Saturday, April 20, 2024
Home / Inne  / Uncategorized  / 7 lat „Miasta Kobiet”

7 lat „Miasta Kobiet”

„Miasto Kobiet” we wrześniu obchodzi swoje siódme urodziny. Z tej okazji magazyn przygotował dla swoich Czytelniczek wiele konkursów i wydarzeń oraz oficjalnie wchodzi do Warszawy.

magda steczkowska

Na okładce najnowszego numeru "Miasta Kobiet" - Magda Steczkowska!

 

magda steczkowska

Na okładce najnowszego numeru "Miasta Kobiet" - Magda Steczkowska!

„Miasto Kobiet” we wrześniu obchodzi swoje siódme urodziny. Z tej okazji magazyn przygotował dla swoich Czytelniczek wiele atrakcji. Ale jubileusz nie jest jedynym powodem do świętowania! Dwumiesięcznik wraz nowym wrześniowo-październikowym numerem oficjalnie debiutuje w  Warszawie.

Ale numer!

Właśnie ukazał się nowy numer „Miasta Kobiet” a w nim między innymi: Magda Steczkowska wychodzi z cienia, Hanna Bakuła opisuje mężczyzn idealnych na siedem dni tygodnia, stylistka Osa radzi jak doskonale ubrać się będąc w starszym wieku, a Przemysław Osuchowski twierdzi, że nie rozumie dlaczego kobiety bez przerwy się odchudzają.

 

Szczęśliwa siódemka

Siedem! „7 najlepszych książek”, „7 wokalistek na 7 lat”, „7 trendów głównych wg Konrada Fado”, „7 męskich grzechów w łóżku”, „7 sposobów na piersi”… w nowym numerze magazynu ta cyfra pojawia się często, a to dlatego, że „Miasto Kobiet” we wrześniu obchodzi swoje siódme urodziny! Z tej okazji redakcja przygotowała dla Czytelniczek specjalny konkurs – „Dzień z życia kobiety”, w którym można wygrać wyjątkową, artystyczną biżuterię, wykonaną specjalnie dla „Miasta Kobiet”. Poza tym dwumiesięcznik umieści na swoim portalu www.miastokobiet.pl kronikę, w której pokazane zostanie, jak na przestrzeni siedmiu lat zmieniała się moda, miasto oraz tematy społeczne, a wraz z nimi także magazyn. Z okazji jubileuszu „Miasto Kobiet”, które jest organizatorem „Szafobrania” – pierwszego cyklicznego swapu dla kobiet w Krakowie, postanowiło zorganizować specjalną edycję tej imprezy dla rodziców. „Szafobranko” (bo taką nazwę przyjmie nowa impreza), będzie współorganizowane wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym i zostanie połączone z akcją charytatywną na rzecz Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. „Miasto Kobiet” swoje urodziny zakończy dopiero w listopadzie wraz z koncertem, który odbędzie się w ramach małopolskiego, kobiecego Festiwalu „TranssMisja” – jeden z festiwalowych występów dedykowany będzie magazynowi i jego Czytelniczkom.

 

Wbrew stereotypom

Rocznica nie jest jedynym powodem do świętowania. Urodzinowe wydanie czasopisma jest zarazem pierwszym warszawsko-krakowskim numerem „Miasta Kobiet”. Odtąd w jednym magazynie poruszane tematy dotyczyć będą nie tylko Krakowa, ale także Warszawy, bo jak podkreśla Aneta Pondo, redaktor naczelna czasopisma: „Wbrew stereotypom oba miasta więcej łączy niż dzieli”.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ