Saturday, April 13, 2024
Home / Uroda  / Medycyna estetyczna  / 5 zabiegów na twarz, po których poczujesz się jak nowa

5 zabiegów na twarz, po których poczujesz się jak nowa

Uroda wymaga czasem, aby ją ciut odświeżyć

Zabiegi na twarz

fot. Pixabay

Nasze dobre samopoczucie w dużym stopniu zależy od wyglądu i tego, jak dobrze czujemy się we własnej skórze. Codzienne funkcjonowanie znacząco wpływa na jej jakość. Warto wiec raz na jakiś czas sprawić swojemu ciału odrobinę radości i poprawić tym samym jego stan. Oto zabiegi na twarz, które zdecydowanie poprawią stan Twojej twarzy

 

Zabiegi na twarz ‒ needle shaping

 

Needle shaping, czy też inaczej mikro przeszczep włókien kolagenowych, to idealne rozwiązanie dla osób preferujących naturalne metody odmładzania bez wprowadzania jakiejkolwiek substancji i trwałych implantów w głąb skóry. Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry bardzo cienkich igiełek. Następnie przez igły przeprowadza się prąd, który powoduje przyklejanie się naszych własnych włókien kolagenu wzdłuż igiełek. Zmiany w strukturze skóry zachodzą w ciągu kilku tygodni po zabiegu. W związku z nasileniem produkcji kolagenu i elastyny i układaniem się ich w zwartą, uporządkowaną strukturę, skóra ulega stopniowemu wzmocnieniu i odmłodzeniu. Staje się ona bardziej elastyczna, jędrna, napięta i promienna.

Facemodelling

Facemodelling, czyli odmładzanie i modelowanie twarzy to zabieg, który polega na głębokim masażu twarzy, szyi, dekoltu, karku oraz głowy. Dzięki innowacyjnemu zastosowaniu różnych technik, w jednej sesji zabiegowej można osiągnąć długotrwały efekt biologicznego odmłodzenia twarzy nawet o kilka lat. Facemodeling działa na najgłębszych strukturach tkanek i mięśni, co pozwala na uzyskanie widocznych efektów już po pierwszym zabiegu.

Zabiegi na twarz ‒ kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry. Pełni rolę spoiwa pomiędzy komórkami, tworzącymi tkanki. Jest on niezwykle istotny dla skóry – odpowiada za jej nawilżenie, jędrność i odpowiednie napięcie. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze stopniowo maleje, doprowadzając do niekorzystnych zmian w stanie skóry. W związku z tym medycyna estetyczna dysponuje odpowiednimi metodami, aby cofnąć te niekorzystne zmiany i sprawić, że kondycja skóry zdecydowanie się poprawi – odzyska ona dawny blask i sprężystość, a twarz stanie się bardziej proporcjonalna i młodsza. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego do skóry właściwej lub do tkanki podskórnej bardzo skutecznie uzupełnia jego niedobór.

Gabinet zabiegi na twarz

fot. materiały Partnera

 

Mezobotoks

Baby botoks (mezobotoks) to zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Istotą zabiegu jest podawanie bardzo małych porcji toksyny botulinowej w formie mezoterapii „na grudkę”. Metoda ta działa na zakończenia nerwowe, obecne w skórze. Pozwala to uzyskać bardzo naturalny efekt korekcji przy w pełni zachowanej mimice. Efektami zabiegu są jędrność skóry, wygładzenie zmarszczek, czy redukcja rumienia.

Laserowy peeling węglowy

Peeling węglowy to rewolucyjny zabieg laserowy łączący w sobie zalety odmładzającego działania wiązki lasera i peelingu klasycznego. Zabieg jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, jednak szczególne korzyści zauważą osoby z tłustą skórą, zaskórnikami, powiększonymi porami, matową skórą i trądzikiem na twarzy lub ciele. To doskonały sposób złuszczania i odmładzania skóry zapewniający odświeżony wygląd. Pozostawia skórę miękką, gładszą i bardziej jędrną. Podczas zabiegu na twarz nakładana jest specjalna maska zawierająca węgiel. Preparat wnika we wszelkie nierówności skóry, zagłębienia, pory, blizny. Następnie skórę naświetla się wiązką lasera z dużym powinowactwem do cząstek węgla.

 

Źródło: https://drmarcinnowak.pl/

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ