Wednesday, July 24, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / 5 pomysłów na odnowienie salonu bez remontu

5 pomysłów na odnowienie salonu bez remontu

Szybka i niedroga metamorfoza wnętrza

Salon z dywanem

fot. Photographee.eu / Adobe Stock

My, kobiety, uwielbiamy zmiany zarówno te duże jak i te malutkie. Systematycznie aktualizujemy swoje kosmetyczki, eksperymentujemy z nowymi dietami, ale równie chętnie wprowadzamy zmiany w swoim mieszkaniu. Jeśli chodzi o przemeblowania w domu, to wiążą się one zazwyczaj z dużymi nakładami finansowymi, niekiedy również z przebudową pomieszczenia. Podpowiadamy, jak odnowić salon w swoim domu za niewielkie pieniądze

 

1. Dywan

Jednym z pomysłów na szybką zmianę jest kupno dywanu. Pokrycie podłogi miękkim dywanem nadaje pomieszczeniu ciepła. Niewielki, nowoczesny dywan doskonale pasuje do wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu. Dywan zakrywający całą podłogę to świetny pomysł do wnętrz zaaranżowanych w stylu retro. Obecnie w sprzedaży dostępne są dywany różnej wielkości oraz kolorystyce. Można wybierać spośród setek modeli, wśród których z pewnością znajdzie się ten jeden idealnie pasujący do salonu. Zaczynając swoje poszukiwania, warto zerknąć do sklepu https://sklepeureka.pl/dywany/do-salonu, aby zapoznać się z najmodniejszym obecnie wzornictwem oraz obowiązującym cennikiem.

2. Poduszki, koce, pokrowce

Kolejnym elementem wprowadzającym szybkie zmiany w salonie są dodatki uszyte z różnych tkanin. Kolorowe poduszki ułożone na sofie, koc na tapczanie czy pokrowce na krzesłach to najprostsza metoda na wprowadzanie zmian. Jeśli takie drobne zmiany to za mało można wymienić tapicerkę w swoich meblach lub kupić coś nowego.

3. Obrusy, serwety, serwetki…

Choć na co dzień nie zauważamy takich detali jak obecność obrusów czy serwet na stole, to mają one bardzo istotny wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Wystarczy zamienić nowoczesny bieżnik na szydełkowaną, koronkową serwetę, aby stół zupełnie zmienił swoje oblicze. Zamiana serwety na nowoczesne podkładki to kolejny sposób na małą metamorfozę. Nowy obrus lub serweta albo jej zupełne usunięcie widocznie wpływa na wygląd całego pomieszczenia.

4. Dekoracyjne dodatki

Kolejnym elementem, który bardzo wyraźnie zmienia wygląd pomieszczenia, są różnego rodzaju dodatki. Jedną a ciekawych opcji jest ich zmiana wraz z nadchodzącą porą roku. Wiosną w pokoju mogą pojawić się wazony z kwiatami, latem – dekoracyjna patera z owocami, jesienią – latarnie z dyni, a zimą adwentowe wieńce czy choinka.

5. Salonowe czystki

Jeśli w salonie znajduje się mnóstwo dekoracyjnych elementów takich jak dywany, poduszki, serwety i serwetki, najlepszym sposobem na wprowadzenie zmian jest ich usunięcie. Schowanie wszystkich bibelotów sprawi, że salon wyda się większy i czystszy. Ta nowa, nieco pusta przestrzeń będzie wspaniale wyglądała przez kolejnych kilka miesięcy, aż do czasu, gdy nam się znudzi i znów zechcemy wprowadzić zmiany.

 

Wprowadzanie zmian w otoczeniu poprawia nastrój i samopoczucie. Nie zawsze można przebudowywać dom lub mieszkanie, jednak zawsze można umieścić w pokoju kilka barwnych drobiazgów, które zupełnie zmienią jego wygląd.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ