Friday, February 23, 2024
Home / PARTNER MK  / 5 wskazówek dla osób chcących zorganizować idealne garden party

5 wskazówek dla osób chcących zorganizować idealne garden party

Póki jeszcze ciepło, a w ogrodzie świerszcze

garden party

Garden party do świetna formuła nieformalnego przyjęcia / fot. Askar Abayev, Pexels

Jeśli do tej pory przyjęcia rodzinne kojarzyły Ci się wyłącznie ze smutną, podchodzącą majonezem sałatką jarzynową lub niezręczną ciszą przy stole, a perspektywa kolejnego spotkania towarzyskiego nie napawa Cię entuzjazmem, pozwól, że przedstawimy Ci ciekawszą i na pewno atrakcyjniejszą alternatywę na spędzenie czasu z bliskimi, jaką jest garden party, czyli przyjęcie zorganizowane na świeżym powietrzu. Brzmi dobrze? Przejdźmy zatem do konkretów

 

Kto, gdzie i kiedy ‒ czyli wybierz miejsce i czas garden party oraz stwórz listę gości

Z pozoru to tak oczywista kwestia, w rzeczywistości wymaga jednak namysłu i dobrej logistyki. Wybierz termin dostępny dla Twoich gości (warto wziąć pod uwagę długoterminową prognozę pogody) oraz lokalizację dostosowaną do ich potrzeb. Jeżeli są to rodziny z dziećmi, pomyśl o zorganizowaniu specjalnej przestrzeni dla najmłodszych. Koniecznie powiadom wszystkich gości wcześniej, tak aby mogli zarezerwować proponowany termin.

To do’s ‒ przygotuj plan garden party oraz listę zadań

Odpowiednio ułożony plan garden party pomoże Ci w przygotowaniu poszczególnych elementów. Jeśli to urodziny, pomyśl o przygotowaniu tortu, w oparciu o listę gości przemyśl kwestię organizacji miejsc siedzących ‒ warto zabezpieczyć miejsce garden party przed deszczem czy pomyśleć o zorganizowaniu wygodnych siedzisk, krzeseł, kanap czy może huśtawek dla komfortowego spędzenia czasu, a więcej o produktach tego typu znajdziesz na https://mirpol.rzeszow.pl/

A co jeśli… ‒ weź pod uwagę wszystkie okoliczności

Przygotuj się na niespodzianki w scenariuszu: komary, nietypowa dieta, alergie, kobieta w ciąży, nagłe oberwanie chmury lub ochłodzenie, czy awaria prądu w okolicy. Zastanów się, co możesz zaproponować jako plan B w każdej z wymienionych sytuacji.

Dopracuj menu garden party

Jak wspominaliśmy we wcześniejszych podpunktach, w pierwszej kolejności skup się na gościach ze specjalnymi potrzebami ‒ dotyczy kobiet w ciąży, alergików, osób stosujących diety itd. Gdy przygotujesz propozycje dla nich, pomyśl o posiłkach dla reszty zaproszonych. Popularnym wyjściem na tego typu uroczystościach jest grill, na którym można przyrządzić mięsne i wege dania na ciepło, ale równie dobrze sprawdzą się przekąski serwowane na zimno w formie sałatek, minikanapki czy koreczki. By uniknąć przepracowania podczas i tak trudnych przygotowań, weź pod uwagę zamówienie cateringu lub poproszenie bliskich o aktywne wsparcia w przygotowaniach do przyjęcia poprzez włączenie się w zorganizowanie menu.

Całokształt

Mamy gości, miejsce, jedzenie, plan B. Warto byłoby to wszystko spiąć jakąś klamrą kompozycyjną i świetnie w tej roli sprawdzi się powtarzalny motyw dekoracji lub ogólny wystrój, nawiązujący do tematyki przyjęcia. Można dodać nieco kwiatów, świeczek lub światełek i klimat gotowy. Dobrze jest wydzielić kilka stref, tak aby dzieci mogły się wyszaleć nie przeszkadzając dorosłym i odwrotnie. Można pomyśleć o przestrzeni do zrelaksowania się po obfitym posiłku, bo przecież przyjęcia są po to, by odpocząć i miło spędzić czas. W tej kwestii przyjęcia na zewnątrz zdecydowanie wygrywają z domówkami, bo nie ograniczają nas ściany, przez co już na starcie cieszymy się luźniejszą atmosferą.

 

Dzięki tym kilku wskazówkom będzie Ci łatwiej zorganizować niezapomniane garden party, na którym Ty i Twoi bliscy będziecie się świetnie bawić, a po imprezie jeszcze długo wspominać. Powodzenia!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ