Saturday, April 13, 2024
Home / Kultura  / 50 twarzy seksu w Krakowie

50 twarzy seksu w Krakowie

Zabytkowa kamienica, niespełniona miłość i „50 twarzy Greya” w Krakowie

„50 twarzy seksu” w Krakowie / fot. Materiały prasowe

W marcu na krakowskim rynku i szlaku królewskim nie ma jeszcze zbyt wielu turystów. Warto to wykorzystać i poznać atrakcje, które nasze miasto ma do zaoferowania. Niedaleko krakowskiego rynku powstało nowe miejsce, którego odwiedzenia nie będziesz żałować. Twórcy zainspirowani „50 twarzami Greya” i historią zabytkowej kamienicy Kromerowskiej zapraszają na spacer śladem historii erotyki i sztuki miłosnej

„50 twarzy seksu” w Krakowie / fot. Materiały prasowe

„50 twarzy seksu” w Krakowie / fot. Materiały prasowe

Muzeum zlokalizowane w pobliżu ul. Brackiej i Wiślnej, kusi zwiedzających eksponatami od czasów Kamasutry poprzez elektroniczne gadżety erotyczne aż do popkulturowych „50 twarzy Greya”. Także nazwa wystawy nawiązuje do ogromnie popularnej historii Anastasii i Christiana. Jak wskazuje organizator, Marcel Curyło, sale wypełniają dwudziesto- i trzydziestolatkowie, ale także osoby starsze. W grupie zwiedzających przeważają kobiety.
„Bardzo cieszy nas pozytywny odbiór wystawy wśród krakowian. Wszyscy zaczynają zwiedzanie z dużym dystansem i przejęciem, w pierwszym pomieszczeniu atmosfera jest wręcz drętwa, w drugim już swobodnie oglądają eksponaty, fotografują i filmują interaktywne ekspozycje” – mówi organizator – trzydziestolatek, żonaty, z drugim dzieckiem w drodze. Wystawa dostępna jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. „Wczoraj wieczorem poprosiłam o dowód młodo wyglądającego mężczyznę. Miał legitymację szkolną i tłumaczył, że za 4 dni będzie pełnoletni. Musiał jednak poczekać te kilka dni” – mówi obsługująca kasę dziewczyna. Niezależnie od motywów odwiedzenia wystawy, jedno jest pewne: zainteresowanie erotyką wzrasta i staje się częścią naszej przestrzeni publicznej. Może istnienie miejsc, w których o takich rzeczach się mówi, sprawi, że staniemy się bardziej świadomi własnej cielesności i z niej dumni? Świetną okazją do odwiedzenia wystawy jest Dzień Kobiet.

Wystawa tylko dla widzów pełnoletnich / fot. Materiały prasowe

Wystawa tylko dla widzów pełnoletnich / fot. Materiały prasowe

Co: Wystawa sztuki erotycznej
Gdzie: Kraków, Rynek Główny 23
Kiedy: 14 luty – 31 maja

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ