Monday, April 22, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / 500 artystek dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (zdjęcia)

500 artystek dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (zdjęcia)

500 artystek z całej Polski - „Biżuteryjki dla WOŚP” – już po raz trzeci przygotowało niezwykłą biżuterię na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

500 artystek z całej Polski – „Biżuteryjki dla WOŚP” – już po raz trzeci przygotowało niezwykłą biżuterię na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na licytacjach pojawią się: wielokolorowy gorset stworzony przez 200 osób, naszyjniki – każdy tworzony przez około 50 osób, torebki i bransoletki. Zgodnie z ideą projektu, każda artystka przygotowała po jednym elemencie danego przedmiotu, który następnie został złożony w całość przez wybraną osobę. Do akcji włączyły się polskie Gwiazdy, które wystąpiły pro bono w sesji zdjęciowej promującej biżuterię.

Egzotyczna wężowa kolia i dodatki oplotły wokalistkę, finalistkę „The Voice of Poland”, Beatę Dobosz

Zdjęcie 1 z 5

„Po raz pierwszy biorę udział w akcji WOŚP. Jednak jeśli moja praca może wesprzeć tych, którzy nie mają już sił na walkę o siebie, to jestem zaszczycona, że mogę pomóc. Akcja dziewczyn, to imponujących rozmiarów przedsięwzięcie. Urzekło mnie to, że kilkaset dziewczyn jest w stanie skrzyknąć się i zespołowo stworzyć tak piękne przedmioty i cieszę się, że stałam się ich częścią”.

„Biżuteryjki dla WOŚP” to grupa niezależnych artystek zgromadzonych na forach dyskusyjnych i Facebooku. W tym roku zebrało się aż 500 kobiet – to aż o 400 więcej niż w roku ubiegłym! Wśród artystek są nastolatki i osoby 50+, z dwóch kontynentów oraz ponad 80 miast Polski i świata, zawodowe artystki i dziewczyny zajmujące się biżuterią hobbystycznie, w tym grupa najbardziej zapracowana – około 250 matek. Wszystkie osoby zaangażowane w projekcie działają pro bono. Całe piękno tkwi w niezwykłym pomyśle na projekt. Każda osoba tworzy tylko jeden element danego projektu, który później składany jest w całość przez wybraną osobę. Dzięki temu w każdym przedmiocie wystawionym na licytację zamknięta jest praca i serce kilkudziesięciu osób. W tym roku Biżuteryjki przekazują dla WOŚP aż 50 przedmiotów, które można licytować na oficjalnej stronie akcji: aukcje.wosp.org.pl

[Not a valid template]

Biżuteryjki już po raz trzeci biorą udział w finale WOŚP. W ostatniej edycji Orkiestry artystkom udało się zebrać około 20 tys. zł ze sprzedaży wylicytowanych przedmiotów. W 2013 roku flagowym projektem był naszyjnik „Tęczak” z sutaszu tworzony przez 50 osób. Został wylicytowany za 5 tys. zł.

Więcej informacji na www.bizuteryjkidlawosp.pl

Sesja:

Zdjęcia: Marta Piskorek Photography/ Anna Pińkowska

Asystent fotografa: Tomasz Wilczkiewicz

Make up: Anna Wygoda/ Joanna Tomaszycka

Fryzury: Justyna Zastąpiło

Stylizacja: Monika Wlaźniak

Studio: Showroom DaWanda, ul. Widok 8, Warszawa/ Showroom Pakamera, Al. Ujazdowskie 47/7, Warszawa ( źródło: materiał prasowy)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ