Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / 5 najważniejszych rzeczy o masturbacji kobiet, które warto wiedzieć

5 najważniejszych rzeczy o masturbacji kobiet, które warto wiedzieć

Ze sobą sam na sam? Niekoniecznie

masturbacja majtki sex

Masturbacja to już nie grzech / fot. Anastas, Depositphotos

Masturbacja może być nie tylko źródłem przyjemności i alternatywą czy też uzupełnieniem stosunku płciowego z partnerem, ale też świetnym sposobem na redukcję stresu, poprawę samopoczucia, a nawet stanu zdrowia. Co warto wiedzieć o masturbacji kobiet? Oto pięć faktów na jej temat

 

1. Masturbacja i jej prozdrowotne zalety

Na szczęście czasy, w których masturbacja uważana była za rodzaj dewiacji seksualnej, przeszły do historii. Dziś już wiemy, że jest ona zupełnie normalnym elementem życia seksualnego człowieka i wnosi wiele dobrego zarówno do jego sfery psychicznej, jak i fizycznej. Co jej zawdzięczamy?

Onanizowanie się pomaga pozbyć się stresu i negatywnych emocji, poprawia nastrój i redukuje napięcie seksualne spowodowane niezaspokojonym popędem płciowym. Rozbudza fantazję erotyczną i rozwija umiejętności seksualne. Ułatwia zasypianie, reguluje gospodarkę hormonalną, łagodzi ból towarzyszący menstruacji. Poprawia krążenie krwi i poziom nawilżenia pochwy, ograniczając w ten sposób ryzyko rozwoju infekcji intymnych.

2. Nie tylko w pojedynkę

Masturbacja kobiet bardzo często kojarzona jest ze sposobem na zastąpienie tradycyjnego stosunku płciowego z partnerem. Zwykło się sądzić, że masturbują się tylko singielki lub te kobiety, które czują się niezaspokojone przez kochanka. Tymczasem masturbacja może być ekscytującym uzupełnieniem stosunku, który sprawi przyjemność obojgu partnerom.

Zapraszając partnera do oglądania tego, jak sprawiamy sobie same przyjemność, potęguje jego podniecenie, jednocześnie dostarczając mu wiele cennych informacji odnośnie do tego, jaka forma dotyku działa na nas najbardziej pobudzająco. Masturbacja kobiet nie zawsze musi kończyć się orgazmem. Wprowadzenie siebie na wysoki poziom podniecenia może stanowić doskonały przedsmak rozkoszy, której dopełnieniem będzie wspaniały orgazm obojga kochanków.

3. Masturbacja – sposób na pokonanie problemów z orgazmem

Regularne treningi masturbacyjne to skuteczny sposób na pozbycie się problemów z osiąganiem spełnienia. Seksuolodzy zalecają je wszystkim kobietom, które z różnych powodów nie mogą przeżyć orgazmu, bez względu na to, czy przyczyna tego zjawiska dotyczy psychiki pacjentki, czy też np. dolegliwości związanych z nadmierną suchością pochwy.

Nauka własnego ciała poprzez masturbację i czerpanie z niej przyjemności pozwala pozbyć się wewnętrznych blokad, a także dzięki podnieceniu lepiej nawilżyć pochwę, ograniczając dyskomfort podczas stosunku.

4. Masturbacja uczy, jak osiągać rozkosz

Każda kobieta jest inna. Każda inaczej reaguje na dotyk i osiąga spełnienie. Niektóre z pań łatwiej osiągają orgazm, u innych szczyt rozkoszy jest możliwy wyłącznie dzięki wyrafinowanym pieszczotom, zastosowaniu erotycznych akcesoriów lub spełnieniu erotycznych fantazji. Upodobania seksualne są kwestią niezwykle indywidualną. Poznanie ich to klucz do sukcesu w osiąganiu rozkoszy nie tylko podczas masturbacji, ale też w trakcie stosunku z partnerem.

Kobieta świadoma swojego ciała wie, czego chce w łóżku i potrafi nakierować kochanka tak, aby mógł zaprowadzić ją na sam szczyt w taki sposób, który zapewni jej największą przyjemność. Wyniki badań wskazują na to, że kobiety, które regularnie się masturbują, są bardziej zadowolone ze swojego życia seksualnego.

5. To nie tylko dotyk dłoni

Wiele kobiet masturbuje się wyłącznie za pomocą swoich dłoni i palców. I choć ta technika pozwala lepiej poznać ciało i swoją wrażliwość na dotyk, warto czasami spróbować czegoś nowego, co być może uatrakcyjni nasze doznania. Do masturbacji można wykorzystać wiele akcesoriów erotycznych, takich jak wibratory, silikonowe nakładki na palce, wibrujące jajeczka i itd.

Jak się masturbować przy ich użyciu? To już zależy wyłącznie od własnych fantazji i tego, w jaki sposób łatwiej osiągamy orgazm – poprzez stymulację łechtaczki czy penetrację pochwy. W pierwszym przypadku doskonale sprawdzą się różnego rodzaju urządzenia masujące, w drugim zaś wibratory. Gadżety erotyczne można też zastąpić słuchawką prysznicową. Ciepły strumień wody pobudza łechtaczkę, zapewniając przyjemną rozkosz.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ