Tuesday, March 5, 2024
Home / Seks  / 6 zasad współczesnej damy – jak rozkochać go w sobie na pierwszej randce?

6 zasad współczesnej damy – jak rozkochać go w sobie na pierwszej randce?

Współcześnie o wiele trudniej być damą, a przecież klasa nie ma płci. Zobacz, jakich kobiet szukają „porządni faceci”.

pierwsza randka

Zadbana cera to najlepsza baza pod makijaż / fot. Unsplash.com

Współczesna kobieta jest niezależna i samodzielna. Potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji, nie polega w 100% na mężczyźnie. Doskonale odnajduje się zarówno w męskim, jak i kobiecym świecie. Nie obca jest jej wiedza o sporcie i motoryzacji. Jak więc zachowuje się współczesna dama? Czy w świecie zdominowanym przez męskie cechy jest jeszcze miejsce na delikatność i subtelność? I czy warto być damą na pierwszej randce? 

Bycie damą to nie tylko umiejętność doboru odpowiedniego kieliszka do rodzaju wina czy perfekcyjnie dopasowana garsonka. Obecnie to bardzo trudna sztuka odnajdywania równowagi pomiędzy byciem nowoczesną i wyzwoloną, a delikatną i subtelną. Połączenie tych cech szczególnie przydaje się w kontaktach z mężczyznami. Często zbyt pewna siebie i odważna kobieta może spłoszyć wybranka, tym samym przekreślając szansę na miłość. Jak więc zachować się na pierwszym spotkaniu, aby nie odstraszyć mężczyzny? Poniżej znaleźć można sześć zasad, które nam w tym pomogą.

Jak się ubrać na randkę

Każda dama wie, że ubiór jest niezwykle istotny. To prawda, że przy bliższym poznaniu zdecydowanie bardziej liczy się wnętrze, ale na pierwszym spotkaniu to wygląd może odegrać znaczącą rolę. Wybierając kreację zwróćmy więc uwagę na to, czy jest ona dopasowana do okazji i miejsca, w którym się umówiliśmy. Inaczej ubierzemy się do kina, a inaczej do teatru. Jeśli wybieramy się na randkę i wiemy, że rozpocznie lub zakończy się ona w restauracji, możemy założyć zawsze modną małą czarną o długości do 5 cm. przed kolano. Natomiast, gdy chodzi o buty, to należy pamiętać, aby były czyste i wypastowane. Ta część garderoby mówi bowiem bardzo wiele o człowieku, dlatego spotykając się z mężczyzną, warto zwrócić uwagę również na stan jego obuwia.

Jaki makijaż? Mocny czy naturalny?

Zadbana cera to najlepsza baza pod makijaż / fot. Unsplash.com

Zadbana cera to najlepsza baza pod makijaż / fot. Unsplash.com

Dama stawia przede wszystkim na pielęgnację skóry. Dopiero w drugiej kolejności przykłada wagę do makijażu. Najważniejsza zasada mówi także, aby w stosowaniu kolorowych kosmetyków królował umiar. Urodę należy bowiem podkreślać, a nie tworzyć na nowo. Warto również pamiętać, że pomimo wszelkich panujących stereotypów, zdecydowana większość panów docenia naturalne kobiety.

O czym rozmawiać na pierwszej randce

Na pierwszym spotkaniu warto zachować zdrowy dystans / fot. Unsplash.com

Na pierwszym spotkaniu warto zachować zdrowy dystans / fot. Unsplash.com

Są pewne tematy, których dama nie porusza na pierwszej randce. Jednym z nich jest z pewnością… przeszłość. Nie przystoi opowiadać o swoich poprzednich partnerach i spotkaniach, czy pytać o podobne doświadczenia swojego rozmówcę. Na takie rozmowy przyjdzie odpowiedni czas. Damie nie przystoi również krytykować nieobecnych osób oraz rozmawiać o polityce, religii czy ideologii. To tematy, które dzielą i wywołują negatywne emocje. Warto też posługiwać się poprawną polszczyzną i nie zapominać o zwrotach grzecznościowych. „Dziękuję za miły wieczór” czy „Smacznego” to niewiele, a potrafi umilić spotkanie.

Zachowanie przy stole

O pewnych zasada zdarza się zapominać / fot. materiały prasowe

O pewnych zasada zdarza się zapominać / fot. materiały prasowe

Niektóre zasady są nam dobrze znane, a jednak często o nich zapominamy. Dama nie powinna trzymać rąk pod stołem, a na stole opierać się jedynie nadgarstkami – nie całymi rękoma. Pamiętajmy również, aby materiałową serwetę kłaść na kolanach, a kiedy wstajemy położyć ją po lewej stronie, obok talerza. Jedna z ważniejszych zasad mówi także, aby nie rozpoczynać swojego posiłku, dopóki wszyscy nie dostaną swoich dań.

Dama pozwala sobie pomóc

Każdy czasem potrzebuje wsparcia - nawet ty ;-) / fot. Unsplash.com

Każdy czasem potrzebuje wsparcia – nawet ty 😉 / fot. Unsplash.com

W czasach, kiedy kobiety udowadniają, że nie potrzebują niczyjej (a tym bardziej męskiej) pomocy, bardzo trudno jest pozwolić się sobą opiekować. Warto jednak uprzejmie podziękować za otwarcie drzwi, podsunięcie krzesła czy odwieszenie płaszcza. Każdy mężczyzna czuje się lepiej, kiedy może zatroszczyć się o swoją partnerkę.

___________________

*materiał stworzony we współpracy z twórcami programu „Pierwsza Randka”

*zobacz też: 5 zasad, które pozwolą ci zawładnąć jego sercem 

 

Oceń artykuł
2 komentarze
 • Kasia 9 października, 2017

  Jak facetowi się kobieta podoba to nie musi wcale się mocno wysilać i przesadzać z makijażem. Wiadomo że zachowywać się musi ale to raczej nie trzeba mówić. Ja miałam pierwszą randkę w tunelu aerodynamicznym w Lesznie. Nigdy wcześniej nie latałam w takim miejscu ale nie dałam po sobie poznać że się boję. Zachowałam się jak dama.

 • loooua 5 kwietnia, 2018

  Delikatny makijaż
  Zachowywanie się na luzie (nie traktujcie tego jako zapowiedź związku ale podejdźcie do tego jak po prostu do miłego spędzania czasu ze sobą :)). Bedzie co będzie. uda się to się uda. Nie to nie.

  A i dla pewności siebie możecie spróbować…. zapachu z feromonami.Możecie wierzyć czy nie ale moim zdaniem to działa o czym przekonałam się sama wiele razy
  http://love-desire.eu/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ