Sunday, July 14, 2024
Home / PARTNER MK  / 5 powodów dla których kobieta powinna mieć smartband

5 powodów dla których kobieta powinna mieć smartband

Zabawka jedynie na chwilę?

smartband

Smartband to urządzenie, które na bieżąco, jeśli oczywiście masz je na ręku, monitoruje Twoją aktywność w trakcie dnia / fot. materiały prasowe

Rynek akcesoriów sportowych rozwija się bardzo prężnie z dnia na dzień, co chwilę pojawiają się nowe gadżety. Zastanawiasz się, które z nich wykorzystać do codziennej aktywności fizycznej, a co stanie się zabawką jedynie na chwilę? Jednym z gadżetów fitness, który cieszy się nieustannie powodzeniem zarówno wśród amatorów, jak i zawodowych sportowców jest smartband. Jest to inteligentna opaska sportowa, która na pierwszy rzut oka wygląda jak zegarek

 

Opaski sportowe – do czego można je wykorzystać?

Smartband to urządzenie, które na bieżąco, jeśli oczywiście masz je na ręku, monitoruje Twoją aktywność w trakcie dnia. Podsumowanie możesz śledzić na specjalnej aplikacji na telefonie lub innym urządzeniu. Przeznaczony jest dla osób aktywnych fizycznie, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z niego mógł każdy, kto ma ochotę śledzić funkcjonowanie swojego organizmu w normalnym rytmie dnia. 

W zależności od wybranego modelu i ceny, opaski sportowe będą różniły się funkcjami. Podstawowe mają możliwość pomiaru kroków, pokonanego dystansu, pulsu czy spalonych kalorii. Droższe modele umożliwią kontrolę jakości snu, śledzenie trasy czy wyświetlanie komunikatów ze smartfona np. informacji o połączeniach, SMS-ach czy e-mailach. Słowo kluczowe? Optymalizacja! Inteligentna opaska sportowa sprawi, że poprawisz efektywność treningu i będziesz lepiej się wysypiać! Dodatkowo w trakcie trwania treningu np. jazdy na rowerze na bieżąco będziesz miała dostęp do przychodzących na telefon powiadomień.

Dlaczego powinnaś zainwestować w smartband

Branża sportowa nie zapomina oczywiście o kobietach. Jeśli marzysz o posiadaniu smartband’a nie musisz rezygnować z kobiecego designu. Kolorowe, wymienne opaski sportowe lub paski sprawią, że Twój smartband będzie świetnym uzupełnieniem stylizacji. 

Dlaczego kobieta powinna posiadać smartband? Odpowiedź jest prosta, po to, żeby nie skupiać się na tym co robi, ale robić to efektywnie! 

SPRAWDŹ SWOJĄ AKTYWNOŚĆ POZA TRENINGIEM

Na treningu pozostajesz uważna. Chcesz, by przynosił efekty, więc ćwiczysz w skupieniu analizując co poprawić, by rezultaty były jeszcze lepsze? W trakcie dnia często zapominasz się spędzając godziny na kanapie, zapatrzona w ulubiony serial? Inteligentna opaska sportowa podliczy kroki pokonane w trakcie dnia, przebyty dystans i liczbę spalonych kalorii. Dzięki temu zobaczysz, czy spędziłaś swój dzień wystarczająco aktywnie!

ZOPTYMALIZUJ TRENING

Możliwość kontrolowania pulsu w trakcie wysiłku fizycznego pozwala na świadome dopasowywanie intensywności wykonywanych ćwiczeń, tak by trening był efektywny i przynosił zaplanowane efekty! Bez problemu zrealizujesz trening, przy którym ważne jest utrzymywanie pulsu w wyznaczonym przedziale. 

ŚPIJ SPOKOJNIE

Spałaś 10 godzin, a wciąż czujesz się niewypoczęta? Mając na ręku smartband możesz sprawdzić, czy Twój sen był wartościowy. W podsumowaniu zobaczysz fazy snu głębokiego i płytkiego. W ten sposób możesz sprawdzić, w jakich godzinach najlepiej kłaść się spać, by sen maksymalnie regenerował organizm i zapewniał odpoczynek.

UWOLNIJ GŁOWĘ – NIE MUSISZ PAMIĘTAĆ O TRENINGU

Nie musisz pamiętać o aktywności fizycznej – wystarczy, że zaprogramujesz swój smartband. Jest to bardzo wygodne, jeśli masz dużo rzeczy na głowie, a regularny trening jest dla Ciebie priorytetem. Nowocześniejsze opaski sportowe przypominają również o treningu, kiedy Twoje ciało zbyt długo pozostaje w spoczynku. Jest to świetne przypomnienie, ale też forma motywacji. 

PRZYPOMNIJ SOBIE WCZORAJ

Lubisz analizować swoje postępy? Inteligentne opaski przesyłając podsumowanie na telefon dają możliwość gromadzenia danych. Dzięki temu jesteś w stanie sprawdzić swój progres, porównując aktywność w poprzednich dniach.   

Zastanawiasz się czy zakupić smartband, czy jest to jedynie zbędny gadżet? Jeśli jesteś aktywną kobietą, a zdrowy styl życia jest dla Ciebie ważny, nie myśl ani chwili dłużej. Kup i wypróbuj. Za kilka dni nie będziesz wyobrażała sobie bez niego życia! 

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ