Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / Jak nie my, to kto? Jak nie teraz, to kiedy? Czyli VII Kongres Kobiet

Jak nie my, to kto? Jak nie teraz, to kiedy? Czyli VII Kongres Kobiet

Po raz siódmy kobiety z całej Polski spotkają się, by podyskutować o najważniejszych sprawach. W planach rozmowy o macierzyństwie, przedsiębiorczości i zdrowiu.

fot. materiały prasowe

11-12 września po raz siódmy kobiety z całej Polski spotkają się, by podyskutować o najważniejszych sprawach. Będzie nie tylko o macierzyństwie i holistycznej opiece zdrowotnej, ale również o przedsiębiorczości młodego pokolenia biznesu oraz roli kobiet w polityce.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Już w drugi weekend września Warszawski Torwar przemówi kobiecym głosem. Tegoroczny ogólnopolski zjazd odbędzie się pod hasłem „Jak nie my, to kto? Jak nie teraz, to kiedy?”. Spotkanie ponad podziałami geograficznymi, społecznymi, zawodowymi i środowiskowymi od lat pomaga kobietom łączyć siły w walce o swoje prawa. Oprócz podsumowań sukcesów i porażek, odbędzie się dyskusja na temat: „jak działać jeszcze skuteczniej?” oraz „co zrobić, by męski świat bardziej liczył się z naszym zdaniem?’. Podczas 7. Kongresu poruszone zostaną kwestie związane z polityką, nierównościami, macierzyństwem, a także edukacją czy ekologią. Wszystko to z udziałem znanych i cenionych osób ze świata mediów i polityki, m.in. premier Ewy Kopacz, marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Krystyny Kofty, Kingi Rusin, Agaty Młynarskiej oraz minister edukacji Joanny Kluzik-Rostowskiej.
W programie przewidziano kilka sesji oraz paneli i warsztatów równoległych. Piątkowe sesje będą oscylować wokół temtów feminizmu oraz kwestii alimentów. Natomiast, w sobotę będziemy miały okazję wysłuchać m.in. debaty wyborczej z udziałem kandydatek różnych partii. Wśród centrów tematycznych znajdziemy np. Centrum Edukacji (media bez kobiet, seksualizacja dziewcząt, dobre praktyki w szkole), Centrum Rodzicielstwa (ciąża, niepłodność, poród, macierzyństwo a wybór), Centrum Przedsiębiorczości i Innowacji (więcej kobiet – lepsza gospodarka, przedsiębiorczość kobiet w regionach, młode pokolenie kobiet biznesu), Centrum Kultury (polityka kultury oraz kultura nowej polityki), a także Centrum Zielone (ekologia – odnowa moralna czy polityczna broń, o tym co jemy i co chcemy jeść).

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Cały harmonogram spotkania znajdziecie na stronie: kongreskobiet.pl/pl-PL/text/kongresy_kobiet/vii_kongres_kobiet

Rejestracja na 7. Kongres Kobiet odbywa się pod linkiem:
kongreskobiet.pl/pl-PL/register-user/kongresy_kobiet/vii_kongres_kobiet/rejestracja

Paulina Krawiec

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ