Wednesday, May 29, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Galeria zdjęć z 5. spotkania Klubu Miasta Kobiet

Galeria zdjęć z 5. spotkania Klubu Miasta Kobiet

Podczas wykładu z prof. Jerzym Vetulanim poruszone zostały tematy związane z 6-latkami, ograniczeniami kalorycznymi oraz nowymi technologiami.

Prof. Jerzy Vetulani na 5. spotkaniu Klubu Miasta Kobiet / fot. Barbara Bogacka

Gościem specjalnym 5. spotkania Klubu Miasta Kobiet był wybitny neurobiolog oraz współautor książki Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg?. Opowiadał m.in. o tym czy warto posyłać sześciolatka do szkoły, co ma lodówka do długości życia i jakie zagrożenia niesie ze sobą rozwój technologiczny.

Prof. Jerzy Vetulani na 5. spotkaniu Klubu Miasta Kobiet / fot. Barbara Bogacka

Prof. Jerzy Vetulani na 5. spotkaniu Klubu Miasta Kobiet / fot. Barbara Bogacka

 O posyłaniu 6-latków do szkół:

–  „Dzieci, które w wieku 6 lat nie są zdolne, żeby pójść do szkoły są, albo niedorozwinięte, albo chore, albo leniwe, albo głupio chowane”. Wydaje mi się, że to prawda, bo zwykle rodzice, którzy nie posyłają 6-latka do szkoły, żeby nie traciło dzieciństwa, zapewniają mu dzieciństwo przed telewizorem. Cały kłopot polega na tym, czy szkoła jest dość dobra dla dziecka czy nie. I dlaczego uważam, że mimo tego, że nie wszystkie szkoły są jeszcze w pełni przygotowane na 6-latków to dobrze, że oni idą, bo oni wymuszą to, że szkoły będą się zmieniały.

5. spotkanie Klubu Miasta Kobiet

Zdjęcie 1 z 20

fot. Barbara Bogacka

 O ograniczeniach kalorycznych:

Cywilizacja dała nam nie tylko wiele pozytywnych rzeczy, ale również negatywnych. Jedną z nich jest natychmiastowy dostęp do żywności. Dawniej było tak, że nasz organizm sygnalizował, kiedy spadną nam rezerwy energetyczne. W tej chwili dostajemy na 2 godziny wcześniej sygnał, ale lodówkę mamy w odległości 30 sekund. A to źle, ponieważ ograniczenia kaloryczne to jeden z najlepszych sposobów na przedłużenie życia.

O nowych technologiach: 

Współczesna multimedialność stawia nam poważne wymogi. Niektórzy ludzie po pewnym czasie, albo są wypaleni, albo próbują zrelaksować się w różny sposób, np. za pomocą używek. Kolejną rzeczą jest to, że możemy potem tak selekcjonować ludzi, że ci bogaci będą mieli dzieci zupełnie inne niż te standardowe. Co z czasem może doprowadzić do konfliktu gatunkowego.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu z tego wydarzenia

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 토토사이트 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More to that Topic: miastokobiet.pl/5-spotkanie-klubu-miasta-kobiet/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ