Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / 5 powodów, dla których warto wybrać się na Najedzeni Fest! Etnicznie

5 powodów, dla których warto wybrać się na Najedzeni Fest! Etnicznie

5 odpowiedzi na pytanie „co zjeść”

NajedzeniFest! Etnicznie już w najbliższą niedzielę, 22 października! / fot. materiały prasowe

W niedzielę 22 października 2017 r. odbędzie się ostatnia w tym roku edycja festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest!

NajedzeniFest! Etnicznie już w najbliższą niedzielę, 22 października! / fot. materiały prasowe

Na pytanie „co zjeść?” odpowiedzieć sobie będzie trudno, bo wybór na festiwalowych stoiskach jest spory: udział zapowiedziało blisko 70 wystawców, którzy przygotują dania z różnych zakątków świata. Tradycyjnie już mocno reprezentowana będzie kuchnia azjatycka. Oto 5 powodów, dla których warto wybrać się w najbliższą niedzielę do Forum!

1.

W Kanton Dim Sum House zasmakujecie aromatycznego Pho, zupy idealnej na zbliżającą się szarugę. Sushiro i Yume Onigiri podadzą wyśmienite sushi, do Korei zabierze nas Oriental Spoon, gdzie zjecie tradycyjne bibimbapy, oraz Mandu, które przygotuje świetne pierożki na parze – tych ostatnich będzie można spróbować też na stoisku Baozi. Przeglądu kuchni różnych azjatyckich krajów szukajcie na stoisku Hurry Curry.

2.

Fast food w wersji slow znajdziecie w Luki Food Truck. W foodtruckach będzie można też spróbować świetnych roti (Green Win), koft i souvlaków (Grill Mobil), churritos i tajskich lodów (Rolling Sweets), czy placków ziemniaczanych (Ziemniaczarnia).

3.

Prawdziwie slowfoodowe polskie dania poda Gęś w dymie, od kilku edycji jedna z najjaśniejszych gwiazd festiwalu. Kolejną gwiazdą będzie z pewnością Euskadi, restauracja serwująca baskijskie przekąski. Szczęśliwe będą osoby kochające słodycze. Pod jednym dachem znajdziecie:  świetne czekolady, francuskie i amerykańskie desery i wegańskie przysmaki.

4.

Koneserzy sera powinni odwiedzić co najmniej dwa stoiska: na jednym spróbować będzie można serów ze słonecznej Italii, na drugim zrobić zakupy i wyposażyć lodówkę w kilka rodzajów holenderskich serów. Oprócz tego do domu zabierzecie oliwki, tłoczone soki, produkty z Portugalii, oliwy, oleje, hummus, wędliny, miody, przetwory i wina.

5.

Winiarską bohaterką tej edycji będzie Gruzja – w dawnych kuchniach hotelu Forum będzie można spróbować win od kilku dystrybutorów przekąszając przy tym tradycyjne gruzińskie dania. Miłośnicy chmielu będą mogli wybierać pomiędzy propozycjami kilku browarów rzemieślniczych z Małopolski, a ci, którzy lubią cydry, z pewnością odwiedzą stoisko z cydrami Smykan.

CO:  Najedzeni Fest! Etnicznie
GDZIE: Hotel Forum, ul. Konopnickiej 28, Kraków
KIEDY: 22 października 2017 r., godz.: 11.00-18.00
Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Wydarzenie na Facebooku

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 안전바카라 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Info to that Topic: miastokobiet.pl/5-powodow-dla-ktorych-warto-wybrac-sie-na-najedzeni-fest-etnicznie/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ