności barwne osobowości, znakomite głosy i wielkie talenty muzyki rozrywkowej.

Ten czas odtworzymy w niepowtarzalnych aranżacjach i doborze piosenek, ale także w oprawie wizualnej koncertu, która pełna będzie archiwalnych wspomnień. Filar gali to twórczość Zbigniewa Wodeckiego, nie zabraknie również muzyki Andrzeja Zauchy, Anny Jantar, Ady Rusowicz, Skaldów i innych.

Udział w koncercie potwierdzili Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Ania Rusowicz, Danuta Błażejczyk, Kathia, Fismoll, Igo, polsko-francuski duet BeMy oraz towarzysząca festiwalowi od lat Orkiestra Tomasza Szymusia.

Tego wieczoru wręczona będzie nagroda „W”, która przyznawana jest za Wszechstronność, Wybitność, Wytrwałość najlepszym polskim muzykom.

W tym roku otrzyma ją wspaniała Ewa Bem – pierwsza dama polskiego jazzu.

Retransmisję koncertu z Krakowa będzie można zobaczyć w sobotę, 8 czerwca, o godz. 20 w TVP 2!

Przeczytaj koniecznie:
Zbigniew Wodecki, typ uroczysty

WODECKI / PATER

Goście specjalni: Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico
8 czerwca 2024, godz. 20
ICE Kraków

Koncert z udziałem bardzo młodych i bardzo zdolnych. Oryginalne i świeże aranżacje Kamila Patera właśnie pokazały nowe oblicze ponadczasowej muzyki Zbigniewa Wodeckiego, stając się jednocześnie natchnieniem dla kolejnego pokolenia polskich wykonawców. I to właśnie ich będzie można usłyszeć. Wystąpią Wiktor Waligóra, Wiktor Dyduła, Piotr Odoszewski i Dawid Tyszkowski, a towarzyszyć im będą fantastyczne Natalia Grosiak i Paulina Przybysz oraz wyśmienici instrumentaliści.

W drugiej części koncertu goście specjalni – Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico! Mitch & Mitch, w nieco odmienionym składzie, przenoszą nas do Włoch przełomu lat 60. i 70., prezentując niezwykły repertuar z easy listeningowo-bossa novowego okresu twórczości Ennia Morricone. Dużo mało znanej muzyki filmowej Maestra!

KONCERTY PLENEROWE POD WAWELEM

9 czerwca 2024
Plac Wielkiej Armii Napoleona

Te koncerty dają poczucie nieustających wakacji. Muzyczni goście sceny plenerowej jak co roku zadbają o nastrój i rozkołyszą publiczność pod Wawelem. Wstęp wolny! Do tego 1500 m2 niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy w muzycznym klimacie lat 70. – strefa Alior Banku będzie towarzyszyć plenerowym koncertom festiwalowym już od godz. 12.

Oto program sceny pod Wawelem:

Godz. 17 – Ptakova
Godz. 18 – Pospieszalski / Mucha / Janicki
Godz. 19 – BeMy

***

Festiwal WODECKI TWIST 2024 organizowany jest przez Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego przy współpracy Miasta Kraków. Dyrektorem artystycznym
i producentem festiwalu jest Kasia Wodecka-Stubbs.

Partnerem strategicznym i mecenasem tegorocznej edycji Festiwalu WODECKI TWIST jest Alior Bank. Nie pierwszy raz Alior Bank ma przyjemność sięgnąć do twórczości Zbigniewa Wodeckiego. W zeszłym roku w ramach kampanii promującej usługę Alior Pay powstał utwór muzyczny „Wróć”, wykorzystujący fragmenty
piosenki „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Bank konsekwentnie dba nie tylko o stronę biznesową swojej działalności, ale również jest inicjatorem i patronem przedsięwzięć kulturalnych.

Patroni medialni: Radio Nowy Świat, Magazyn Viva! i ELLE.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ