Wednesday, August 4, 2021
Home / Rozwój  / 7 typów mężczyzn, których powinnaś unikać jak ognia

7 typów mężczyzn, których powinnaś unikać jak ognia

Czy spotkałaś jednego z nich?

typ męzczyzny

7 typów mężczyzn, których powinnaś unikać jak ognia / fot. Tycho Atsma / unsplash

Każdy mężczyzna jest inny i każda kobieta ma inny gust, ale niektórych z nich należy za wszelką cenę unikać. Pewien typ mężczyzny potrafi zniszczyć twoje życie, zabrać ci szczęście i doprowadzić do płaczu. Oto lista 7 typów mężczyzn, których powinnaś unikać

 

1. Ten, który cię nie szanuje

Nigdy nie powinnaś umawiać się z kimś, kto cię nie szanuje. Szacunek nie oznacza faceta, który przynosi ci kwiaty lub zabiera na obiad. Rozpieszczanie nie oznacza wzajemnego szacunku. Oznacza bycie przy tobie, kiedy tego potrzebujesz. To wspieranie cię przy podejmowaniu życiowych decyzji i zachęcanie do lepszych działań, ponieważ nawet jeśli ty tego nie robisz, on powinien w ciebie wierzyć. Dopóki potraficie sobie okazywać szacunek, wszystko inne powinno się układać.

2. Ten, który jest niedostępny emocjonalnie

Taka osoba może być najgorsza ze wszystkich, zawsze szuka wymówek i nigdy nie mówi o swoich uczuciach. Będzie używał krytyki, manipulacji lub poczucia winy, aby wyznaczyć dystans między wami. Wszystko to sprawi, że będziesz kwestionować siebie i możesz być emocjonalnie zaburzona. Kiedy ktoś się o kogoś troszczy, nie powinno być tak trudno o tym porozmawiać lub sprawić, by druga osoba poczuła się doceniona i kochana.

 

Przeczytaj też: Nieporozumienia w związku? Poznaj 5 języków miłości, które rozwiążą ten problem

 

3. Ten, który jest zbyt przywiązany do rodziny

Nie ma nic złego w silnych relacjach rodzinnych, ale osoba, która nie prowadzi od nich niezależnego życia – finansowo, emocjonalnie lub fizycznie – nie może utrzymać zdrowego związku. W pewnym wieku każdy, niezależnie od płci, powinien ponosić za siebie jakąś odpowiedzialność. Mężczyzna, który szanuje swoją matkę i jest blisko niej, może te same uczucia okazywać tobie. Jeśli jednak ta bliska relacja rodzinna może kontrolować dynamikę waszego związku i wasze plany, to nie oznacza to nic dobrego.

4. Ten, który jest maniakiem kontroli

Ten typ mężczyzny bardzo szybko się złości i przesadnie reaguje w nieoczekiwanych momentach. Jeśli chcesz uniknąć niepożądanych sytuacji w środowisku społecznym, trzymaj się z daleka od ludzi obdarzonych furiackim temperamentem. Nieprzepracowane emocje mogą przerodzić się w ataki złości, a w konsekwencji, w przemoc. Lepiej unikaj osoby, która traktować będzie cię jak swoją lalkę.

Zobacz: 3 typy facetów, których każda z nas chciała by mieć

5. Ten, który jest arogancki

Ten typ mężczyzny nigdy nie da ci życia o jakim marzyłaś. Swoim zachowaniem zrujnuje twój każdy szczęśliwy dzień i nie będzie mu to przeszkadzać. Nigdy nie będzie próbował ci zaimponować, ponieważ wierzy, że jest kimś wyjątkowym i że powinnaś być szczęśliwa mając go w swoim życiu. Taki człowiek nie jest wart twojego wysiłku i miłości.

6. Ten, który jest niezwykle zazdrosny

Na początku możesz być szczęśliwa, że poświęca ci tak dużo uwagi, ale twój związek szybko może stać się koszmarem. Nie będzie miejsca dla przyjaciół ani rodziny, bo ty i twój czas należycie do niego. W najgorszym przypadku zazdrosny mężczyzna zamienia się w osobę agresywną, a swoje czyny usprawiedliwia wielką miłością.

7. Ten, którego nigdy nie ma w pobliżu

Na odpowiedź od niego trzeba poczekać kilka godzin, nigdy nie odbiera telefonu i nigdy nie oddzwania, gdy jest potrzebny. Nawet jeśli najbardziej go potrzebujesz, zapomnij o poczuciu wyjątkowości i miłości. Zadzwoni do ciebie, kiedy będzie chciał i zrobi plany bez rozmawiania z tobą, a jeśli odmówisz, poczuje się urażony. Ten typ mężczyzny nigdy nie ma czasu, aby spędzić go z tobą. Zawsze mówi ci, jak bardzo jest zajęty, nigdy nie może zjeść z tobą czy po prostu gdzieś wyjść. Ale zawsze jest gotowy do spania z tobą.

 

Angelika Kaczyńska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach