Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / 5 zasad dobrego podróżowania ‒ przeczytaj, zanim kupisz bilety na pociąg

5 zasad dobrego podróżowania ‒ przeczytaj, zanim kupisz bilety na pociąg

Nie czyń współpodróżnemu, co tobie niemiłe

Bilety kolejowe

fot. Alexander Bagno / Unsplash

Są takie zachowania na pokładzie samolotu, w autobusie czy pociągu, które inni współpasażerowie mogą uznać za uciążliwe. I z reguły nie wynikają one z ludzkiej złośliwości — w końcu sami jesteśmy podróżnymi i chcielibyśmy także przemieszczać się w komfortowych warunkach — a raczej ze zwykłej ludzkiej nieświadomości, czy chwili zapomnienia. Oto kilka zasad, o których warto pamiętać, wsiadając do pociągu

5 zasad przyjaznego współpasażera

Aby podróż pociągiem była przyjemna dla Ciebie, jak i współpasażerów, pamiętaj o tych kilku zasadach przed zakupieniem biletów na pociąg:

Buty zawsze na stopach

Tak jak bilety na pociąg zawsze powinieneś mieć przy sobie, tak i buty zawsze powinny zostać na stopach. Chociaż po długim dniu na nogach marzymy zazwyczaj o tym, by się ich pozbyć i wyprostować nogi podczas podróży, lepiej tego nie robić.

Po pierwsze chodzi oczywiście o komfort współpasażerów i to, by nie musieli wdychać nieprzyjemnych zapachów, pochodzących z butów. Po drugie to także ochrona dla Ciebie — nigdy bowiem nie wiesz, co zostało przyniesione na podłogę pociągu na podeszwie innego pasażera. Na pewno nie chciałbyś wdepnąć skarpetką np. w mokrą plamę.

Przestrzeń osobista

Każdy z pasażerów chciałby podróżować w jak najwygodniejszej pozycji, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dlatego tak ważne jest, by pilnować swojej przestrzeni osobistej. Upewnij się więc, czy Twój plecak, torebka czy kurtka nie leżą na miejscu współpasażera, ograniczając mu przestrzeń do siedzenia. Podobnie jest z obszarem pod fotelami — nie należy wyciągać nóg pod siedzeniami współpasażerów.

Muzyka tylko na słuchawkach

Bilety kolejowe w wybranym kierunku kupione, możesz wygodnie się rozsiąść i zatracić w ulubionych muzycznych utworach. Zgadza się! Pamiętaj tylko o tym, by słuchać jej na słuchawkach. W publicznym transporcie zdecydowanie unikaj puszczania muzyki na głośnikach lub z urządzeń typu smartfon czy tablet. Podobnie jest z oglądaniem filmów, seriali czy ze słuchaniem podcastów — nie zapomnij o słuchawkach!

Rozmowa przez telefon

Rozmowy telefoniczne w pociągu czy innym środku transportu również bywają uciążliwe. Wiadomo, czasem musimy odebrać pilny telefon z pracy lub wykonać takie połączenie. Pamiętaj jednak o tym, by przez telefon w pociągu rozmawiać dyskretnie oraz krótko. Nikt w końcu nie chce słuchać o całej historii życia współpasażera, którego nie zna.

Przekąski o specyficznym zapachu

Chociaż wagony są odpowiednio wentylowane oraz wyposażone w klimatyzacje i nawiewy, nawet to nie zawsze poradzi sobie z charakterystycznym zapachem jajka, cebuli czy ryby. W podróż pociągiem staraj się zabierać neutralne przekąski czy kanapki, które po rozpakowaniu nie roztaczają wokół intensywnych zapachów.

Bilety kolejowe zawsze pod ręką

Obecnie bilety na pociąg w POLREGIO kupisz łatwo i szybko, gdziekolwiek jesteś. A wszystko to dzięki intuicyjnej aplikacji mobilnej, która daje Ci dostęp nie tylko do biletów, ale także do czytelnego i co ważne, zawsze aktualnego rozkładu jazdy.

Trzymaj się 5 wspomnianych przez nas zasad podróżowania, a wierzymy, że każdy przejazd pociągiem będzie przyjemny nie tylko dla Twoich współpasażerów, ale też i Ciebie.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ