Friday, July 12, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / 6 mitów na temat ortodoncji dla dorosłych

6 mitów na temat ortodoncji dla dorosłych

Za drogo, za śmiesznie

Nieprawda, że nie warto zakładać aparat po 30-tce, bo zęby i tak wrócą na swoje miejsce / fot. materiały prasowe

Jeśli na twojej noworocznej liście postanowień od kilku lat widnieje pozycja „zrobić coś z zębami”, to zdecydowanie powinnaś zrealizować ją w tym roku. Zobacz czego nie wiesz na temat nowoczesnego leczenia ortodontycznego, a potem koniecznie wpisz do kalendarza termin wizyty

Nieprawda, że nie warto zakładać aparat po 30-tce, bo zęby i tak wrócą na swoje miejsce / fot. materiały prasowe

Mit 1: Jest już za późno…
Na miłość i wizytę u ortodonty nigdy nie jest za późno. 🙂 A mówiąc bardziej poważnie, warto wiedzieć, że nowoczesne metody stomatologiczne pozwalają na zaawansowaną korektę ułożenia zębów u osób dorosłych. Pierwsza wizyta u ortodonty po trzydziestce? Teraz to zupełnie normalna sprawa.

Mit 2: Chciałabym wyprostować zęby, ale nie mogę chodzić w widocznym aparacie
Metalowe druty i widoczne zamki na zębach odchodzą do przeszłości. Mamy 2018 rok i twój aparat ortodontyczny może być niemal zupełnie niewidoczny. Co więcej, na specjalne okazje możesz go łatwo wyciągnąć i pozostawić w pudełku na tak długo, jak potrzebujesz.

Mit 3: Nie warto zakładać aparat po 30-tce, bo zęby i tak wrócą na swoje miejsce.
Nieprawda. Dzięki stopniowemu przemieszczaniu się zębów oraz stosowaniu wsparcia dla ich nowego ułożenia przez jakiś czas po zakończeniu leczenia, Twój uśmiech pozostanie piękny, a zęby dokładnie na swoim miejscu.

Nie przekładaj marzeń na później! / fot. materiały prasowe

Mit 4: Moja wada zgryzu jest zbyt poważna na aparat w formie nakładek.
Ponad 90% wszystkich wad zgryzu jest możliwe do wyleczenia za pomocą ruchomego aparatu na zęby. Ostateczną decyzję zawsze podejmie lekarz ortodonta, ale w większości wypadków będziesz miło zaskoczona dostępnymi metodami, a także czasem leczenia.

Mit 5:  Zęby bardzo się psują podczas leczenie ortodontycznego.
Faktycznie, tak było przy aparatach na zęby starego typu. Przy nowoczesnych rozwiązaniach, nakładki wyjmujesz zarówno na czas posiłków, jak i podczas mycia zębów. Możesz więc bez przeszkód dbać o higienę, a także nie rezygnować z ulubionych smaków i potraw.

Jeśli zestawić koszt klasycznego aparatu na zęby oraz wszystkich wizyt u ortodonty, otrzymujemy kwotę zbliżoną do kosztów leczenia aparatem Invisalign / fot. materiały prasowe

Mit 6: Koszty takiego leczenia są bardzo wysokie
Jeśli zestawić koszt klasycznego aparatu na zęby oraz wszystkich wizyt u ortodonty, otrzymujemy kwotę zbliżoną do kosztów leczenia aparatem Invisalign. W tym przypadku od razu znasz końcową cenę, uwzględniającą wszystkie wizyty i konsultacje, a także odpowiednią ilość indywidualnie wykonanych nakładek.

Chcesz wiedzieć więcej?
Invisalign to przezroczysty aparat na zęby w formie silikonowych, wyjmowanych nakładek. Jest nie tylko komfortową alternatywą dla tradycyjnego aparatu, ale także prawdziwą innowacją w świecie ortodoncji. Potwierdzona skuteczność i ponad cztery miliony zadowolonych pacjentów.

Invisalign to przezroczysty aparat na zęby w formie silikonowych, wyjmowanych nakładek. Jest nie tylko komfortową alternatywą dla tradycyjnego aparatu, ale także prawdziwą innowacją w świecie ortodoncji. Potwierdzona skuteczność i ponad cztery miliony zadowolonych pacjentów / fot. materiały prasowe

Dentestetica to nowoczesne centrum stomatologiczne w Krakowie specjalizujące się w stomatologii estetycznej i ortodoncji Invisalign. Doskonali fachowcy, przyjazna atmosfera, kompleksowe konsultacje i leczenie na najwyższym poziomie.
Kraków. ul. Kamienna 21, tel. 887 05 05 01 www.dentestetica.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ