Tuesday, March 5, 2024
Home / Kultura  / 5 sposobów na wakacje w dużym mieście

5 sposobów na wakacje w dużym mieście

Lato w mieście? Już od dawna przestało kojarzyć się z nudą!

Wspaniałe lato w mieście/ fot. instagram/ luxyhair

Miasto latem staje się rajem dla tych, którzy szukają wrażeń po 8-godzinnych zmaganiach z obcisłą garsonką w biurze. Wystarczy korzystać z ułatwień, które pozwolą wyłuskać cenne minuty. Zamiast stania w korkach samochodowych proponujemy przerzucić się na rower miejski. Nie trzeba również robić zakupów w galeriach handlowych, ponieważ dzięki dzisiejszej technologii możemy to zrobić przez smartfona. To tylko kilka sprytnych rozwiązań, które pozwolą cieszyć się słoneczną pogodą. Na co szykować się podczas tegorocznych wakacji?

Wspaniałe lato w mieście/ fot. instagram/ luxyhair

Wspaniałe lato w mieście/ fot. instagram/ luxyhair

Wakacje to nie tylko mniej korków na ulicach, ale przede wszystkim okres na to, aby naładować baterie na dalszą część roku. Jak jednak zaoszczędzić cenny czas i móc bez wyrzutów przeznaczyć go na przyjemności, jakie oferują nam atrakcje w mieście? Wystarczy trochę sprytu i obycia z nowoczesnymi rozwiązaniami, aby szybko i przyjemnie załatwić swoje sprawy.

Oto kilka wygodnych alternatyw, dzięki którym będziecie mogli w pełni wykorzystać letnie miesiące:
– Użycie Verturilo lub Wavelo– dzięki tym systemom wypożyczalni rowerów miejskich będziecie mogli sprawnie dojechać do pracy.
– Zamawiając swoje zakupy spożywcze na Frisco.pl czy dodomku.pl macie pewność, że zostaną one dostarczone na konkretną godzinę
– Dzięki Zalando nie trzeba chodzić do centrum handlowego, aby przymierzyć ubrania, ponieważ można to zrobić w swoim domu!

Co czeka na mieszkańców dużych miast w tym roku? Frisco.pl – supermarket online wybrało 5 ciekawych zajęć:

1. Spacer po bulwarach wiślanych

Bulwary wiślane/ fot. materiały prasowe

Bulwary wiślane/ fot. materiały prasowe

W tym roku w Warszawie została otwarta kolejna część deptaku wzdłuż Wisły. Na mieszkańców stolicy czeka więc długa aleja, po której można zorganizować przejazd rowerem lub na longboardzie, a nawet poskakać na trampolinach. Po drodze od Centrum przez Powiśle można też zatrzymać się na egzotyczne smakołyki z okolicznych foodtrucków, takie jak lody fiołkowe lub pieczone kasztany oraz wyskoczyć na wystawę do pawilonu Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Krakowskie Bulwary to także niezwykle popularne miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe. Można tam nie tylko pospacerować, ale również pojeździć na deskorolce lub na rowerze.

2. Odkryty basen

Basen odkryty/ fot. materiały prasowe

Basen odkryty/ fot. materiały prasowe

Basen to doskonały sposób na zabawę i relaks po całodziennej pracy w biurze, a przy okazji świetny sposób na szybki trening ciała. Sprawdza się szczególnie w gorące dni, kiedy jedynym sensowym rozwiązaniem jest kostium kąpielowy i zdjęcie na dmuchanym flamingu. Jak co roku, z kąpielisk „pod chmurką” można skorzystać praktycznie w każdej dzielnicy Warszawy – m.in. na Moczydle, przy Parku Szczęśliwickim lub w Powsinie. Natomiast w Krakowie można pójść na Basen Kąpielowy Clepardia na ul. Mickiewicza 14 lub Basen Wandy na ulicy Bulwarowej 1.

3. Kino plenerowe

Kino plenerowe/ fot. materiały prasowe

Kino plenerowe/ fot. materiały prasowe

Kino plenerowe to propozycja nie tylko dla miłośników filmu, ale dla wszystkich tych, którzy chcą spędzić leniwy wieczór w niestandardowy sposób. Do wyboru są pokazy na leżakach czy kocach, a dla zmotoryzowanych romantyków – w samochodach. Seanse można oglądać w niemal każdy dzień tygodnia, m.in. w Prochowni Żoliborz, przy POLINie, a na placu Europejskim – klasyki z różnych krajów europejskich. Wielbiciele kina plenerowego z Krakowa koniecznie muszą udać się do Kina Letniego w Forum Przestrzenie oraz do Kina Letniego MNK w Pawilonie Józefa Czapskiego.

4. Sporty ekstremalne

Spływ kajakiem/ fot. Viktor Jakovlev/ unsplash.com

Spływ kajakiem/ fot. Viktor Jakovlev/ unsplash.com

Lato sprzyja przełamywaniu barier, a dreszcz emocji można poczuć bez konieczności dalekich wypraw na egzotyczne wycieczki do Brazylii. W Warszawie czekają na was sporty ekstremalne takie, jak spływ kajakiem po Wiśle lub nieco dalej od miasta – Świdrem, park linowy na Bielanach czy skok na bungee lub skok wahadłowy z wieży na Żeraniu. Dla odważnych osób w Krakowie otworzono centrum skoków spadochronowych KrakSky. Jest to jedyna szkoła wykonująca skoki spadochronowe na terenie miasta. Oferuje ona m.in. skoki w tandemie. Jeśli natomiast chcecie pozbyć się negatywnych emocji to doskonałym sposobem na to będzie Zdemoluj Anger Room na ulicy Dietla 36/3.

5. Imprezy i koncerty

Koncerty i imprezy/ / fot. materiały prasowe

Stand-up / fot. materiały prasowe

Duże miasta obfitują w różnorodne, często darmowe, spotkania skupiające wokół siebie tłumy. Dużą popularnością cieszą się stand-upy oraz teatry improwizacyjne. W stolicy czekają na was improwizacje w Cudzie nad Wisłą, koncerty w Pokoju na Lato czy takie aktywności, jak Night Skating. Na osoby z Krakowa również czeka mnóstwo atrakcji. W szczególności polecamy koncerty odbywające się na terenie Hali Tauron Arena, na placu Wolica oraz na Bulwarze Wołyńskim. Na ulicy Skawińskiej 14 swoją siedzibę ma Krakowska Scena Muzyczna. Jedno jest pewne: zarówno meloman, jak i maratończyk znajdą coś dla siebie.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Dariusz 18 lipca, 2017

    Bardzo dobrze stworzony przewodnik, jak spędzić wakacje. http://vacacion.pl/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ