Monday, April 22, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / 5 powodów, żeby zdecydować się na kominek

5 powodów, żeby zdecydować się na kominek

Marzą ci się klimatyczne wieczory z kubkiem gorącej herbaty? Stwórz sobie taką atmosferę!

Nadaj niepowtarzalnej atmosfery swojej przestrzeni! / fot. materiały prasowe

Otwarty, zamknięty, na drewno, czy na biopaliwo? To wszystko kwestie drugorzędne. To, co liczy się w kominku, to płomień. Chyba nikt nie pozostaje obojętny na ciepło domowego ogniska w zaciszu czterech ścian. Nie masz przekonania czy warto instalować kominek? Oto kilka argumentów, które mogą cię przekonać!

Nadaj niepowtarzalnej atmosfery swojej przestrzeni! / fot. materiały prasowe

Nadaj niepowtarzalnej atmosfery swojej przestrzeni! / fot. materiały prasowe

1. Jest przyjazny środowisku

Drewno to paliwo, które jest ekologiczne i odnawialne w odróżnieniu od paliw kopalnych. Zwłaszcza wkłady kominkowe sprawiają, że spalanie jest bardzo wydaje i charakteryzuje je niski poziom emisji spalin. Ze wszystkich możliwych sposobów na ogrzewanie domu kominek pozostawia najmniejszy ślad węglowy. To oznacza, że suma emitowanych przez niego gazów cieplarnianych jest niska.

2. Wytwarza ciepło niskim kosztem

Kominek rozgrzewa skutecznie i tanio. Nowoczesne wkłady kominkowe pozwalają na ekonomiczne spalanie drewna. Świetnie się sprawdzają, kiedy jesienią lub wiosną trzeba dogrzać pomieszczenie, ale kominki w wersji z płaszczem wodnym lub z systemem rozprowadzania ciepła mogą też ogrzać większy metraż, a nawet cały dom.

3. Działa niezależnie

Kominki nie potrzebują do działania ani prądu, ani wody. W razie jakichkolwiek awarii wciąż pozostają sprawne. W czasie np. silnych mrozów, sztormów, kiedy z powodu trudnych warunków zdarza się, że mieszkania zostają odcięte od zewnętrznych źródeł ogrzewania, kominek wciąż pozostanie sprawny. Nie tylko ogrzeje, ale też oświetli pomieszczenie.

4. Można z jego pomocą coś ugotować

Masz ochotę na pieczoną kiełbaskę lub jabłko? A może pianki marshmallow – świetnie smakują lekko podpieczone, na gorąco! Jeśli masz kominek, nie musisz rozpalać ogniska, żeby przygotować coś pysznego. Wystarczy odpowiedni kijek i chwila cierpliwości. Świetny patent na zimowe dni albo… nietypową randkę!

5. Tworzy niezwykłą atmosferę

Żadna muzyka, wino, ani nawet nastrojowe światła nie stworzą takiej atmosfery jak ta, którą daje rozpalony kominek. Czeka się samotny wieczór? Zrelaksuj się przy kominku z kubkiem z gorącej herbaty i książką w ręku! Planujesz spotkanie w towarzystwie? Pogaduchy lub planszówka w świetle domowego ogniska to jest to!

Wymarzony kominek znajdziesz na Kratki.com

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Irena 22 września, 2017

    Ja mam na biopaliwo, wygląda jak normalny kominek, do tego kupiłam przez internet takie ozdobne drewno ceramiczne, co daje dodatkowy efekt i do tego dokupuję paliwo lux fire, który ma ciepły płomień. Więc sumując, wygląda to całkiem naturalnie.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ