Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / 5 sposobów aby zwiększyć intymność w związku i mieć więcej seksu

5 sposobów aby zwiększyć intymność w związku i mieć więcej seksu

Wiosna sprzyja wzmacnianiu więzi

Intymność w związku

fot. Unsplash

Czasami w związku przychodzi moment, kiedy zaczyna brakować emocjonalnej bliskości lub też potrzeby seksualne jednego lub obojga partnerów nie są zaspokajane. Dzieje się tak często w przypadku długotrwałego związku. Nawet, jeśli to udany związek – namiętność i intymność w relacji z czasem opadają

 

Partnerów trzyma przy sobie zwykle miłość przyjacielska, przywiązanie ‒ problem zaczyna się wtedy, gdy któreś z nich wycofuje swoje zaangażowanie. Jak przywrócić poczucie bliskości, intymności i spełnienia oraz rozniecić na nowo namiętność w swoim związku? Jak pracować nad podtrzymaniem intymności emocjonalnej i zaangażowania nawet w relacji z dużym stażem?

Zwiększ poczucie bliskości przez wspólne hobby

Wspólne plany umacniają związek i budują poczucie posiadania w swoim życiu przestrzeni na drugą osobę. Jest to istotne dla poczucia bezpieczeństwa, bliskości, bycia zauważonym i docenionym oraz ważnym dla ukochanej osoby. Być może zdecydujesz się w końcu spróbować hobby swojego partnera – pójdziesz z mężem na siłownię lub z żoną na sesję jogi? Może znajdziecie wspólne zainteresowania? Sport i inne satysfakcjonujące zajęcia powodują wyrzut hormonów szczęścia ‒ dzielenie się nimi na pewno spowoduje zbliżenie się partnerów do siebie.

 

Wspólna praktyka jogi pozwoli odnaleźć wspólną przestrzeń na relaks i cieszenie się bliskością przez czas sesji. Jeśli nie pociąga was sport, możecie poddać się innym aktywnościom. Może zechcecie uwolnić trochę adrenaliny i pójść na strzelnicę lub gokarty? Może przetestujecie swoje zaufanie na paintballu? Może zaczniecie lekcje tańca lub gotowania? Znajdźcie coś, co sprawi, że poczujecie się pełni życia i znów odnajdziecie w waszym związku intymność.

Wspólny intymny masaż ‒ zwiększ poczucie intymności emocjonalnej

jest świetnym sposobem nie tylko na relaks, ale też na rozbudzenie zmysłów i zwiększenie intymności w związku, a nawet na grę wstępną. Wzajemny masaż możecie wykonać w domowym zaciszu – na pewno przydadzą się zapachowe świeczki, nastrojowa muzyka, olejki do masażu, atmosfera intymności i dużo pieszczot. Możecie też skorzystać z ofert salonów masażu, w których doświadczona masażystka nauczy was wzajemnego masowania tak, by jeszcze bardziej rozpalić zmysły.

Masaż tantryczny

fot. Unsplash

Ciekawą opcją jest masaż tantryczny, który nie skupia się na przyjemności fizycznej, ale pomaga znieść blokady w ciele i umyśle. Dobrze prowadzony masaż tantryczny może nie tylko wzmocnić intymność relacji i ochotę na seks, ale też zbliżyć do siebie partnerów w doświadczeniu głębokiego relaksu. Czytaj więcej o prawdziwych masażach tantrycznych na stronie Świątyni Anahata Tantra https://www.anahatatantra.com/pl/

 

Jeśli jesteście zaś gotowi na coś więcej, możecie spróbować masażu erotycznego dla par lub masażu ciałem. Albo zapiszcie się na kurs masażu tantrycznego dla pary. Myśli o takim przedsięwzięciu mogą być ambiwalentne, może pojawić się nawet strach ‒ nie róbcie nic na siłę, jednak jeśli czujecie do siebie zaufanie, chcecie wzmocnić bliskość i intymność między wami, a do tego występuje pełna akceptacja dla takiego pomysłu ze strony obojga partnerów ‒ spróbujcie!

Sensualna sesja fotograficzna sprzyja emocjonalnej bliskości

Wspaniałym sposobem na zwiększenie intymności w związku jest wspólna erotyczna sesja fotograficzna dla pary. Wiele osób odczuwa strach na myśl o nagości przed obiektywem – niepotrzebnie! Jest to wspaniały sposób na zwiększenie intymności w relacji. Pozwoli nie tylko na utrwalenie waszego dzielenia się uczuciami na fotografiach, ale też na zwiększenie pewności siebie, uczuć przywiązania, zrozumienia i miłości.

 

Pamiętajcie, że nie wszyscy ludzie decydują się na pełną nagość czy nawet seks przed aparatem – jeśli nie czujecie się z tym komfortowo i chcecie utrwalić swoje wspomnienia i intymność między wami w bardziej artystyczny sposób, bez pozbywania się garderoby lub też w subtelny sposób zakrywając nagość ‒ zróbcie to!
Fotograf może podsunąć wam ciekawe pomysły na sesję czy poszczególne ujęcia, jednak całość koncepcji i to, jak daleko chcecie się posunąć, zależy tylko od was. Z racji na intymność sesji ważne jest oczywiście zdobycie zaufanie do fotografa, wcześniejsze rozmowy i niezbędne ustalenia.

Spróbujcie czegoś nowego ‒ buduj poczucie bezpieczeństwa

Osoby będące w długoletnim związku często popadają w rutynę ‒ również w sypialni. By ożywić trochę namiętność między wami, spróbujcie co jakiś czas czegoś nowego w waszym życiu intymnym. Może będzie to seks w nowym miejscu, być może publicznym? Może spróbujecie ze swoim partnerem gadżetów erotycznych lub seksownej bielizny? A może odgrywania ról?
Może tu pomóc pytanie, czego druga osoba chciałaby spróbować w sypialni, i wprowadzenie jej fantazji w życie. Będzie to korzystne nie tylko dla lepszego seksu i intymności, ale też jako sposób na budowanie w partnerze uczucia bycia wysłuchanym, zrozumianym i istotnym.

Rozpalcie wygasłą iskrę ‒ uwiedź partnera na nowo!

Szczęśliwy związek może cechować się tym, że z czasem bierzemy miłość drugiej osoby za pewnik. Oznacza to, że czujemy się przy nim pewnie i bezpiecznie, jednak może negatywnie wpływać na intymność i namiętność w związku. Jak to naprawić?
Spróbujcie spojrzeć na siebie nawzajem tak, jakbyście dopiero co się poznali. Przypomnijcie sobie, jak czuliście się w przeszłości, jakie zachowania wam towarzyszyły.

 

Ożywcie waszą relację, dzielcie się swoimi uczuciami, wyjdźcie na randkę lub ugotujcie wspólnie romantyczną kolację.
Odnajdźcie z powrotem intymność i bliskość w waszej relacji. Poniżej znajdziecie kilka sposobów na to, jak zwiększyć intymność w swoich związkach:

 

• Przygotuj dla partnera romantyczną kolację, w trakcie której wrócisz myślami do waszych początków, odkrywania nawzajem swoich preferencji, poznawania siebie. Być może odtworzycie nawet jedną z pierwszych randek!
• Codzienne czułości i drobne gesty są bardzo ważne ‒ idąc gdzieś razem, chwytajcie się za ręce, możecie też spróbować przeznaczać więcej czasu na namiętne pocałunku i przytulanie. Nie zapominaj też o wyznaniach miłości, podziękowaniach, miłych słowach.
• Planujcie wspólne wyjścia co najmniej raz w tygodniu.
• Pisz lub nagrywaj bliskiej osobie wiadomości, w których mówisz o tym, jak ją kochasz i cenisz, wymieniasz rzeczy, które w niej lubisz oraz te, którymi ci imponuje. Wkładaj partnerowi miłe wiadomości do kieszeni marynarki lub zostaw odręczną notatkę na lodówce. Może to być miłe słowo, ale może też być coś, co sprawi, że druga osoba się zarumieni i nie będzie mogła doczekać chwil sam na sam…
Wystrój się tylko dla bliskiej osoby ‒ ile razy ostatnio partner widział cię w sukience i makijażu, a partnerka ‒ w eleganckiej koszuli? Świadomość, że ktoś włożył wysiłek w to, by ładnie się prezentować tylko dla ciebie, na pewno wywoła nie lada emocje.
Porozmawiajcie o przyszłości ‒ być może wspólne plany na urlop, nowe mieszkanie czy po prostu czas spędzony tylko we dwoje sprawią, że poczujecie większą bliskość i ekscytację?

Podsumowanie

Nie zaniedbuj mówienia partnerowi tego, co czujesz w każdej sytuacji ‒ czy to radość, czy smutek, czy zawód, czy złość. Rozmowy o emocjach i zrozumienie przez partnera naszych uczuć są bardzo ważne dla szczęśliwego związku. Mówcie też o swoich uczuciach do siebie nawzajem, wyrażajcie podziw i szacunek dla drugiej osoby, przyjmujcie regularnie praw. Wzajemne wsparcie jest również bardzo ważne dla budowania uczucia bezpieczeństwa i zaangażowania, które są podstawą dla rozwoju intymności, bliskości, więzi.

 

Pamiętaj, że szczęśliwy związek czy małżeństwo wymaga ciągłej pracy nad relacją ‒ a za udaną relacją idzie zwiększona intymność i udane życie seksualne!

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ