Monday, July 22, 2024
Home / PARTNER MK  / 5 pytań, które należy zadać przed zakupami w Black Friday

5 pytań, które należy zadać przed zakupami w Black Friday

Jaką strategię przyjąć, aby zrobić zakupy bez wysiłku i drenażu portfela?

Black Friday

fot. Envato

Lubisz zakupy, ale nie chcesz przepłacać? Doskonale się składa, ponieważ jesień to czas na szalone okazje, które można upolować dzięki Black Friday. Dzięki nim kupisz swoje wymarzone produkty w niskich i atrakcyjnych cenach. Warto jednak przygotować się do nadchodzącego zakupowego szału, bowiem czasem można oszczędzić znacznie mniej, niż by się to wydawało. Odpowiedzi na poniższe pytania z pewnością pomogą Ci odnaleźć się w czasie tej wyjątkowej wyprzedaży

 

1. Czy Black Friday obejmuje wyłącznie odzież?

Absolutnie nie! Wyprzedażowy czarny piątek to okazja do upolowania świetnych okazji w każdej branży handlu, a nawet usług. Pochodzące z USA święto zakupów z roku na rok zyskuje popularność w krajach europejskich, a to skłania coraz więcej przedsiębiorców i sprzedawców do obniżania cen, które przyciągają rzesze klientów. Obniżki i specjalne oferty cenowe można spotkać w sklepach z modą męską i damską, drogeriach, salonach z wyposażeniem wnętrz, a nawet w sklepach elektronicznych. Świetne promocje oferuje Black Friday w Media Expert ‒ tutaj kupisz sprzęty RTV i AGD z niemalże wszystkich kategorii w przystępnych cenach i na korzystnych warunkach.

2. Jakie rodzaje promocji można spotkać na Black Friday?

Co roku sprzedawcy prześcigają się w pomysłach, które przykują uwagę jak największej liczby klientów. Najczęściej możesz się spotkać z obniżkami cenowymi wyrażonymi w procentach od ceny z metki. W zależności od sklepu można spotkać się z promocjami od 10% do nawet 70%-80%. Czasem można znaleźć obniżki kwotowe ‒ dzięki temu od razu można poznać nową, wyprzedażową cenę. Często praktykowane są także tzw. wielosztuki. Przykładem może być zakup dwóch produktów w cenie regularnej, co uprawnia do zakupu trzeciej, tańszej sztuki za kwotę znacznie obniżoną, czasem nawet do jednego grosza.

3. Jakie haczyki czekają na Ciebie podczas Black Friday?

Pamiętaj, że każda promocja musi być korzystna dla sprzedawców. Zatem uważaj na haczyki, które często są dopisywane małym druczkiem w regulaminach promocji. Kusi Cię wielki napis 80%? Z pewnością znajdziesz tam dopisek „do 80%”, co oznacza, że duża część produktów może być obniżona tylko o 20% lub 30%. Jedynie wybraną, małą część asortymentu będzie można kupić aż o 80% mniej. Nie zapominaj o tym, że bardzo często sklepy obejmują promocją tylko wybrany asortyment, np. starszą kolekcję. Uniwersalne i popularne produkty często nie mieszczą się w regulaminie promocji, ponieważ sprzedawcy doskonale wiedzą, że podstawowe produkty i tak w dużej mierze zostaną zakupione, ponieważ są najbardziej potrzebne.

4. Czy cena na Black Friday może być wyższa niż bez tej promocji?

Niestety tak. Niektóre sklepy na co dzień posiadają konkretny produkt w o wiele wyższej cenie, zatem nawet obniżka cenowa o kilkanaście procent może okazać się zbyt mała w stosunku do innego, tańszego sklepu. Warto porównywać ceny finalne pomiędzy sobą z różnych sklepów, ponieważ łatwo można paść ofiarą marketingowych sztuczek. Co więcej, niektóre sklepy tuż przed Black Friday podwyższają ceny regularne, aby móc zaoferować wysoką obniżkę, która w konsekwencji nie okazuje się już aż tak bardzo atrakcyjna.

5. Black Friday ‒ stacjonarnie czy online?

Black Friday staje się coraz bardziej popularne, więc ruch w centrach handlowych tego dnia jest z pewnością wzmożony. Jeśli nie masz ochoty przeciskać się pomiędzy ludźmi i czekać w długich kolejkach, wybierz zakupy internetowe. Bardzo często są one nawet korzystniejsze niż te oferowane stacjonarnie. Zwróć również uwagę na to, że wiele sklepów i marek oferuje różniące się od siebie promocje w zależności od tego czy chodzi o zakupy w sklepie czy online.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ